Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 21.06.2021 16:26
  Dva měsíce poté, co Česko vypovědělo ruské diplomaty ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 15:58
  Dobrý den a děkuji za váš článek o bolševicích !!! Sleduji ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 11:11
  Vážený pán Šinágl, PhDr. Hýbl nám preposlal link na dokument ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 11:00
  Petr Kellner jako přítěž V našem denním monitoringu českého tisku ...

  Read more...

   
 • 21.06.2021 08:18
  Pane Šinagle, děkujeme za video, přestože o tomto neuvěřitelném ...

  Read more...

   
 • 20.06.2021 20:22
  Pietní akt v Ležákách proběhl bez účasti veřejnosti Bez ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Wonka Pavel

Případ Wonka vzkazuje: Lidský život tady má cenu jednoho laciného vysavače

PETICE: Výzva k nápravě křivdy ve věci odškodnění pozůstalých Pavla Wonky zavražděného komunistickým režimem

* * *

Aktualizováno 30.4.2020: Radiožurnál od 16:20 min. Krátký rozhovor s advokátem JUDr. L.Müllerem. na delší nezbyl čas. Rozhovor avizován v úvodu, v úvodním textu ani slovo. Náklady na soudy mnohdy dalekoWonka Pavel mrtev překračují výši zcela nedůstojného „odškodného“. Kdo si poslechne a kdo najde, bez základních informací? (Podobné se dnes děje se soudními jednáními. Je velmi obtížné pro veřejnost zjistit kdo, kdy a kde se soud koná). - Vyšetřovací a trestní spis Pavla Wonky s Usnesením JUDr. Marcely Horváthové ze dne 5.dubna 1988. O závažném zdravotním stavu Pavla Wonky ani zmínky, jen, že „přes veškeré výzvy nereaguje, odmítá komunikovat, vypovídat a jakkoliv se vyjádřit“ – místo zavolání záchranky soudkyně odsuzuje těžce nemocného člověka, který už nemůže bojovat o život a zápasí se smrtí - otřesné! Za 21 dní těžce nemocný Pavel Wonka zemřel za dodnes nevyjasněných okolností. Soudkyně dosud soudí. Poslechněte si dva mé telefonní rozhovory s touto soudkyní (2007 a 2010).

* * *

Necelých dva a půl tisíce korun vyplatí stát jako odškodnění pozůstalým disidenta Pavla Wonky, který zemřel v roce 1988 za dosud nevyjasněných okolností v komunistické vazbě. Odškodnění se týká pouze ušlé mzdy za dobu třítýdenního nezákonného věznění. Na stotisícové odškodnění za samotnou smrt disidenta podle ministerstva spravedlnosti ale jeho bratr Jiří Wonka nárok nemá, protože k němu v době smrti neměl jeho bratr vyživovací povinnost.

…. Na podněty advokáta zatím zareagovala pouze zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO), která letos v lednu vládě doporučila uložit ministryni spravedlnosti Marii Benešové, aby připravila analýzu možností, jaké odškodnění poskytovat poškozeným v případech rehabilitací. „Počkáme na odpověď ministryně spravedlnosti, pokud by nedošlo k žádné změně, zvážíme po dohodě s rodinou možnost občanskoprávní žaloby,“ uvedl Müller.

Pavel Wonka byl vzat do vazby 5. dubna 1988 a 20. dubna byl Okresním soudem v Trutnově nepravomocně odsouzen za porušení takzvaného ochranného dohledu k pěti měsícům vězení. K soudu byl tehdy dopraven ve špatném stavu na kolečkovém křesle. Proti rozsudku se Pavel Wonka odvolal, ale odvolacího rozhodnutí se nedočkal, protože šest dní po rozsudku zemřel ve věku 35 let ve věznici v Hradci Králové.

Stát přiznal rodině zemřelého disidenta Wonky odškodnění dva a půl tisíce korun

* * *

Připomínám, že za 33 dnů nezákonné vazby obdržela v řádu dnů současná eurokomisařka Věra Jourová cca 3.000.000,-Kč ?!

Ani za 32 let nebyli viníci smrti Pavla Wonky potrestání?!

Hradec Králové 19. 5. 2020: SOUD BUDE ŘEŠIT WONKŮV „SOCIALISTICKÝ ZÁVAZEK NA POČEST 40. VÝROČÍ SNP“

 

J.Š. 29.4.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2020-04-30 15:51
Za taková rozhodnutí by dotyčný soudce měl být postaven veřejnosti k posměchu a ne kritizován. Není to jen jeho ostuda, ale především českého státu, když podobným individuím dovolí, aby rozhodovala a dělala tak ostudu Českému státu v EU.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)