Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.06.2021 10:46
  Kmo ty jsi kokot. Co kdyby jsi nás dečka přestal obtěžovat? Chováš ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 16:26
  Dva měsíce poté, co Česko vypovědělo ruské diplomaty ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 15:58
  Dobrý den a děkuji za váš článek o bolševicích !!! Sleduji ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 11:11
  Vážený pán Šinágl, PhDr. Hýbl nám preposlal link na dokument ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 11:00
  Petr Kellner jako přítěž V našem denním monitoringu českého tisku ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 08:18
  Pane Šinagle, děkujeme za video, přestože o tomto neuvěřitelném ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Kauza Heleny Válkové spustila další mediální válku, chcete-li lynč. Souhlasím s textem mediálního poradce pražského arcibiskupství knězem Romualdem Štěpánem Robem: „Exministryně spravedlnosti Válková? Mně to už z dnešního pohledu přijde jako pronásledování obětí KSČ. Já volal v listopadu 89: „Nejsme jako oni!“ Teď mi připadá, že někteří jsou jako oni…“

Samozřejmě poslankyně Válková pochybila a morálně selhala - jako většina. Proč se ale její text objevil až nyní? Ublížila snad někomu přímo jako tisíce dodnes nepotrestaných funkcionářů KSČ a členů StB, kteří si dnes žijí v blahobytu a veřejně se nám vysmívají? Je výborná právnička a byla by jistě lepší VOP než Šabatová. Odvádí dobrou práci ve Sněmovně i v jejím PV. O trestním oznámení na ombudsmanku Annu Šabatovou si nikdo netroufne napsat? Stejně jako o podvodnici Haně Marvanové, kterou Válková vyhodila z MsP jako zcela neschopnou?

O zvolení Vojtěcha Filipa, předsedy KSČM, 75% hlasy anonymních poslanců místopředsedou Sněmovny v listopadu 2013 se také mlčelo? Kolik bývalých členů KSČ se stalo poslanci a senátory za poledních 30 let?!

Otakar Motejl  je dáván za morální a odborný vzor? O tom, že zabil člověka a byl spolupracovníkem StB se také mlčí.

Senát navrhuje Víta Schorma jako svého kandidáta na VOP?  Vyvlastňoval majetek restituentům podle komunistického zákona! Více k tématu ZDE! Sloužil věrně státu a teď má sloužit věrně občanům? Kdo tu z koho asi dělá hlupáka? Že by to Senát nevěděl, nebo nechce vědět? Objeví se snad tyto informace a bude následovat další mediální hon, pokud bude zvolen? V tomto případě pochybuji…

Dokonalí lidé nejsou a nebudou. Když budeme chtít jen takové, obsadí odpovědná místa jen všehoschopní kariéristé, kteří budou myslet především na službu sobě.  Ztratili jsme elitu a musíme být rádi za každého schopného, který také umí pracovat a nejen "kecat". Nemůžeme chtít "čistá" řešení, když je komunismem zkažená celá země a být rádi za každého schopného člověka, samozřejmě pokud se nedopouštěl prokazatelně zločinů. Média pořádají hon na Válkovou jako by byla  ten nejhorší zločinec a vyvrhel.

Před několika lety jsem požádal poslankyni Válkovou o schůzku. Přijala mne ve své poslanecké kanceláři. Problém řešila věcně a se zájmem pomoci občanovi. Kolik takových poslanců znáte?

Hon na Válkovou je zřejmým pokračováním honu na premiéra Babiše. Připomíná v principu mediální hon na dr. Horákovou. Otázkou je, zda se i dnes nechají masy tak zmanipulovat jako v 50. letech? Neklesající podpora Hnutí ANO signalizuje, že lidé se už učí používat zdravý rozum a nedají se tak snadno manipulovat mnohými médii, které službu veřejnosti na prvním místě nemají.  

 

Jan Šinágl, 13.1.2020

* * *

Válková může být ombudsmankou

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.30 (10 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)