Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 15.07.2020 14:51
  Rozbouřené moře hněvu nad nepotrestanými komunistickými ...

  Read more...

   
 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Je to až trapné ta roky trvající kampaň a zkoušení všeho možného. Nepomohlo ani založení nové „politické strany“ s podobným názvem jako Hnutí ANO. Další ukázka likvidačních metod – zmást voliče a prezentovat je následně jako ukázku kvality voličů Hnutí ANO. MV udělalo chybu povolením založení viditelně účelového subjektu „švejkovského“ typu. Díky matení voličů si každý tuším z devíti členů nové „strany“ přijde na 126.000,-Kč. Podobně se zneužívá zpráva EK o střetu zájmů premiéra Babiše.

Ministryně financí Alena Schillerová včera na ČT jasně popsala jaký postup je nutný ke zveřejnění zprávy. K dispozici může být až za 3 měsíce po uzavření připomínkového řízení a překladu do češtiny Bruselem. Média už zprávu mají a presentují ji jako hotovou věc?! Proč se asi nezabývají únikem utajované informace?

Na ČT dostávají opět stále stejní politici možnost kritizovat premiéra, jakoby ostatní poslanci nebyli? Chovají se jako novodobí politruci. Neuvěřitelné, tak snad země nezblbla, aby nevěděla o co tady skutečně jde – o zachování stávajících „korupčních pořádků“, které premiér stále více ohrožuje.

Je jen dobře, že Babiš koupil média. Byla odstřižena od negativní manipulací politiky. Každý soudný a nepodjatý čtenář musí ocenit obsah LN, byť i tam na můj vkus, útoky na Babiše sílí (zlo má své lidi všude). Komunikace je vždy určitá forma manipulace. Té negativní ve prospěch darebáčků už mají lidi dost. Potřebujeme nezávislé informace. To je v dnešním světě stále těžší.   

„Deep state“ v panice organizuje další demonstrace – jen zvyšují Babišovu podporu. Média se mohou „přetrhnout“. Jejich jednota a způsoby připomínají 50.léta. Tak masivní útok na jednoho člověka je svinstvo. Lepší slovo neznám, byť takové výrazy nepatří k mému používanému slovníku. Ulice a média si hrají na roli soudců a soudů. Začíná skutečný boj o svobodu a demokracii! Nepochybuji, že podpora premiéra v zemi roste – i díky účelovým demonstracím zmanipulováním lidí, jednající v dobré víře.

Barmská nositelka Nobelovy ceny Do Aun Schan Su Ťij je od je od  1. června do úterý 4. června na Babišovo pozvání v ČR a média mlčí?! 

V Událostech ČT 2.6.2019 byla návštěva barmské nobelistky uvedena jako předposlední 23. zpráva, trvala cca 3 vteřiny...?! 

Po ní následovaly už jen zprávy o perlorodkách a sport. V „Headlines“ uvedena není! Ukázková „nezávislost“ a proklamovaná „vyváženost“ veřejnoprávní ČT! Moderátorka pořadu ČT „168“ Nora Fridrichová se chová jako aktivistka. Z jejího moderování veřejnoprávní TV by byli západní moderátoři veřejných médií zděšeni jakým způsobem napadá premiéra ČR. ČRo ve svém pravidelném denním přehledu mlčí v den příjezdu nobelistky…  

Kdysi mi dokumentaristka Olga Sommerová volala, že nemůže dotočit film o Martě Kubišové, že jí chybí cca 250.000,-Kč. Zeptal jsem se, proč jí veřejnoprávní ČT nedá víc při rozpočtu 7 miliard? Nedala. Mám oslovit pana Babiše? Následovala jedna SMS a částka byla poskytnuta. Film je skvělý. Na jeho konci je poděkování Nadaci Agrofert a mezi mnoha jmény je uvedeno i mé jméno (Olga Sommerová přispěla „Milionu chvilek“ 3000,-Kč.). 

Mimochodem Andreje Babiše podporovala i Věra Čáslavská – viz její článek v knize O Babišovi bez Babiše, vydané k jeho 60. narozeninám.

Druhý příběh: Chtěl jsem se před prvními volbami s předsedou Hnutí ANO setkat: v pátek první SMS: „Můžeme se setkat?“, odpověď: „Neděle odpoledne.“ V sobotu druhá SMS: „Sokolovna Průhonice 14:30 hod.“. V neděli třetí SMS: „Je špatné počasí, ozvu se.“ V neděli přesně ve 14:30 hod. se dostavil. „Kolik máme času?“ zněl můj dotaz. „30 min.“. Nakonec z toho bylo 40 min. Poté se mi omluvil, že má další jednání, kdy na něho čekali u dalšího stolu dva mladí lidé. Zeptal jsem se co znamenalo to „špatné počasí“? Rád lyžuje, byl letecky v Alpách a nevěděl, zda letadlo poletí, tak abych nepřišel zbytečně. Byla neděle a přijel do Průhonic přímo z letiště.    

Předčasné volby klepají na dveře – už aby byly!  J.Š.

* * *

Aby se pro samou kritiku nezapomínalo, jak „nepracuje“premiér Babiš

O co usiluje Andrej Babiš

Vláda schválila definici rodinného podnikání. Firmám se uleví

Jak svobodná jsou média v současnosti?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.67 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)