Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út úno 25 @15:00 -
Václavské náměstí: Jan Zajíc
čt úno 27 @14:30 -
Náměstí Borise Němcova. Podpora ceremoniálu.

Nejnovější komentáře

 • 17.02.2020 10:23
  Sarkasticky můžeme říci, že Hitler není dnes glorifikován ...

  Read more...

   
 • 17.02.2020 10:11
  Pracoval jsem v klášteře Želiv jako ošetřovatel chronických pacientů ...

  Read more...

   
 • 16.02.2020 13:12
  Název BOHEMIA je vhodný. Zní mezinárodně a mimo to jde o starý ...

  Read more...

   
 • 12.02.2020 06:13
  Vždy jsou to pouze řeči. Sice skvělé a významné. Ale ti co u ...

  Read more...

   
 • 07.02.2020 10:25
  O tom to v Česku je. Vy si říkejte co chcete a my si budeme také ...

  Read more...

   
 • 04.02.2020 21:22
  Umělecké dílo i řemeslně dokonale provedené, důstojně nahradí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zebrak vlajky 020519Babiš: Členství ČR v EU nemá alternativu, unie se ale musí změnit

„Členství v Evropské unii nemá pro Českou republiku alternativu, unie se ale musí změnit“, řekl novinářům premiér Andrej Babiš. Ten se ve Varšavě účastní jednání se svými protějšky z dalších 12 zemí, které do unie vstoupily v posledních 15 letech. "Evropa se musí zásadně změnit. Potřebujeme skutečně silnou Evropu, ale Evropu silných členských států. Musíme zásadně změnit situaci, kdy máme silnou a zpolitizovanou Evropskou komisi. Potřebujeme, aby skutečně hlavním motorem byla Evropská rada, tedy setkání prezidentů a premiérů. Ti by měli mít hlavní slovo v unii)", zdůraznil. Podle Babiše není možné, aby o všem rozhodovala Evropská komise. Pozastavil se také nad tím, že za 15 let od vstupu do EU přijala Česká republika "asi 4500 různých direktiv a vyhlášek, ale přitom ještě dnes nejsou dobudovány čtyři hlavní svobody, hlavně jednotný vnitřní trh".

"Bavíme se stále o dvojím metru, velkým tématem je dvojí kvalita potravin," řekl premiér a dodal, že „buď bude tento problém vyřešen na evropské unii, anebo Česko přijme vlastní opatření a zákony“. "Není možné mít v Evropě dva druhy členských států, dva druhy občanů. Musíme mít všichni stejné možnosti a práva," zdůraznil Babiš. Právě o tom podle něj má být varšavská debata s dalšími premiéry a následně unijní summit v rumunském Sibiu. „Důležité také bude, jak tento měsíc dopadnou volby do Evropského parlamentu (EP), kdo se stane předsedou nové Evropské komise a zda unie bude schopna se změnit“. K 15 letům členství v EU premiér poznamenal, že „evropský projekt je skvělý, díky tomu máme mír a obrovskou výhodu v podobě volného pohybu osob a přístupu na trh“. "Principiálně to není debata, zda tam být, či nebýt. Je jasné, že nemáme jinou alternativu. Získali jsme obrovské peníze, 740 miliard (Kč), další výhody, přišli investoři. Ale je třeba říkat kriticky, co je potřeba změnit. Jsme součástí EU a máme na ni vliv," řekl. ČRo, 1.5.2019

* * *

Po právní stránce na premiéra Babiše nikdo neutočí, nelze. Žádný zákon porušen nebyl.  Odpovědnost za zpracování mizerného trestního zákoníku nese hlavně prof. Šámal, současný předseda NS ČR.  Jistě vy veřejnost zajímalo, co PČR vlastně roky vyšetřovala? To aby vyšetřovací spis měl tisíce stránek? Pak se klade otázka co je asi jejich obsahem?

 

Jan Šinágl, 2.5.2019

* * *

Výbušná výpověď: Čtveřice vyšetřovatelů promluvila. Kauza Čapí hnízdo vznikla na příkaz Chovance, tvrdí.

Andrej Babiš provází Čapím hnízdem.

* * *

P.S.

V Plzni začínají Slavnosti svobody 2019. Veřejnoprávní média se určitě „nepřetrhnou“ podrobnými informacemi a reportážemi, podobně jako v minulých letech. Prezident Zeman, stejně jako prezident Klaus se jich nikdy nezúčastnili, zato loni na nich skvěle promluvil premiér Babiš. Na mém domě vlají vlajky ČR, EU a USA.

Včera večer jsem poprvé shlédl naše parahokejisty na MS v Ostravě. Něco úžasného – naprosto nadšením srovnatelné s Naganem! Byl jsem překvapen skvělou podívanou ve všech ohledech. Neuvěřitelné, co tělesně postižení sportovci dokázali předvést během i po zápasu. Držme jim palce a dívejte se na jejich semifinálový souboj s favoritem USA v pátek od 20:00 na ČT Sport. Dnes ráno na Seznamu.cz a Novinkách.cz ani slovo o tomto úžasném utkání...?! J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)