Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st pro 11 @09:00 -
OS Praha východ: ing. Petr Vlček

Nejnovější komentáře

 • 06.12.2019 09:24
  Vzhledem k udané skutečnosti je vidět že zde má převahu levice.

  Read more...

   
 • 03.12.2019 21:46
  O co jde. Rusům nejde o spolupráci a mírové soužití, ale o ...

  Read more...

   
 • 30.11.2019 11:10
  “Jediná země, kterou vám dáme, budou vaše hroby.” Vzkaz finské ...

  Read more...

   
 • 29.11.2019 20:29
  Pan Vodička zapomněl poděkovat panu velvyslanci za mírové ...

  Read more...

   
 • 21.11.2019 11:51
  Když se řeči jenom vedou realita je za horizontem - Máme v ...

  Read more...

   
 • 21.11.2019 11:47
  Herečka Bára Hrzánová: „Já bych pro české politiky navrhla ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Oberwandling Alfred parteBylo mi ctí tohoto obdivuhodného člověka osobně poznat. V Rakousku vydal knihu o tom, jak vyhnaní čeští Němci významně pomohli vybudovat průmysl v Horním Rakousku. Napsal i knihu Nezapomenutelná vlast SUDETENLAND. SDL CZ Statistika odsunuNíže pět článků k tématu s velmi zajímavými postřehy údaji a informacemi, které se dodnes nerady připomínají, o co jsme přišli a co nám dnes tak zoufale chybí, včetně poctivosti, pracovitosti a morálky…

... „Rozpad Československa nepřišel náhle a neočekávaně a přiznejme si, že československé spojení v jednom státě nebylo bez potíží od samého začátku. Jestliže česká stra­na potřebovala Slováky jako součást „československého“ národa proti opozici sudetských Němců, slovenské straně umožnil nový stát zachránit se před brutální maďarizací. Slovensko přesto bylo v novém státě nespokojeno a čes­koslovenský vztah bez problémů nepřežil žádnou z krizí XX. století. Oba národy málokdy zastávaly společný poli­tický postoj (zničení republiky Hitlerem a 2. světová válka, nástup komunismu, rok 1968, vývoj po r. 1989), zato se v ka­ždé krizi projevila snaha Slováků využít jí k posílení své pozice ve společném státě či přímo k získání nezávislosti. Na druhé straně, po odsunu sudetských Němců zmizel zá­kladní motiv, který stál za československou ideou na české straně. “ ...

A.Oberwandlig

* * *

Nezapomenutelná vlast Sudetenland a Mistr Jan Hus ke dnešku

Podle průzkumů českého hospodářského publicisty J. Hajdy bylo v roce 1927:

66%       černouhelného důlního průmyslu

70%       hutního a ocelářského průmyslu

80%       cementového průmyslu

100%     výroby lemovek

90%       porcelánového průmyslu

70%       těžkého průmyslu

85%       sklářského průmyslu

80%       hnědouhelné těžby

90%       průmyslu na výrobu textilních strojů

89%       celkového textilního průmyslu a

100%     výroby hedvábí

v německých rukou, ještě než došlo k hlubokým zásahům do stavu sudetoněmeckého hospodářství skrze různá ekonomicko-politická opatření jako státní subvenční politiku, praxi v zadávání státních zakázek ve prospěch českých podniků či bankovní a koncernovou politiku v průběhu 20 let první Česko­slovenské republiky.

* * *

„Dobrý den. Tady Honza. Před chvílí jsem se dozvěděl z internetu, že ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, byl odvolán. Není to žádné překvapení. Klaus hraje takovou hru, aby se to tady nikdy nezměnilo. A není sám. Tento systém je přímo založen na rozkrádání země. Tak podobně to skončí s církevní restitucí. Nejsem žádný politolog ani komentátor, ale vím co se děje. Klaus má informace z BIS. Jsme členem NATO i EU. Má styky na Rusko a to se dá pokračovat. Příštím prezidentem bude Zeman a bude rozhodnuté.“ (27.6.2012)

„Dobrý den. Mám takový pocit, že o našem státu je už dávno rozhodnuto. Zeman bude prezidentem, Temelín vystaví Rusko a církevní majetky nebudou nikdy vráceny.“ (7.10.2012)

„Ano, vše tomu nasvědčuje. To je ovšem špatný postoj. Je třeba se bránit už z principu, bez ohledu na realitu. Nic nedělat a nezkusit je postoj poraženého předem.“ (7.10.2012)

„Dobrý den. Nečas udělal špinavý obchod s Klausem o schválení zákonu a Klaus mu nechal podepsat amnestii. Komunisté si zachovali celou moc a ovlivňují tiše celý stát.“ (8.1.2013).

„Dobrý den. Tento národ nemá na to, aby byl jednou vyspělou zemí. Navíc se čím dál tím více přibližuje k Rusku.“ (6.7.2013)

„Jistě. To ale neznamená přestat věřit a odevzdat se bez úsilí, byť sebemarnějšího, osudu. Popřeli bychom smysl života.“ (6.7.2013)

* * *

BUDOUCNOST

Lid nezajímá elita,

má radši jelita.

Až už kníže ve vládě nebude,

a komunismus vrátí se zpátky,

odejdu zadními vrátky.

Nebo zešílím a užiju si psiny,

z rudé ústavní většiny.

Roman Bouček, 11.4.2013

* * *

Sedm otázek…?!

 "Všichni Němci byli nacisté": trestní oznámení z Horního Rakouska proti autorům knihy „NĚMCI“

Alfred Oberwandling: Česky jsem se naučil v tramvaji ...

* * *

Ackermannova obec vyznamenala festival Meeting Brno

Německé katolické sdružení Ackermannova obec vyznamenalo v neděli v bavorském Landshutu brněnský festival Meeting Brno. Udělilo mu své nejvyšší ocenění - medaili za smíření. Šéf Ackermannovy obce Martin Kastler ocenil festival jako "symbol aktivní občanské společnosti". Festival vznikl v roce 2015 a navázal na brněnský "rok usmíření". Jeho vznik souvisí s Poutí smíření, při níž se připomíná poválečné vyhnání sudetských Němců z Brna. O život při něm přišlo kolem 1700 lidí. Ackermannovu obec, která se dlouhodobě snaží o rozvoj česko-německých vztahů, založili v roce 1946 Němci odsunutí z Československa. Její nejvyšší ocenění obdrželi například někdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg nebo bývalý pražský arcibiskup Miloslav Vlk. ČRo, 5.8.2019

 

„Na smrt bližního svého si nesmíš naději skládat.“ Katon

Jan Šinágl, 31.7.2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Jan Šinagl 2019-07-31 19:20
Názor, že všichni Němci nebo Sudeťáci byli nacisté, je asi tak pravdivý jako, že všichni Češi byli komunisté.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)