Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út úno 25 @15:00 -
Václavské náměstí: Jan Zajíc
čt úno 27 @14:30 -
Náměstí Borise Němcova. Podpora ceremoniálu.

Nejnovější komentáře

 • 17.02.2020 10:23
  Sarkasticky můžeme říci, že Hitler není dnes glorifikován ...

  Read more...

   
 • 17.02.2020 10:11
  Pracoval jsem v klášteře Želiv jako ošetřovatel chronických pacientů ...

  Read more...

   
 • 16.02.2020 13:12
  Název BOHEMIA je vhodný. Zní mezinárodně a mimo to jde o starý ...

  Read more...

   
 • 12.02.2020 06:13
  Vždy jsou to pouze řeči. Sice skvělé a významné. Ale ti co u ...

  Read more...

   
 • 07.02.2020 10:25
  O tom to v Česku je. Vy si říkejte co chcete a my si budeme také ...

  Read more...

   
 • 04.02.2020 21:22
  Umělecké dílo i řemeslně dokonale provedené, důstojně nahradí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Náš stát měl ve druhé válce kontraverzní pozici ve srovnání s ostatními státy, které bojovali proti OSE Berlín, Řím, Tokio.

Byli jsme bez boje obsazeni Německem, respektive nechali jsme se obsadit a naše zbrojovky za války vydatně pomáhaly německému wehrmachtu. Heydrich dával české dělníky za vzor, měli možnost rekreace.

Druhá zcela odporná skutečnost vznikla v osvobozené republice, která se týká druhé světové války. Čeští a slovenští vojáci, kteří bojovali v západních spojeneckých armádách na třech frontách, byli vlastními Čechy, kteří zaměnili vlastenectví za politiku, po válce perzekuování, degradováni, mučeni a ostouzeni.

Pozvání Česka k 80. výročí počátku druhé světové války do Polska se mě jeví naše účast na podobném shromáždění za dvojsmyslné. Stát pomáhal Německu vyrábět zbraně proti spojencům podobně jako Sovětský Svaz, nežli byl napaden Německem, na základě smlouvy Riebentrop Molotov a  dodával materiál pro německé a české zbrojovky. Tím, že jsme nebojovali ve své zemi, na svém území přesto mnozí trpěli nacistickou krutovládou, ale zároveň jsme přispívali k vítězství Velkoněmecké Říše. Máme své Lidice, jako Francouzi Oradour. Ale Rusové a Poláci jich mají na OSM SET!

Podíl české účasti na shromáždění 80. výročí počátků druhé světové války bychom měli nazírat z obou hledisek.

 

K.Mrzílek

2.9.2019

P.S.

Současný prezident.

Tím že rozdělil společnost, národ jsme už jen na papíře, by zasluhoval impeachment.  Postup jak osobu zbavit úřadu.

KM

* * *

Tak jako se omluvil president SRN Polákům, měl se za chování Čechů omluvit prezident Česka a také vyzdvihnout statečnost Poláků. Na facebooku jsem dnes ráno zahlédl prezidenta Česka vidět jako podřimujícího při projevu prezidenta Polska, zatímco ostatní presidenti pozorně naslouchají... Fotografii jsem dnes odpoledne už nenalezl?

Každý skutečný demokrat pochopí nepozvání prezidenta Putina. Připomeňme postoje a chování Ruska k tragédii ve Smolensku a v Katyni. Za Katyň se omluvil pouze Boris Jelzin. Smutné je, že nepřijel ač pozván president Francie Macron. Také by se měl omluvit za to, že „reparační“ politika Francie značně přispěla k nástupu Hitlera k moci a tedy i ke vzniku II.světové války. Ocenit je třeba postoj presidenta USA Trumpa, který dal přednost čelit nejsilnějšímu orkánu co nejblíže ohroženým. Vzpomeňme a porovnejme skandální chování primátora Prahy Pavla Béma, který v době největší povodně dal přednost zdolávání nejvyšších vrcholů jihoamerických And…

J.Š. 2.9.2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)