Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.02.2020 10:23
  Sarkasticky můžeme říci, že Hitler není dnes glorifikován ...

  Read more...

   
 • 17.02.2020 10:11
  Pracoval jsem v klášteře Želiv jako ošetřovatel chronických pacientů ...

  Read more...

   
 • 16.02.2020 13:12
  Název BOHEMIA je vhodný. Zní mezinárodně a mimo to jde o starý ...

  Read more...

   
 • 12.02.2020 06:13
  Vždy jsou to pouze řeči. Sice skvělé a významné. Ale ti co u ...

  Read more...

   
 • 07.02.2020 10:25
  O tom to v Česku je. Vy si říkejte co chcete a my si budeme také ...

  Read more...

   
 • 04.02.2020 21:22
  Umělecké dílo i řemeslně dokonale provedené, důstojně nahradí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Osm lidí zemřelo, při požáru ve Vejprtech. Nejdříve by byli na místě  hasiči z Německa, kteří to mají doslovně přes potok. Požádáni o pomoc nebyli a starostka Vejprt Jitka Gavdunováse to zcela právem kritizovala.

Možná právě ztracený čas nepožádáním o pomoc německých hasičů, kteří byli nejblíže, rozhodlo o smrti osmi lidí, kdy o jejich životě a smrti rozhodovala každá minuta. To nemluvím o německé organizovanosti, kvalitě a jistě nejlepší možné protipožární technice, aniž bych zpochybňoval české hasiče. Pokud to systém komunikace neumožňoval, tak je něco hodně špatně. Opět nám zákony a předpisy dokázaly, že nemají a nemohou mít „zdravý rozum“.

Nicméně jsem přesvědčen, že někdo z odpovědných zcela selhal a právě tyto zákony ho zbaví odpovědnosti. Osm lidí tak zaplatilo svým životem za strach odpovědných. Ti jednají prioritně pod tlakem a strachem, aby neporušili platné zákony, předpisy jako každý úředník, policista či soudce.

Tento systém umožňuje, aby se na odpovědná místa dostali lidé, kteří mají hlavní starost neporušit zákon. Pokud budou na těchto místech skutečně odpovědní a schopní, budou jednat podle zdravého rozumu a nebudou k tomu potřebovat žádný zákon, který „myslí“ za ně. To platí všeobecně. Vnitřní „zákony“ máme v sobě.  Pokud budou moci být uplatňovány, budeme potřebovat mnohem méně vnějších „zákonů“. Potom teprve můžeme očekávat vládu skutečného zákona, zdravého rozumu a přestaneme „produkovat“ bezbranné oběti hloupých zákonů a nařízení.

 

Jan Šinágl, 21.1.2020      

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)