Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.06.2020 07:57
  I tato kauza o trestání nevinných lidí jde na hlavu komunistů.

  Read more...

   
 • 02.06.2020 07:56
  Jestli se této ženě podaří s ostatními nejen zatočit, ale ...

  Read more...

   
 • 01.06.2020 17:58
  Komunistům hanba nevadí a nám zřejmě také ne. K.Mrzílek

  Read more...

   
 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Sadovníci prošli Varšavou  - a ČT o tom referovala způsobem, hodným Husákovy normalizace.

Sadovníci nejsou v Polsku ti, co sázejí stromy, ale ti, co sázejí roky nepodmíněně i podmíněně - různým - delikventům. Někdy skutečným, někdy ovšem jen delikventům z jejich - neostalinistického - pohledu. Právě proti takovým přijímá v současnosti polský Sejm nový Zákon o soudech a soudcích, řekli bychom u nás. Je namířen jak proti reziduím stalinismu v justici, stále tak četným a tak málo a vzácně potrestaným, tak proti hlupákům v talárech, myslících si, že pravda a zákon je to, co říkají oni sami. Polská vláda v této souvislosti odmítla jednat s Benátskou komisí, která přijela Polsku za nový justiční zákon vyčinit.

Benátská komise zapomněla, že je na území suverénního - a hlavně cizího - státu, a ne v neposlušné provincii… A tím, že pohrdla úctou k obětem komunismu, v Polsku zvláště živou, si rozhodně do srdcí Poláků neotevřela. Spíše - naopak. Připomeňme, že současná polská vláda má ve svých krocích obrovskou podporu veřejnosti, pokud jde o reformu justice, pak obzvláště.

Nikde jinde není tak okatě vidět osamocenost a izolace postkomunistických soudců, jako právě v Polsku.

U nás je to totiž de facto stejné, jen to není tak vidět - a oficiálně se o tom také nesmí mluvit.

A zvláště když pak jeden ryšavý student bohoslovectví usoudil, že u nás je justice nezávislá a demokratická - aniž dokázal říci, jak na to přišel.

Asi proto, aby se polští soudci necítili tak osamoceni - přispěchaly jim na pomoc konzervativní síly z celé Evropy, především pak z neomarxistické EU, v podání Jourové, která před týmiž problémy vlastní země programově zavírá oči a o to usilovněji křičí na Poláky.

Ale i Městský soud v Praze si rád udělal zájezd do Varšavy, aby měl pocit, že "je vidět", když se něco děje - a hlavně: Když to, aby podobné hlasování o podobných zákonech dorazilo i do českého parlamentu, je asi vskutku to poslední, co by si přál.

V naprosto správném přesvědčení, že pro většinu jeho osazenstva by to znamenalo rychlý a rázný konec, minimálně v justici. Ne-li ve společnosti jako celku.

Čeští sadovníci se zatím bát nemusejí . Přesto - je jasné, že vývoj ničím nezastavíš - a stejně jako došly změny započaté Solidaritou i k nám, stejné to bude i se sadovníky.

Celá reportáž v ČT současně velmi názorně ilustruje "objektivitu", jak si ji představuje současná Česká televize. Reportáž je podána výhradně z pohledu demonstrujících soudců, jiné názory vůbec připuštěny nebyly - a je potom naprostou záhadou, jak zákon proti nim mohl tak hladce projít demokraticky zvoleným parlamentem.

Buďto se polští soudci dostali do naprosté izolace od názorů společnosti, anebo ČT dává prostor výhradně jen názorům, které chce presentovat a které se jí líbí ( a o zásadním vlivu justiční mafie na vysílání ČT zde již bylo řečeno hodně, naposledy v dopise senátorům stran § 213, alias 196).
Obojí je správně.

Na ulice wyszły togi, stalinowskiej kasty złogi. Wysiłku włożyli wiela - w miejscu Moskwy jest Bruksela.

(Do ulic vyšly taláry, stalinské kasty sedimenty. Úsilí vynaložily přehršel –  místo Moskvy - Brusel).

 Celý článek: http://k213.cz/JOOMLA/3196-sadovnici-vysli-do-ulic

P.S.

Nemusíme s autorem ve všem souhlasit – nevěcnost je vždy na škodu objektivnosti, ale v principu lze s článkem souhlasit. Stav české justice je alarmující, katastrofální. Poláci vážný problém země řeší s předstihem stejně jako kdysi Solidarita. To, že soudce MS Praha Tomáš Novosad odjel podpořit své kolegy do jiné země se komentuje samo - soudce jako politický aktivista…

Jinak „Otevřený dopis zaslaný Jourové a vedení Evropského parlamentu (překlad z polského znění)“, uveřejněný pod článkem je zřejmě fake news – odkaz na originální zdroj nefunkční ano Google dopis nenalézá? Není divu při takovém tématu, kdy informační válka je plném proudu.

 

J.Š. 14.1.2020

* * *

Anatomie polské informační bitvy o soudy. Terčem je i Jourová

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)