Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka
út srp 18 @14:00 -
Praha-Ryzyně: 75.výročí návratu RAF z Velké Británie

Nejnovější komentáře

 • 05.08.2020 09:28
  Dlouhé vyprávění právníka Sokola nemůže znejistit skutečnost ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:14
  Jsem velmi překvapen, že paní Chaloupková má takové problémy ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:12
  Tiago z Brazilii. Jsem Tiago Borges, brazilec, je mi 29 let ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:10
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:06
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:05
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zurek JiriNa iDNES vyšel  7. 2. 2020 článek: Justiční aktivista dostal pokutu 50 tisíc za databázi soudních jednání. Další neuvěřitelné čtení o tom co vše je v naší zemi možné – i nemožné.

Mnoho novinářů, aktivistů, právníků, soudců i státních zástupců používalo roky skvělý systém Tomáše Peciny. Informoval veřejnost o konání soudních jednání a jejich stavu. Zhotovil ho (zdarma), každý měl možnost dozvědět se včas kde a kdy se soud, který ho zajímá, koná. Stačilo zadat do systému např. jméno a systém nahlásil s předstihem konání soudu se všemi podrobnostmi. V podstatě podpořil zákonné právo veřejnosti účastnit se veřejného soudu. Potřebné informace z webu české justice jsou sice dohledatelné, ale časově náročné, zvláště pro veřejnost, která není účastníkem soudního řízení. Je tak de facto omezováno právo veřejnosti zúčastnit se soudního jednání a provádět veřejnou kontrolu soudních jednání.

Pokud je pan Pecina pokutován za zveřejnění informací, které zveřejnil stát, měl by Jiří Žurek z ÚOOÚ vyhledat všechny úředníky, kteří údaje o soudech zveřejňují na webových stránkách české justice a patřičně je také pokutovat, samozřejmě mnohem tučnějšími pokutami. Systém Tomáše  Peciny dostupná data jen vyhledával. Veřejnost i média jeho systém velmi oceňovala. Státem je trestán za službu veřejnosti, kterou měl dávno nabízet sám stát, místo aby mu bylo poděkováno.

Slušný člověk nemá problém se zveřejněním svého jména a účasti veřejnosti ne soudním jednání. Na druhé straně nemálo účastníků omezení účasti veřejnosti, případně žádné, jistě uvítá a usnadní vynášení nespravedlivých rozsudků stále ještě postkomunistické justice.

Média a veřejnost by se měly ozvat. Je to jen pokračování tzv. „salámové metody“, kdy demokracie a svoboda jsou nenápadně, krok za krokem odkrajovány, až z nich nic nezbude, budeme-li jen nečinně přihlížet.

 

Jan Šinágl, 8.2.2020

* * *

Jiří Žůrek pokračuje v buseraci  ...

Jiří Žůrek žádá úplnou likvidaci Právnických výpočtů a „President v kompostu“ k výročí 100 let české státnosti, nebo stádnosti…?

Právnické výpočty skončí 25. listopadu

Vy jste zveřejnil veřejné informace???? Co si to dovolujete?????

Jiří Žurek z ÚOOÚ pokutuje českého občana – troufne si pokutovat Rusko, které českému občanu ochranu jeho občanského práva poskytuje?!

 

  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)