Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út úno 25 @15:00 -
Václavské náměstí: Jan Zajíc
čt úno 27 @14:30 -
Náměstí Borise Němcova. Podpora ceremoniálu.

Nejnovější komentáře

 • 17.02.2020 10:23
  Sarkasticky můžeme říci, že Hitler není dnes glorifikován ...

  Read more...

   
 • 17.02.2020 10:11
  Pracoval jsem v klášteře Želiv jako ošetřovatel chronických pacientů ...

  Read more...

   
 • 16.02.2020 13:12
  Název BOHEMIA je vhodný. Zní mezinárodně a mimo to jde o starý ...

  Read more...

   
 • 12.02.2020 06:13
  Vždy jsou to pouze řeči. Sice skvělé a významné. Ale ti co u ...

  Read more...

   
 • 07.02.2020 10:25
  O tom to v Česku je. Vy si říkejte co chcete a my si budeme také ...

  Read more...

   
 • 04.02.2020 21:22
  Umělecké dílo i řemeslně dokonale provedené, důstojně nahradí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Nekritizujme výroky komunistů, jsou-li naše reakce na ně zcela nedostačující.

Nepovažuji za důležité co komunisté na veřejnosti sdělují. Ať je to dnes pan Grospič s výrokem o okupací v roce 1968, či mrtvých v roce 1969, nebo paní Semelová o poslankyni Miladě Horákové, nebo Klement Gottwald, který za první republiky v parlamentu vykřikoval: „My se jezdíme do Moskvy učit jak vám zakroutit krkem“. Jsou to jasná sdělení o povaze komunistů, na kterém se nic nezmění.

Změnilo se něco s těmi co komunisté nejsou? S našimi poslanci? Jsou otřeseni, nesouhlasí, ale aby přesvědčivou většinou vyvodili důsledky schopni nejsou. Stěžovat si a žádat omluvu nestačí. Nejde o jednorázové absurdní chování komunistů, ale trvající víc jak jednu generaci. Když poslanci nezmění tento nic neříkající postoj je poslanecká sněmovna, jak říkával Lenin, žvánírna případně cochcárna.

Kdy konečně pochopíme, že rozhodovat musí ti, kteří jsou "otřeseni" z různých komunistických výroků a činů, tedy pravicoví poslanci, jsou-li tam! Být rozhorleni, žádat omluvu, když se neomluvitelné chování komunistů táhne celá desetiletí, nestačí, protože takovým nic neříkajícím chováním komunistům nahráváme. Mají zkušenost, že jsme neuplatnili demokratické zákony.

Naši nekomunističtí zástupci vysokým procentem anonymně zvolili předsedu KSČM do předsednictva českého parlamentu. Člověka s temnou minulostí z období totalitního komunistického režimu, za vlády jedné strany.

Nedivme se, že my občané nerozhodným jednáním svých zástupců jsme těmto lidem se „zvláštního ražení“ k smíchu. To, že jim dnes ubývají procenta? Víme přeci co to jsou spojité nádoby.

 

K.Mrzílek

27.10.2019

* * *

P.S.

Nejedlych 335 Zebrak 281019Předsedu KSČM Vojtěcha Filipa si zvolila „demokratická“ Sněmovna svým prvním místopředsedou 75% hlasů anonymních poslanců. Je usvědčeným agentem a udavačem StB (Falmer). „Jak to chtějí udělat, když Wilson 281019nemají lidi?“ Říkal v Listopadu 89 můj táta. Komunisté měli a mají svých lidí stále dost. Změnou obalu se obsah sám od sebe nevymění, tím spíše, když nás nezajímá. Slováci jsou jiní než my. Tam už hnis, jako následek toho komunistického, začíná vytékat stále více na povrch. Je jen otázkou času, kdy se i u nás provalí plnou silou. Co s námi provede bude zase jen na nás. Dopustíme opět vznik nového hnisu, nebo se konečně objeví takoví lidé, kterým voliči dají rádi svůj hlas?

Vpravo Wilsonův pomník před hlavním nádražím dnešního dne… Cituji z Wikipedie: Název Praha hlavní nádraží se užíval od 15. února 1940 do roku 1945, a od ledna 1953 se užívá dodnes. Původně se nazývalo nádraží císaře Františka Josefa (1871–1919) a poté neslo název Praha Wilsonovo nádraží (1919–1940, 1945[?]–1953), který se od roku 1989 při mimořádných historických a oficiálních událostech opět používá… O pomníku presidenta USA W. Wilsona ani slovo, ani fotografie… Místo věnců a kytek prázdné láhve od piva. Jak symbolické. Tak si „ceníme“ nabyté svobody s pomoci druhých…

Kde jsou ty předválečné časy, kdy lidé spontánně vyvěšovali vlajky, zdobili okna, shromažďovali se a společně prožívali radost z výročí vzniku republiky… Dnes myslíme jen na své „radosti“ – supermarkety, hospody, chaty, spojuje nás jen hokej či fotbal… Nedivme se potom, že s námi tak snadno politici a jiní manipulují ve smyslu hesel „chléb a hry“ či „rozděl a panuj“. To je naše vina, ne politiků. Ti jen umně využívají co je jim bez odporu nabízeno – a mají to stále dost snadné. Otázkou je jak dlouho ještě?!     

 

J.Š. 28.10.2019

* * *

Totalitní stát dorazil do Plzně...

Martin Mejstřík DENÍK – řekněte jim, že je sametová…

* * *

„Nakonec nejde o toho, kdo kritizuje, ani o toho, kdo poukazuje na to, jak silák klopýtl, nebo kde mohl dělník udělat svou práci ještě lépe. Čest a zásluhy patří tomu, kdo je ve skutečnosti v aréně, jehož tvář je zničená prachem, potem a krví. Tomu, kdo o něco statečně usiluje, kdo chybuje a znovu a znovu nedosahuje svého cíle, komu je vlastní velké nadšení a velká oddanost, kdo sám sebe vydá pro dobrou věc. Tomu, kdo v tom lepším případě nakonec zakusí triumf velkého úspěchu, a kdo v tom horším případě, když selže, alespoň selže během nádherně odvážného pokusu o to, aby nezůstal stát na místě s bojácnými, kteří neznají ani vítězství, ani porážku.“ 

„Lidé dnes zase vědí, že existují věci, pro které stojí za to trpět, že věci pro které se trpí, jsou ty, pro které stojí za to žít.“ 

Prof. Jan Patočka

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)