Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 24.01.2021 22:23
  Velmi trefný komentář Martina Hály na téma politiky EU k Číně ...

  Read more...

   
 • 24.01.2021 20:45
  Sehr geehrter Herr Ulrich, Ich danke Ihnen für Ihr Email. Sie ...

  Read more...

   
 • 24.01.2021 13:25
  Ten agent kai aus Hannover /Kai Orac/ hlásá od 17/1 vše o ...

  Read more...

   
 • 24.01.2021 12:57
  Jestli dostal a přežil opravdu organofosfáty, bude se ...

  Read more...

   
 • 22.01.2021 20:47
  Grüezi Herr Ulrich, Gerne schliesse ich mich den Worten ...

  Read more...

   
 • 20.01.2021 12:04
  Líbila se Vaše vzpomínka na Česťu Hofhanzla. Byl členem mého ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

České obchody, které neprodávají základní potřeby, jsou zavřené, přestože neexistují důkazy o tom, že by představovaly vyšší zdravotní riziko než jejich online konkurenti a přepravci s desítkami či dokonce tisíci zaměstnanci. ČR a EU dosahují digitálních cílů tím, že porušují své základní principy. Krize je doopravdy příležitostí. - Prvotní lež epidemiologů je ta, že coronavirus je tak infekční a smrtelný, že každý nakažený, i když je bezpříznakový, musí být izolován. Tato lež přežívá navzdory českému rčení, že lež má krátké nohy a daleko nedojde. Když někdo lže jako epidemiolog, lež se stává nesmrtelnou... a společnosti umírají. 

***

Digitální nevýhoda 

„Krize je příležitost,“ řekl premiér Andrej Babiš ve svém novoročním projevu. „V digitalizaci jsme za pár měsíců předvedli takový skok, který bychom jinak dělali i pár let.“ Mezi velké digitální vítěze patří vláda, která získala přístup ke všem druhům osobních údajů, banky, které mohly uzavřít některé pobočky, a internetové obchody, které těžily z covidových omezení diskriminujících jejich konkurenty z kamenných obchodů. Součástí digitální strategie Evropské komise je „zajistit všem podnikům v Evropě férové podmínky soutěže,“ s těmi se ovšem ve jménu zbrzdění covidu zametlo, stejně jako s posvátným právem volného pohybu. České obchody, které neprodávají základní potřeby, jsou zavřené, přestože neexistují důkazy o tom, že by představovaly vyšší zdravotní riziko než jejich online konkurenti a přepravci s desítkami či dokonce tisíci zaměstnanci. ČR a EU dosahují digitálních cílů tím, že porušují své základní principy. Krize je doopravdy příležitostí.

5. 01. 2021 - EB

***

Lže jako epidemiolog

V každém jazyku se lže jiným způsobem, alespoň idiomaticky. V češtině člověk lže, jako když tiskne. V angličtině se lže skrze zuby (to lie through one's teeth) nebo se lže tak, jak koberec leží (to lie like a rug). Andrej Babiš prohlásil, že covidová krize je příležitost. Ano, dává nám možnost sloučit naše nejzhoubnější lháře pod jeden idiom, lehce srozumitelný ve všech západních jazycích, přinejmenším dokud se některé z nich nezačnou kvůli covidové krizi vytrácet a úplně nevymizí. Ten, kdo „lže jako epidemiolog“, využívá své profesní znalosti a postavení, aby do veřejné debaty prosadil obrovskou lež, na kterou navazují další. Prvotní lež epidemiologů je ta, že coronavirus je tak infekční a smrtelný, že každý nakažený, i když je bezpříznakový, musí být izolován. Tato lež přežívá navzdory českému rčení, že lež má krátké nohy a daleko nedojde. Když někdo lže jako epidemiolog, lež se stává nesmrtelnou... a společnosti umírají.

6. 01. 2021 - EB

***

Pětkrát častěji závažná progrese onemocnění po koronavirovém očkování?!

J.Š. 6.1.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)