Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:29
  Vážený pane JUDr. Petře Zemánku, jménem Žateckého vlastivědného ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:19
  Sehr geehrter Herr JuDr. Petr Zemanek, im Namen des Saazer ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 07:20
  Zemřel ruský vědec, kterého na Sibiři zadržela tajná služba.

  Read more...

   
 • 02.07.2022 12:37
  Dieses sechsjährige Mädchen wurde von den Russen getötet, als ...

  Read more...

   
 • 02.07.2022 12:33
  Tuto šestiletou holčičku Rusové zabili když spala ve své ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN DR Zeman cerny humor ricin 110520BIS nemůže jistě uhlídat vše, ale působí poněkud podivně, že požaduje veřejně na Bradáčové, aby vyšetřila únik tajných informací do médií o důstojníkovi tajné služby Ruska.

BIS by měla sama poskytnout potřebné informace, aby PČR a VSZ v Praze mohly konat. V takto „třaskavé“ věci by BIS měla znát pachatele a ne požadovat jeho odhalení na VSZ. V normální zemi by si to tajné služby dokázaly ohlídat, najít pachatele, mlčet a výsledek případně nechat oznámit PČR či VSZ. Další důkaz, že si Rusko dělá v naší zemi co se mu zlíbí, aniž by se ČR dokázala účinně bránit. Sotva jsem dopsal tento text, přišel mi odkaz na tento článek: Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym. Důstojník FSB měl přivézt ještě další jed. České orgány měly při tak závažném podezření povinnost ruského agenta zatknout a jeho zavazadla zabavit. Zcela selhaly! Výsledkem jsou trvale ohrožené životy občanů ČR a milionové náklady na jejich ochranu! Co na to Parlament? Bude zase jen „kecat“ a nekonat? Rusko rozumí jen rázným opatřením, jinak se nám bude stále vysmívat a dělat si co chce – právem!

Cituji z článku LN (9.5.2020)

… Případ by zřejmě nikdy nespatřil světlo světa, kdyby na přesun cizího zpravodajského důstojníka nedostala tip česká kontrarozvědka BIS. Právě u ní přistál dopis od anonyma. Obsahoval několik sdělení, která zalarmovala české bezpečnostní složky. Anonym uvedl identitu důstojníka FSB včetně toho, že u sebe má mít jedno nebo dvě zavazadla a v nich dva jedy.

Vedle ricinu ještě saxitoxin

Dosud se psalo, že u sebe měl mít ricin, kromě toho však agent přepravoval údajně i saxitoxin. Po požití zmíněných smrtících jedů se dostavují počáteční příznaky podobné onemocnění covid-19.

Anonymní pisatel rovněž upozornil, že hrozí nebezpečí dvěma pražským politikům – primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) a starostovi Řeporyjí Pavlu Novotnému (ODS). Zatímco první z nich podporoval přejmenování adresy ruské ambasády na náměstí Borise Němcova po zavražděném vůdci ruské opozice, druhý inicioval pomník vlasovcům. Obojí je Kremlu trnem v oku.

Anonym přidal varování, že moskevští agenti v Evropě chystají likvidaci představitelů ruské opozice v zahraničí. Záležitost získala na významu ve chvíli, kdy BIS ztotožnila konkrétního důstojníka FSB, který do Prahy 14. března skutečně přilétl. Seděly také informace ohledně dvou zavazadel, jež převážel. Ve spolupráci se zahraničními partnery se navíc podařilo potvrdit i další detaily z anonymu. Potvrdit se podařilo mimo jiné to, že se v Evropě vyskytuje síť agentů ruských tajných služeb, kteří mají za úkol umlčet lídry ruské opozice v cizině. …

 

Jan Šinágl, 9.5.2020

* * *

Potěmkinovské oslavy 75. výročí konce II. světové války v Evropě a v Africe

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2020-05-09 10:49
Divoký východ.

Ruská řízená demokracie.

Co je to za společnost, ve které je zavražděn bývalý vicepremiér Jelcinovy vlády. Známý matematik a fyzik, který měl odlišné názory od současného presidenta. Nikdo neřekne proč a také kdo to učinil. Prostě vražda.

Přesto ruský establishment bez jakéhokoliv vysvětlení, chce-li někdo uctít jeho památku soptí hněvem a ambasadoři jak by smet.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)