Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 15.07.2020 14:51
  Rozbouřené moře hněvu nad nepotrestanými komunistickými ...

  Read more...

   
 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

CT logoPodrobnosti si můžete přečíst v článku - Manažeři České televize inkasovali vloni přes 46,5 milionu korun. Víc ČT říct odmítá.

ČT se přirovnává svoji kvalitou k britské BBC? Ta platy svého vedení, včetně moderátorů zveřejňuje. Jakápak ochrana soukromí. ČT není soukromá firma. Cituji z článku: Poněkud matoucím dojmem pak působí, že naLN DR umlcet novinare 220220 druhé straně Česká televize potvrdí, že disponuje vyžadovanými informacemi, přičemž jde o údaje „týkající se veřejného zájmu“. Ty ale zveřejnit odmítá. Všechna čest manažerům ČT Vítu Kolářovi a Denise Kollárové, kteří jako jediní se zveřejněním svého platu souhlasili. Za oba ČT rozhodla, že „před zveřejněním údajů má přednost jejich právo na soukromí“.

Je něco hodně špatně, když má ČT patnáct ředitelů, pobírající vyšší platy, než má prezident či premiér?! Této nemorálnosti si je vedení ČT vědomo, jinak by platy zveřejnilo. I tady by měl Milion chvilek pro demokracii změnit názor a místo podpory veřejnoprávní ČT vyžadovat kontrolu jejího hospodaření, kterou de facto nikdo nekontroluje a kdy veřejnou službu už ČT dávno nenaplňuje.

Rada ČT je pouze účelová, chovající se jako poslušný sluha, podobně jako mnoho dalších orgánů či institucích země, naplňující zákon pouze formálně, ale bez faktické moci a vlivu dělat co mají a co očekávají občané. Je to o to větší nehoráznost, kdy ČT, až na vzácné výjimky, nenabízí nikde kvalitu, ale jen vyplnění času prázdnotou, urážející inteligenci diváka. Pomalu bude trestem dívat se na programy ČT, ať už na zpravodajství, nebo zábavné pořady.

Řeší se jen peníze, ne to hlavní - kvalita programů. Lidé jsou přesyceni informacemi. Pokud ČT nabídne skutečnou kvalitu ve zpravodajství a v programech, má šanci uspět. Vzorem jí může být ARD jak zpravodajstvím (hlavní večerní zprávy Tagesschau trvají 15 min., dozvíte se vše podstatné ze světa, včetně sportu, počasí a hlavně si to zapamatujete. Zpravodajský guláš Událostí ČT je další urážkou inteligence diváka, včetně nesmyslně podrobné předpovědi počasí), tak skladbou vysílaných filmů a zábavných pořadů, nesrovnatelných s "kvalitou", nabízenou veřejnoprávní ČT. Má informovat, vzdělávat, kultivovat, ne udržovat obyvatelstvo na úrovni provincie. Zda se jedná o neschopnost či záměr, je otázkou. U ARD mají šanci jen ti nejlepší z nejlepších o což se stará mnohočlenná Divácka rada složená z respektovaných osobností, v čestných funkcích. Obávám se, že u ČT je to především o známostech s patřičným dopadem na kvalitu. Kvalitní o něčem ve stravitelné míře je více než hodně nestravitelného o ničem. Stále více lidí odmítá dívat se do různých krabiček na životy druhých a žijí si své životy. Nedivím se jim. Média nám berou čas na naše životy a vedou ke zhloupnutí - a o to snadnější manipulaci - zvláště jsou-li v rukou neschopných či všehoschopných. Nepotkal jsem nikoho, kdo by byl ČT nadšen, zato naštvanost a kritika pořadů nebrala konce. Pokud se ČT nezmění, budou se na ní dívat z donucení jen nemocní, důchodci, či pacienti v Bohnicích…

Lidé stále více vzpomínají na zábavné pořady a seriály z doby totality, kdy např. Jaroslav Dietl či Miroslav Horníček, vskutku bavili a povznášeli ducha. Dnes z obrazovek ČT na vás dýchá většinou jen prázdnota. Neschopnost, záměr?

ČT připomíná „rodinný podnik“, s přetrvávajícími zvyklostmi a vazbami z doby totality, který má k veřejně službě hodně daleko. Jen pokračuje v páchání zločinu na duši země.

Slovensko se už probouzí. Držme palce, aby nadcházející volby toto probuzení ještě urychlilo – a my se k němu připojili v našich volbách!

 

Jan Šinágl, 24.2.2020    

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)