Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 21.06.2021 16:26
  Dva měsíce poté, co Česko vypovědělo ruské diplomaty ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 15:58
  Dobrý den a děkuji za váš článek o bolševicích !!! Sleduji ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 11:11
  Vážený pán Šinágl, PhDr. Hýbl nám preposlal link na dokument ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 11:00
  Petr Kellner jako přítěž V našem denním monitoringu českého tisku ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 08:18
  Pane Šinagle, děkujeme za video, přestože o tomto neuvěřitelném ...

  Read more...

   
 • 20.06.2021 20:22
  Pietní akt v Ležákách proběhl bez účasti veřejnosti Bez ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN DR prase 240420Nejnovější „aféra“ o „nemocném“ prasátku z hladu je dalším důkazem. To už snad nelze ani komentovat. Skvěle to vystihl Milan Březina (LN 24.4.2020).Jansta Nejedly Mynar

Skutečná „zabíjačka“ dobrých mravů a způsobů na starodávném sídle českých králů. Řeklo by se „prasátka o praseti“, která si spokojeně „chrochtají“. Úprava kravaty Martina Nejedlého, ruského emisara na Hradě bez bezpečnostní prověrky a s diplomatickým pasem, obžalovaným Miroslavem Janstou toto posunutí českého Kocourkova do sfér, které by nevymyslel ani Jaroslav Hašek, jen potvrzuje. Symbolika provázanosti je až děsivá. To jsou ti potomci „Potáčových kluků“, resp. jejich odpad, kterým je zaplavena společnost a který dusí celou zemi.   

Můžeme k nim zařadit i právě zemřelého lobystu Martina Ulčáka, předsedy SSM po listopadu 89. Jístě v posledních chvílích svého života i on pochopil, že hromadění pěněz není hlavním a jediným smyslem života. Pokud si to uvědomí i většina těch žijících, můžeme tento „hradní chlívek“ začít čistit. Jinak budeme všichni zaplaveni novou formou komunistického hnoje.

Platíme a budeme platit za to, že jsme tento hnůj po listopadu 89 nedokázali odstranit, jako zhoubný nádor na těle a duši naší země. Ti kdo položili své životy v boji proti komunismu, je nepoložili za to, čeho jsme se dočkali dnes. Každý je hoden jen toho, co si vybojuje, nebo nevybojuje. Ještě máme každý volbu. Mnoho času nezbývá.

Díky současnému obsazení Pražského hradu se zněho staly trosky, kdy i hrad Trosky působí mnohem majestátněji. Jen, aby ty trosky nezavalily celou zemi…

„Ve střední Evropě je dobře vždycky pouze dočasně a že je třeba si nic nenamlouvat a nemilosrdně se rozhodnout k odchodu. Hlavně včas. Což pro národ chat a chalup jistě není příliš uklidňující zpráva."

Ondřej Horák, literární kritik „Milenci v časech rasových zákonů“ o nešťastném osudu a lásce Karla Poláčka (LN, Orientace/Kritika, 25.4.2020).

 

Jan Šinágl, 25.4.2020

* * *

Hospoda na Hradu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)