Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Gestern Drang nach 0sten.  Segodnja napravlenie na Zapad.

Červená nit se vine staletími v ruské povaze. Jde o zcela jiné vnímání reality a rozhodování nežli je tomu v jiných částech světa. Východní Slované nikdy neměli možnost ať dobrovolně nebo násilím seznámit se s vývojem civilizací v jiných částech světa včetně Evropy. Od samého počátku svého pozvolného příchodu do východní Evropy odněkud z Povolží či Podněstří měli co dělat s „civilizacemi“, dají-li se tak nazvat, protože neměly svá města, sídliště ani svoji zaznamenanou historii i když zde žili a vládli daleko před Kristem. Byly to divoké kmeny, které se pohybovaly podle ročních období po evropsko-asijské tabuli jako samovládci. Kam přišli považovali vše za své. Podobně jednali s kmeny, které svým odlišným naturelem, usazovat se a čekat na příští úrodu byly zcela novým prvkem v této nedozírné oblasti. Tehdejší divoké kmeny je přirozeně považovaly za své poddané, kořist, majetek.

Přešla staletí, přicházeli Mongolové. Čingischán, Zlatá horda,  jak víme  dostala se až na Moravu. V tomto nestálém, nejistém prostředí, prožívali generace slovanských kmenů svoji existenci, svůj vývoj. Není, že nárůstem obyvatelstva docházelo ke stále častějším střetům. Pozdější zeslábnutí vlivu mongolské civilizace, první slovanští carové se chovali podobně jako jejich předchůdci Chánové, Kaganové. Násilným přizpůsobováním vytvořil se u usedlé civilizace naturel zcela odlišný evropskému. První knížata i carové si zvali Mongoly ke zjednání pořádku, když z desítek prvních knížectví se některá bouřila.

Nechtějme dnes na současném ruském establishmentu, aby se choval podle nás, aby chápal náš způsob života, nebo sdílel svobodu slova nebo mírové soužití.

Také nechceme na neustálém mořskému příboji, aby přestal ničit pobřeží a naše stavby. Jenom betonová hráz dokáže zastavit jak příboj,  tak expanzivní povahu lidí, kteří po staletí byli nuceni být odlišní, zvyklí na poslušnost, násilí a hrbení se. I když se dnes považují za Evropany každou spojeneckou smlouvu kdykoliv podepíší, aby ji zanedlouho porušili, o čemž svědčí celé dvacáté století. Nebudeme-li mít tuto ruskou vlastnost NEUSTÁLE na vědomí, nebo dokonce se naivně domnívat, že trvalým dialogem změníme co staletí formovalo ruskou povahu, dočkáme se opět "osvobození k nesvobodě", které zažili naši otcové a dědové a východní Evropa. Dočkáme se, bratrské obruče, kterou nazývají "sjednocení" a je jím zcela jedno zda-li k němu došlo násilím, nucením, falší nebo podvody.

Po vylodění spojenců na francouzském pobřeží v červnu1944, o které Stalin Churchilla několikrát žádal, záludný Stalin prohlásil: „Churchill mě zamezil přístup k Atlantickému oceánu“.

 

K.Mrzílek, 25.11.2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)