Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.06.2020 07:57
  I tato kauza o trestání nevinných lidí jde na hlavu komunistů.

  Read more...

   
 • 02.06.2020 07:56
  Jestli se této ženě podaří s ostatními nejen zatočit, ale ...

  Read more...

   
 • 01.06.2020 17:58
  Komunistům hanba nevadí a nám zřejmě také ne. K.Mrzílek

  Read more...

   
 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Missouri 020945Stalin po válce prohlásil, dnes zapomenutou větu: „Bez této pomoci bych se neubránil.“ - Když došlo k vylodění spojenců přemožením západního valu a vytvoření západní fronty, Stalin zase prohlásil: „ChurchillMissouri II 020945 mě zamezil cestu k Atlantiku.“

… Autocenzurou, nepřesnými výrazy a hlavně, abychom nepopudili, ovlivňujeme falešně veřejnost. A záměrně. Předáváme nepravdivé informace. Začínáme se tak podobat Rusům. Vypadá to, že také u nás pravdivou skutečnost bude možno nalézt pouze v archivech a knihách renomovaných historiků. Ale kdo je bude číst? Veřejnost ne, ta se poveze na zveřejňovaných nepravdách.

* * *

To že ten z Hradu zmiňuje, že světová válka skončila v květnu 1945, mě nevadí. Odtamtud se dozvídáme mnohé co vadí sluchu slušného člověka.

 To, že je zván Putinem na oslavy konce druhé světové války v květnu, patří do slovníku falešných informací ruského establishmentu. V myslích těchto papalášů a jejich placených propagandistů vyznívá, že o mrtvé Agličany v JV Asii,  o mrtvé Rusy v Mandžusku, Američanů v Pacifiku se netřeba zajímat. My jsme přeci Evropa a „tamto“ je daleko a pro nás jsou důležitá naše vítězství.

 Rusové východní frontu nazývají Velkou vlasteneckou válkou, protože u tohoto národa je všechno vždy jinak, vše se odlišuje. Stalin tehdy žádal západní spojence o otevření západní fronty. Ta vznikla až v červnu 1944, protože spojenci bojovali již na třech  frontách. V Africe, v JV Asii, a na deset tisíc km dlouhé frontě v Pacifiku od aljašských Aleut po australský Darwin, který byl totálně rozbombardován. Z tohoto důvodu poskytovali spojenci Sovětskému Svazu prozatím obrovskou materiální  pomoc. Přicházela do Murmaňska, přes Atlantik, přes Indický oceán a Irán do jižní části  SSSR, letadla přelétala z Aljašky přes Sibiř na frontu.  Stalin po válce prohlásil, dnes zapomenutou větu: „Bez této pomoci bych se neubránil.“

Když došlo k vylodění spojenců přemožením západního valu a vytvoření západní fronty, Stalin zase prohlásil: „Churchill mě zamezil cestu k Atlantiku.“

Viděl jsem tisíce  malých náhrobků, každý se jménem, hodností a státu odkud padlý pochází. Táhnou se na horizont v Burmě, Indii, Malajsii v Evropě i jinde. Také u nás v Praze máme pěkný hřbitov spojenců na Olšanech. Jen málo lidí o něm ví, i když je nedaleko oddělení ruských vojáků. Podobně zapadlou uličkou v Dejvicích pojmenovanou po presidentu Ronaldu Reaganovi projde za den jen pár chodců, zatím co v jiných státech má tento velikán bronzové sochy na hlavní třídě.

Druhá světová válka skončila druhého září 1945 na válečné lodi Missouri za účasti čtyř účastníků, kteří se na vítězství nad trojspolkem OSY Berlín, Řím, Tokio podíleli. Na této lodi Japonci, poslední ze tří nepřátel, podepisovali bezpodmínečnou kapitulaci. To ví Putin také dobře. I Rusko tam má své padlé v Mandžusku.

Autocenzurou, nepřesnými výrazy a hlavně, abychom nepopudili, ovlivňujeme falešně veřejnost. A záměrně. Předáváme nepravdivé informace. Začínáme se tak podobat Rusům. Vypadá to, že také u nás pravdivou skutečnost bude možno nalézt pouze v archivech a knihách renomovaných historiků. Ale kdo je bude číst? Veřejnost ne, ta se poveze na zveřejňovaných nepravdách.

 

K. Mrzílek, 30. 12. 2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.88 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)