Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 15.07.2020 14:51
  Rozbouřené moře hněvu nad nepotrestanými komunistickými ...

  Read more...

   
 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KoronavirusZa současné situace by mělo být samozřejmostí každého  občana zodpovědné chování. To znamená do oblastí s výskytem koronaviru vůbec nejezdit a neupřednostňovat své osobní zájmy na úkor ohrožení většiny.

Bohužel se projevuje český sklon podceňovat nebezpečí. Známe to i  z Alp, kdy musí záchranáři často zachraňovat životy českých turistů, kdy nedodržují zákazy, doporučení a riskují životy své i záchranářů. Je skandální, že „příkladem“ je i poradce prezidenta Nejedlý, který se vrátí z Číny a jde do restaurace, zatímco jiní jsou v karanténě.

O chřipce se moc nemluví, přitom do 21.2.2020 na ni u nás zemřelo 44 osob - viz web Státního zdravotního ústavu:  http://www.szu.cz/tema/prevence/chripkova-sezona-2019-2020 ze dne 24.2.2020 zpráva č.8, byť to nelze s koronavirem srovnávat, ale byly i mnohem horší roky. ČT a další média na klidu nepřidají a spíše šíří strach a obavy. Podporují tak hrozící chaos svým až bulvárním stylem zpravodajství.

Kdy budou povinně očkováni i všichni zdravotníci, alespoň ve státních nemocnicích, proti chřipce? Hrozí další, život ohrožující infekce - nově i mor z Madagaskaru, který může nečekaně udeřit podobně jako koronavirus.

Většina poskytovatelů zdravotní péče, nemocnice i ambulance, nebyly a stále nejsou dostatečně vybaveny ochrannými rouškami, respirátory, obleky pro zdravotníky, jak informují média?! 

Kraje jsou více než 20 roků rozhodujícím zřizovatelem (a vlastníkem) většiny důležitých nemocnic v naší zemi. Jak to, že se představitelé těchto Krajů nestydí požadovat peníze od státu na ochranné  pomůcky, které měli mít pro podobné situace dávno a za své připraveny?

Prostě zase něco neumíme. Musíme se učit. Máme příliš úřadů, příliš neschopných ve funkcích, příliš nepotřebných a hloupých zákonů a předpisů, které rozhodování zdravého rozumu ztěžují, ba znemožňují a umožňují obsazování odpovědných funkcí neschopnými. Ti umí rozhodovat často jen na „klávesnici“ na kterou přenášejí svoji vlastní odpovědnost, resp. neschopnost a bezradnost. Svobodni už dávno nejsme, mnohem „svobodnější“ jsou zákony, které nás o naší svobodu připravují stále více – a s ní i o poslední zbytky zdravého rozumu.

Koronavirus je další z mnoha varování přírody, vyhlásila nám „válku“, jako varování na náš nepřirozený způsob života, aby se člověk vzpamatoval a začal respektovat její neměnné zákony. V „necivilizačních“ zemích umírají denně tisíce lidí hladem, na infekce a choroby. Zvykli jsme si na to jako na něco „samozřejmého“. Divíme se, že „civilizační“ země mohou být také postiženi, jakoby lidský život neměl všude stejnou hodnotu. Svět mravně a morálně těžce onemocněl.  

Příroda nás nepotřebuje, my bez ní končíme, resp. vrátí nás na začátek - a ke zdravému rozumu, budeme-li v sebevražedné cestě bezbřehého konzumu a zisku pokračovat a nadále ignorovat zdravý rozum a dobré mravy.

Chováme se jako na Titanicu a nechceme stále vidět, že náraz je neodvratný. Koronavirus je další z mnoha varování přírody. Člověk je poučitelný jen neštěstím, bídou a utrpením, neschopen udržitelného rozvoje, respektem k přírodě a její nejvyšší inteligenci.

 

Jan Šinágl, 3.3.2020

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)