Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.06.2020 07:57
  I tato kauza o trestání nevinných lidí jde na hlavu komunistů.

  Read more...

   
 • 02.06.2020 07:56
  Jestli se této ženě podaří s ostatními nejen zatočit, ale ...

  Read more...

   
 • 01.06.2020 17:58
  Komunistům hanba nevadí a nám zřejmě také ne. K.Mrzílek

  Read more...

   
 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Liberální demokracie vyžaduje, aby občané dostávali od své vlády pravdivé informace, a aby bylo zákonem zakázáno šířit jakékoli jiné než ty vládou certifikované. Vedeno touto blahodárnou představou, rozhodlo se ministerstvo zdravotnictví podat trestní oznámení na aktivistku celostní mediciny Miloslavu Matoušovou, která na svém videu na Facebooku varuje ženy před risiky mamografického vyšetření.

Prý šíření poplašné zprávy. To je arci úmyslný trestný čin, a dáma na videu se sice jeví být lehce potrhlou, ale o pravdivosti svého poselství nicméně pevně přesvědčenou, takže z tohoto mráčku trestněprávně nezaprší. Je ovšem krajně znepokojivé, jestliže státní úřad tímto způsobem zastrašuje obyvatelstvo, což se nemůže jevit jinak než jako strategická příprava k podobným akcím zaměřeným proti odpůrcům očkování nebo nemocničních porodů.

Ponecháme-li stranou otázku, že pro negativní zdravotní účinky exposice ionisujícímu záření z principu neexistuje žádná kladná limitní, bezpečná hodnota, je třeba mít na paměti, že otázky lidského zdraví jsou polem, na němž tečou obrovské finanční prostředky, a kdyby se podařilo kriminalisovat příkladmo představitele antivakcinačního hnutí, přestala by farmaceutickému průmyslu hrozit ztráta části lukrativního a rozhodně nikoli pro populaci jednoznačně přínosného businessu (nezapomínejme, že očkování je prospěšné nejen lidstvu, ale i výsledovce výrobců vakcin, a čím víc a čím dráž se očkuje, tím jsou jejich akcionáři šťastnější).

Domníváme se proto, že podobně jako má smysl zastávat se hlasatelů nacionálně socialistických nebo marxistických názorů, má smysl hájit právo M. Matoušové veřejně presentovat její bludy. Pokud by snad ministerstvo chtělo začít s potíráním šiřitelů nevědeckých poznatků, mohlo by se zaměřit na prodejce drahého placeba (tzv. homeopathik), jogurtů obsahujících neexistující zdraví prospěšné bakteriální kultury anebo na ty, kteří s úspěchem prosazují zákaz e-cigaret s cílem zabránit poklesu zisků producentů tabákových výrobků.

https://paragraphos.pecina.cz/all/uvahy-a-komentare/poplasna-zprava

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)