Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 25.01.2023 09:42
  K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 10:03
  Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě. Úplně mi z tý ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 09:31
  Lidé, kteří vynášejí rozsudky nad druhými jako soudce či Bůh ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 09:30
  Taky jste toho názoru jako správný proněmec,že Ukrajina udělala ...

  Read more...

   
 • 17.01.2023 10:16
  Velvyslanec ČR na Slovensku Tomáš Tuhý „splňuje podmínky“ ...

  Read more...

   
 • 12.01.2023 18:02
  V Rusku odsoudili první vojáky v souvislosti s odmítnutím ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Kalendář událostí

Rok Měsíc Týden Dnes Vyhledat Přejít na měsíc
Praha: Bílé papíry před Velvyslanectvím ČLR
pátek, 9. prosinec 2022, 11:00
Zobrazení : 78

U příležitosti mezinárodního dne lidských práv se v pátek 9. 12. v 11 hodin dopoledne před Velvyslanectvím ČLR uskuteční shromáždění na podporu protestujících v Číně.

„Účastníci budou v rukou držet bílé prázdné papíry, tak jako lidé v Číně, kteří tam takto upozorňují na neexistenci svobody projevu a vyjadřují nesouhlas s tamní cenzurou a opatřeními proti covidu. Smyslem akce je projevit solidaritu s lidmi v Číně, kterým jsou upírána lidská práva,“ uvedl zástupce organizace Lidská práva bez hranic Jiří Pokorný.

Čínský režim se snaží podobné aktivity preventivně potlačovat a už v roce 2010 měl větší rozpočet na policejní složky než na samotnou armádu.                     

Dle analýzy z roku 2018 se tak děje navíc každým rokem. Protestující obyvatelé si zaslouží naši podporu, neboť tato země je v tomto směru plna negativních zkušeností, z celosvětového pohledu zejména po událostech v Hongkongu z posledních let, kdy svoboda prohrála.

U příležitosti tohoto shromáždění se také vyjádří podpora dlouhodobě utlačovaným skupinám obyvatel v Číně, a to Ujgurům - neboť tato vlna protestů začala právě v Sin-ťiangu - a dále křesťanům, Tibeťanům a hnutí Falun Gong.

 

Kontakt:

Jiří Pokorný

Tel: +420 608 250 786

E-mal: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.