Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.08.2020 16:59
  Včera v Událostech komentářích na ČT 24 od 22:00 hod. si ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:43
  Předseda senátu, který si notoval s místopředsedou Filipem ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:29
  Life is full of happiness and some times need some people to ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 09:34
  Podkarpatská Rus je hříčkou totalitních států, kterým jsme ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:27
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Babiš byl agent a předal 15 udání, tvrdí, ale odvahu zveřejnit všechny tato „udání“ nemá? Sám premiér jedno přiznal, kdy oznámil jméno spolupracovníka, který okrádal Československo v Libanonu. Proč se asi nehlásili a nehlásí další „poškození“?

Působí podivně, kdy na výzvu moderátora proč nezveřejní jméno významného „agenta“ StB, kterého před lety objevil reaguje ve smyslu, že badatel si musí dát pozor, protože si mnozí agenti vymýšleli. Zvláštní, u premiéra o záznamech StB nepochybuje? Považoval jsem ho kdysi za schopného, nezávislého historika, nepodléhajícího emocím, ohrožujících nezávislost výzkumu historie. Dnes už si tak jistý nejsem.

Od doby, kdy jsem jako bývalý antikomunista (na mém postoji ke zločinnému komunismu se samozřejmě nic nezměnilo) se snažím pomáhat řešit realizovatelným způsobem problémy země za daného stavu, mj. i podporou premiéra Babiše. Mám pocit, že pro historika Schovánka jsem se stal novodobým třídním nepřítelem. Alespoň při občasných osobních setkáních to tak vnímám.

Zajímavé bylo jeho připomenutí, že na hranicích padlo 2x více pohraničníků, než uprchlíků? Či, že z 10 členů StB pouze jeden selhal? To, že ÚSTR neplní svoji úlohu dle zákona se ví. Jenom na to upozornit a sám aktivně jako známá osobnost nic nedělat, neriskovat a neobětovat, už patří k českému charakteru, stejně jako napadat druhé, kteří něco pro nápravu věcí veřejných prokazatelně dělají.  

Řídím se zásadou: „Jenom hlupák nemění názory a mění zásady“. Je škoda, že emoce a skrytá nenávist ovlivňují naše myšlení a postoje u mnohých z nás. Brání najít společnými silami potřebné, věcné řešení. Že to zděděným totalitním strukturám vyhovuje nemusím připomínat.

Premiér pohrobky totality zavedený systém dobře zná, nedá se koupit, tedy i poslouchat. Zavedený systém bezpracného obohacování všehoschopných narušuje. Proto ohrožení využívají všech svých zdrojů k jeho odstranění. Naštěstí lidé neztratili zdravý rozum a jeho napadání jen posiluje jeho popularitu.

Připomenu raději fotogalerii, kde všude byl v roce 2019 premiér Babiš. Na rozdíl od jeho kritiků odvádí skutečnou práci pro republiku na svůj úkor a své rodiny. Naštěstí si to většina voličů uvědomuje a nenechá se ovlivnit médii či různými „odborníky“ a jejich hloupými názory, že to dělá jen pro peníze. To si mohou myslet jen lidé, kteří vidí v práci jen prostředek jak vydělat peníze. To že jsou lidé, pro které je prioritou práce a tvorba hodnot, kdy peníze jsou jen následkem, je už nad jejich chápání. Patřili k nim i bratři Baťové.

Každá země je ráda, pokud má v čele schopně a pracovité lidi. Pochopitelně, že ti neschopní dělají vše pro to, aby veřejnost považovala za schopné je. Pokud neodvádějí žádnou smyslplnou práci, nemohou se divit, že je příště občané odmítnou nadále živit a odvolí je.

Umí si někdo představit tak aktivního předsedu ODS či jiné předsedy politických stran, jak jezdí po světě, jsou přijímány světovými státníky a hovoří s nimi jejich rodnou řečí - o kultivovanosti projevu a způsobů nemluvě?

Je nadějí naší země, že takových voličů přibývá a odmítají nadále uvěřit stále stejným slibům od stále stejných politiků! Čas politiků, kteří sloužili především sobě s „plnou hubou“ prázdných řečí o službě vlasti, nezadržitelně končí – i díky stavu světa, který už si nezodpovědné a všehoschopné politiky nemůže nadále dovolit. Jinak se dočká další tragédie na kterou doplatíme všichni, včetně ohrožení života budoucích generací.

 

Jan Šinágl, 3. 1. 2020     

* * *

Pravda vítězí, jen když se to hodí

Stará veteš: Strach, Rudinská a hanba

Pomlouvačný dokument Rudinské "Pavel Wonka se zavazuje" byl natočen i za peníze ČT!

* * *

Válková může být ombudsmankou

Kauza „Válková“ opět ukazuje skutečný stav české společnosti

    

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.30 (10 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)