Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 09.08.2022 12:44
  Díky, díky, díky. Když mi bylo 17 až 19 let, tak můj parťák byl ...

  Read more...

   
 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...

   
 • 03.08.2022 18:59
  Díky za zprávu. Stručné, silné, výstižné. Ari Lieberman

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

OS Ostrava prg Dvoracek 200720

 Aktualizováno 27.7.2020: Chybou soudkyně JUDr. Jany Bochňákové skončil dealer obviněný z rozsáhlé distribuce drog na svobodě – bude podána kárná žaloba.

* * *

Jako první informovala redaktorka iDNES Ivana Lesková, přitom se soudu nezúčastnila? Od koho obdržela informace můžeme jen spekulovat - od koho jiného než dr. Dvořáčka? Dvoracek Igor(Mimochodem je bývalou redaktorkou závodního časopisu „Jiskra“ VŽKG).

Jedna poměrů na Ostravsku znalá právnička to okomentovala stroze: „Ona to byla zatím hra či strkanice  o kyblíček velkého kluka s malými hošíky.“ Jednání OS Ostrava a rozsudek ze dne 20.7.2020.

Připomínám, že dr. Dvořáček byl 8 let ve funkci na FN Ostrava bez požadované kvalifikace pro tento druh nemocnice aniž by to někomu vadilo? Škoda, že tento argument u soudu nezazněl. Věřme, že v odvolání bude FN Ostrava použit a KS Ostrava ve věci rozhodne v duchu zákona a spravedlnosti.

S věcí souvisí i odvolání děkana lékařské fakulty v Ostravě, jak napsaly Aktualně.cz – ani slovo o dr. Dvořáčkovi, podobně informoval i Deník.cz.

* * *

Poděkování a pozdrav panu soudci JUDr. Jiřímu Šopkovi

Vážený pane soudce,

toto pondělí jsem se osobně zúčastnil veřejného soudního jednání ve věci odvolání jednoho kolegy z funkce přednosty jednoho universitního lékařského ústavu ve zdejší fakultní nemocnici. Zajímavé. A taky moc poučné. Vy jako soudce jste plně v mých očích obstál. Kdybych nevěděl nic o zákulisí (a špíně) ostravské akademické medicíny, jako například Vy, nejspíše bych taky rozhodl stejně jako Vy. Jen bych si asi odpustil tu "třešničku na dortu" že prý byl pan doktor Igor Dvořáček "šikanován" a že jeho odvolání z funkce bylo prý vedeno jakousi "nenávistí" tehdejšího ředitele FNO a tehdejšího děkana LF OU. Upřímně řečeno, docela jste mě tímto svým výrokem nemile překvapil...

Velice se mi naopak líbila svižná argumentace obou pánů právních zástupců. Byl to skutečně brilantní výkon na obou stranách. Moc mě to bavilo sledovat. Inu hned se pozná, když jak žalobce, tak žalovanou, zastupují právníci z Prahy. To je holt jiná liga, než zdejší ostravští právníci.

Ještě jednou bych Vám chtěl vyseknout velkou poklonu a upřímné poděkování za to, jak jste toto soudní řízení gentlemansky vedl. Rovněž tak nepochybuji, že jste rozhodl velice uvážlivě. Bohužel jste ale, aniž byste to možná jen tušil, zasáhl velice neblaze do dalšího osudu již tak těžce zkoušené ostravské lékařské fakulty. Bo věřte, že pan doktor Igor Dvořáček není žádnou oběti, nýbrž je to bezohledný a bezskrupulosní dravec, ničící již léta mnohé kariéry zdejších lékařů, ale rovněž tak i životy mnohých pacientů a jejich rodin. Nu, vot takaja žizň...

Pokud byste měl zájem o tomto mém prapodivném kolegovi zvědět více, přikládám dvě přílohy. Další podrobnosti můžete nalézt na mém blogu www.ostravskezdravotnictvi.cz.

A proč Vám vůbec píšu? To abyste i vy soudci, kteří tak často (a tak zásadním způsobem) rozhodujete o osudech nás občanů, nežili stále jenom v jakési bublině ze skla. Tož tak.

 

S úctou,

MUDr. Vít Mareček

Příloha: AD LN Dopisy redakci: MUDr. Igor Dvořáček Ph.D.

www.ostravskezdravotnictvi.cz

+420 777 408 940

Od: Vít Mareček <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
Date: st 22. 7. 2020 v 12:41
Subject: Poděkování a pozdrav panu soudci JUDr. Jiřímu Šopkovi, OS Ova
To: <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

* * *

Státní zástupkyně Mgr. Andrea Roztomilá prokazatelně porušuje zákon, nadřízení nekonají a shledávají vše v mezích zákona?!

ZNALCI V KAUZE „KRAMNÝ“ JSOU PRAVOMOCNĚ ODSOUZENI A ČESKÁ JUSTICE DOPADLA NA NAPROSTÉ DNO

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)