Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvc 13 @08:30 -
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera

Nejnovější komentáře

 • 06.07.2020 09:03
  My stále na všechny chyby, podrazy a podvody jen upozorňujeme.

  Read more...

   
 • 05.07.2020 20:18
  V každém národě se najde několik neohrožených jedinců. O smrti ...

  Read more...

   
 • 04.07.2020 12:39
  Komunisté jsou nepotrestaní od Aše po Peking. KOMUNISTICKÉ ...

  Read more...

   
 • 03.07.2020 12:06
  Poslední odstavec pana bývalého velvyslance jsou velmi úderná ...

  Read more...

   
 • 01.07.2020 00:21
  PČR je na 87 místě na světě ve věci důvěryhodnosti, hned ...

  Read more...

   
 • 01.07.2020 00:05
  Předseda ODS Fiala si loni vydělal jako politolog na universitě ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN DR KSC 130620Ke článku pana Václava Doleckého (LN, 13. 6. 2020)

Voliči KSČM jsou stále oběťmi své doby. Dali by hlas KSČM, kdyby měla v programu, že zajistí vše, vyjma dnešního materiálního blahobytu? V roce 1968 měla KSČ nejvyšší podporu ve své historii? Jakou jinakou stranu než vedoucí mohli občané v roce 1968 podpořit v ohrožení země? Zákaz KSČ by nic nevyřešil? Nezakázat KSČ bylo jednou z podmínek předání moci v Listopadu 89. Proč asi NSR zakázala stejně zločineckou NSDAP hned po válce, byli trestně stíháni její nejvyšší představitelé a kterou také volila drtivá většina občanů? Proč asi byl předseda KSČM Vojtěch Filip, usvědčený spolupracovník StB, zvolen 75% hlasů Sněmovny prvním jejím místopředsedou – anonymními hlasy, tedy i „demokratických“ stran! Důvody, proč se KSČM 30 let po Listopadu stále drží v parlamentu je třeba hledat jinde? Nenastala obměna generací? Jak může nastat, když mladá generace přebírá zavedené zvyky, aby mohla uspět?

Chybí nám lidé, charakter a skutečná elita. Proto si komunisté a jejich pohrobci udrželi tak snadno svůj vliv a moc, kdy ovlivňují dění v jiných politických stranách i státní správě. Zkuste najít jeden zákon v dnešní SRN, který zavedl Hitler? Komunistických zákonů máme stále nepočítaně, stejně jako soudců, bývalých členů KSČ. V jiných zemích tvoří zákony nezávislé, odborné instituce – u nás soudci! Ústava ČR odsuzuje komunistický režim jako odsouzeníhodný a zločinný. Za obludné zločiny proti lidskosti nebyla dodnes potrestána KSČ ani žádný její nejvyšší odpovědný představitel. Přesto bylo umožněno pokračování existence komunistické strany a její činnost v demokratickém parlamentu. Neschopnost, pokrytectví, schizofrenie, nebo ukázka toho kdo zde ve skutečnosti zvítězil, stále arogantně a bez jakéhokoliv odporu ovládá dění v zemi - v „jiných kabátech“, neveřejně a s podobnými metodami.

Alois Rašín:“ Po válce je bída, a tak lidé chtějí socialismus, a když je socialismus, tak je bída.“

 

Jan Šinágl, 13.6. 2020

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

* * *

Ani po týdnu LN můj příspěvek nezveřejnily. Rubrika Dopisy redakci v převážné většině zveřejňuje názory stále stejných lidí. Pokud si dobře vzpomínám, můj příspěvek zveřejnily DR pouze jednou.

J.Š. 19.6.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)