Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...

   
 • 24.01.2021 22:23
  Velmi trefný komentář Martina Hály na téma politiky EU k Číně ...

  Read more...

   
 • 24.01.2021 20:45
  Sehr geehrter Herr Ulrich, Ich danke Ihnen für Ihr Email. Sie ...

  Read more...

   
 • 24.01.2021 13:25
  Ten agent kai aus Hannover /Kai Orac/ hlásá od 17/1 vše o ...

  Read more...

   
 • 24.01.2021 12:57
  Jestli dostal a přežil opravdu organofosfáty, bude se ...

  Read more...

   
 • 22.01.2021 20:47
  Grüezi Herr Ulrich, Gerne schliesse ich mich den Worten ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Česká společnost vlivem soustavného utlačování komunistickým režimem ztratila zcela zájem a dokonce i pojem co jsou duchovní hodnoty. Morálka, charakter, odvaha, statečnost, čest je "cosi" co v této společnosti zmizelo.  Zůstaly materiální hodnoty jako ve válce. Promiňte co chcete víc? Důležité je ať už jsme pod jakýmkoliv režimem hlavně, že je co jíst, chodíme do práce, bereme plat a zábava je taky. Nějací legionáři hrdinové? Českoslovenští letci co hrdinně bojovali za záchranu Anglie? Komunisté je po návratu do vlasti stejně degradovali a věznili. Kdyby tam bývali nešli, měli klid jako my tady. Statečnost? Podívejte co válka stála životů ruské, polské, anglosaské občany. My jsme byli ochráněni a ve srovnání s nimi se nám tolik nestalo a na svém území jsme nemuseli bojovat.

 

Nebo Bělorusové. Pořád a pořád se bouří, nedají pokoj. Copak za Lukašenka neměli co jíst? A že se nechce vzdát své pozice diktátora? V Rusku si taky president zajistil vládnutí na dlouhou dobu dopředu. Kdo se nebouří, má klid jako za prvního i druhého protektorátu.

 

K.Mrzílek

12.12.2020

* * *

Zástupci Pionýra KSČ, si od roku 1998 z veřejných prostředků načerpali přes 600 milionů korun!

40.výročí akce ČSLA „KRKONOŠE“ – fakta dodnes široké veřejnosti utajovaná

Zrůdnost a bezpráví, páchané zločinci v české justici, pokračuje i po 30 letech!

Hodolanské peklo: Takových zvěrstvech jsme se dopouštěli na nevinných – v době míru!

Napsal mi vězeň, kterého měla poslat do vězení JUDr. Hana Marvanová?!

Co mají společného MUDr. Radim Uzel, Csc. a JUDr. Daniela Kovářová?

Ztohoven o svobodě myšlení a konání

Pavel Rychetský nechce připustit opakované selhávání Ústavního soudu ČR?!

Hodolanské peklo: Takových zvěrstvech jsme se dopouštěli na nevinných – v době míru!

P.S.

Projevem plebejství, maloměšťáctví a maloduchosti, je nejen chování, ale i způsob oblečení. Povšimněte si, jak narůstá u osob vystupujících v médiích neupravenost – bez sak, kravat, rozepnuté košile, vystrčená břicha, neoholení, přitom se cítí přirozeně a vůbec je nenapadne jak odpudivě působí. Něco takového v renomovaných západních médiích v takové míře neuvidíte.

Naučili jsme se v minulosti pod různou „knutou“ přežívat, kdy každý myslel v prvé řadě jen na sebe, aby přežil. Nedivme se proto, že i když nám už „knuta“ nehrozí, nejsme schopni jednoty, stále myslíme jen na sebe. Upřednostňujeme své osobní zájmy, názory, s absencí empatie pro druhé, jejich zájmy a názory, schopnost spojit se za společným cílem ve prospěch svůj i země. Bohužel jsme takoví i v demokracii. Proto ji neumíme používat, resp. jen využívat. Zůstává pro většinu z nás „fatou morganou“.

Většinu mravní hodnoty nezajímají, pokud ano, jen o nich mluví. Skutečná občanská společnost neexistuje. Ochota bojovat, riskovat, obětovat v nadosobním zájmu, není stále přítomna. I proto naše armáda za 100 let nikdy nebojovala, odevzdala zbraně nepříteli a ještě ho pomohla vyzbrojit. Na plebejství a provinciálnost českého etnika upozorňoval už TGM, Antonín Švehla, Palacký i K.H. Borovský. Jedině jako Bohemianové jsem přispívali, společně s jinými etniky k síle a vyspělosti země – Bohemie (už jen 20% Čechů má čistě slovanské geny - otcem „Největšího Čecha“ Karla IV. byl francouzský Němec). To je princip dnes tolik úspěšného Švýcarska, který chtěl původně TGM zavést. Změnil názor, neumožňoval by mu téměř absolutní moc.

Pokud nebudeme schopni změny, budeme se točit stále v kruhu, pohybovat se myšlenkami a činy stále „ode zdi ke zdi“, od začátku na začátek, či od konce ke konci – a vyspělý svět se nám bude vzdalovat. Vše začíná výchovou, vzděláním, pozitivními příklady druhých, nebo nás samotných.  

 

Jan Šinágl, 13.12.2020


 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)