Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvn 01 @08:00 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
po čvn 08
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera
st čvn 17 @13:00 -
OS Beroun: další žaloba AMM na J.Š.

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...

   
 • 21.05.2020 18:15
  Kdyby jenom nepotrestaná soudkyně Horváthová. A co čtyřiadvacet ...

  Read more...

   
 • 21.05.2020 08:41
  Ona naší společnosti čouhá jak ta sláma z bot. OSTUDA Mluvit ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Hrib primatorNikdo podle Hřiba nezpochybňuje roli Sovětského svazu na ukončení druhé světové války. „Je ale třeba na něj pohlížet také jako na jednoho ze strůjců tohoto nejkrvavějšího konfliktu v dějinách lidstva, který byl po první dva roky války spojencem nacistického Německa,” řekl.

Jan Rychlík z UK nemá pravdu, když tvrdí: „SSSR válku nevyvolal, to je nesmysl. Ale i kdyby ji vyvolal, tak by to z hlediska nás Čechů vůbec nevadilo. Válka byla totiž ve skutečnosti pro Čechy v roce 1939 jedinou možností, jak obnovit státní samostatnost. Česká otázka nebyla po vzniku protektorátu totiž řešitelná jinak než válkou. Stála mnoho životů, ale jinak to nešlo. Jsou ještě důležitější věci než mír – lidská důstojnost a svoboda.

J.Š. Zapomněl dodat, že kdybychom se Německu bránili, II. světová válka nemusela vůbec být (viz František Moravec „Špion jemuž nevěřili). Německo bylo špatně vyzbrojeno a značně mu pomohly české zbrojovky se SSSR. Lidskou svobodu a důstojnost jsme ztratili kapitulací, kdy celá země chtěla bojovat, jenom ne vrchní velitel čs. armády Edvard Beneš. Pomohl vybudovat Československo a sám ho zničil svoji slepou důvěrou ve Stalina. Je neštěstím a velkým nebezpečím každé země, která má ve svém čele zbabělce. „Hrdinou“ uměl být jen vyhnáním a okradením 1/3 obyvatelstva v době míru. Jako vrchní velitel armády utekl, abdikoval, bez zvolení se stal opět prezidentem. Dr. Emila Háchu, kterého dobře uznal, nechal těžce nemocného potupně zemřít na Pankráci, kde na něho dozorci močili… Za to si vysloužil od „demokratického“ parlamentu s podporou komunistů vyznamenání „Zasloužil se o stát“ - a o naše zničení.  

Historik a pedagog Zbyňek M. Duda: „Nyní se znovu překrucují historická fakta. Nejde jen o to, kdo se svorně podílel na zrodu 2. světové války, na zničení Polska a dalších evropských států, ale také o to, kdo vydatně podporoval od roku 1941 SSSR, jenž se musel bránit obrovské převaze – bez pomoci USA by to stěží bylo možné. Kromě Sovětů to byli Američané, kteří jako jediní vedli čtyři fronty současně: Africkou, Atlantskou, Pacifickou a Evropskou.”

J.Š. Stále média opakují chybu, že v květnu 1945 skončila II.světová válka! Skončila v Evropě a v Africe! II.světová válka skončila až 2.září 1945 podpisem kapitulace Japonska na palubě USS Missouri. Po květnu 1945 ještě po dobu 4 měsíců umíraly desetitisíce spojeneckých vojáků v boji za svobodu!

LN DR PB STALIN 060520Dnes v LN připomněl Petr Brod (vlevo), že by Rusko mělo trestně stíhat za zničení pomníku Stalina (lidově přezdívanému „fronta na maso/) i Štrougala s Jakešem, když už chce trestně stíhat české politiky za pouhé odstranění pomníku Koněva. Zřejmě si Rusko více cení Koněva než Stalina…   

 

Jan Šinágl, 6.5.2020

* * *

8. a 9. května 1945 v Praze padlo 23 rudoarmějců – na Olšanech je 500 pomníků rudoarmějců. Vlasovců padlo, nebo bylo popraveno Rudou armádou v Praze 450 až 500…

Pravda o Vlasovcích v Čechách - i o nás!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)