Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.10.2019 16:59
  O kom se u nás nemluví. „První povinností vlády je chránit ...

  Read more...

   
 • 13.10.2019 16:57
  I za normalizace jsme to dokázali. 200.000 tisíc. Tolik se ...

  Read more...

   
 • 11.10.2019 14:46
  Někdy mě ty emoce, v tomto případě pláče, připomínají průvod ...

  Read more...

   
 • 10.10.2019 18:20
  Budování bez morálních základů buduje vždy jen zkázu.

  Read more...

   
 • 10.10.2019 18:17
  Dnes se dá říci, že hodně věcí komunisté "vybudovali" verbálně.

  Read more...

   
 • 08.10.2019 16:45
  Náš národ je bez paměti a bez zájmu. Hlavně, že je co ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

… Ovšem: nápisy na transparentech je přece zvykem brát doslova (uvažme, co by se mohlo stát, kdyby přestupnice na svém banneru vyzvala policisty příkladmo k tomu, aby se šli vycpat, případně se spokojila se stručným, nicméně osvědčeným Fuck the Police!).

Díky, díky vám, chlapíci stateční!

* * *

Jedním ze znaků zaostalosti této společnosti je prevalentní, inveterátní neúcta k trestním orgánům, jež bdí ve dne nad naším klidem na práci, v noci pak nad naším pokojným spánkem, ani jedno z čehož nesmí býti narušeno ni činem, ni slovem – tedy zejména ne slovem, protože z neuváženého výroku vyřčeného, případně nasprayovaného na transparentu, se stane neuvážený čin, než bys řekl A.C.A.B.

Jen díky okamžitému zásahu tvrdé ruky zákona se podobnému nedozírnému důsledku podařilo zabránit na loňském pochodu Prague Pride, kde jedna z účastnic proti akci protestujících vystavila transparent s nápisem Fuck Gender, Take a Molotov, Burn the Police, což bylo bdělými orgány činnými v trestním řízení přeloženo a poté promptně správně vyhodnoceno jako mimořádně nebezpečný přečin podněcování, načež mladistvá delikventka, jistá Markéta Juřicová, známá též pod uměleckým pseudonymem Beltza Gorria, byla pohnána před soud. Ten se koná příští úterý v Karviné, neb šlo o osobu v době provinění ještě mladistvou.

Aby si laskaví čtenáři dokázali učinit představu, jak obrovským nebezpečím je transparent s obdobným textem, ocitujme závěrem pasáž z usnesení, jímž státní zástupkyně OSZ pro Prahu 1 Karolína Fialová zamítla stížnost obviněné proti usnesení o zahájení trestního stíhání:

[…] Jedná se o jednoznačný slogan. Jak je shora uvedeno, nezáleží na formě projevu a nemusí jít ani o podněcování přímé a rovněž tak není podstatné, že projev nebyl určen konkrétnímu subjektu. Naopak v tomto případě tím, že byl transparent nesen po delší dobu a v průvodu, mohlo se s ním seznámit velké množství různých osob, kdy obecně v jakýchkoli shromážděních vícero osob se nacházejí různé skupiny i individuality, které naopak mohou snadněji v davu reagovat na podněcující slogany. Navíc se v davu projevují různé emoce, čehož si musela být obviněná plně vědoma. Je tedy jednoznačné, že obviněná podněcovala k použití tzv. molotovova koktejlu k útoku na policisty, kteří se, jak je shora již uvedeno, na místě rovněž nacházeli, přičemž slogan byl dostatečně určitý a není podstatné, že např. neoznačoval přesně konkrétního policistu či policejní součást.

Ovšem: nápisy na transparentech je přece zvykem brát doslova (uvažme, co by se mohlo stát, kdyby přestupnice na svém banneru vyzvala policisty příkladmo k tomu, aby se šli vycpat, případně se spokojila se stručným, nicméně osvědčeným Fuck the Police!).

Díky, díky vám, chlapíci stateční!

https://paragraphos.pecina.cz/all/jine-pripady/transparent

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)