Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Basko MartinMartin Baško mi zavolal z léčebny v Bohnicích. Pozval mne na návštěvu. Ve středu 3.2.2021 jsem za ním přijel do Bohnic. Nebylo možné se s ním setkat. Po mém odchodu byl zřejmě, na základě celostátního pátrání (měl nastoupit do výkonu trestu) odvezen z léčebny do věznice Pankrác. Stihl jsem mu ještě navrhnout, aby mne pozval na návštěvu do vězení, byl už jasně pod vlivem uklidňujících léků. Přesto mi ještě stačil napsat zprávu na WhatsApp. Potom už mi svůj mobil přestal zvedat…

Zasílám Vám mé žádosti, které jsem psal soudu, i na hrad. Možná se někde opakují, ale snad to dáte dohromady (bohužel už mi žádosti soudu a na Hrad nestihl poslat).

Jak může projít řadovému policistovi nátlak, donucení podepsání výpovědi se kterou nesouhlasíte, výhrůžky, fyzické napadení. Pomáhat a chránit.

Žádné dokazování v můj prospěch

Nebyli, kromě sestry, pozvání moji svědci, vše mi bylo zamítnuto. Všechno se upeklo rychle a v můj neprospěch. "Svědci" bývalé přítelkyně, kteří vypovídali - tedy pouze kopírovali její naučenou připravenou výpověď. Na podané důkazy – hmatatelné - moji sestrou se nikdo nepodíval, nijak je nezkoumal a vůbec jim nedal žádnou důležitost?

Kam mne a celý můj život tohle dovedlo?

Opravdu nejsem žádný kriminálník ani násilník. Ano vím, řízení bez řidičáku je špatně, porušit zákaz je špatně, dát někomu facku je špatně, psát hnusné SMS je špatně. Ale týrání, mlácení? Poškození výchovy mého syna? Lidé, kteří ublíží dítěti nebo někoho zabijou odejdou s podmínkou. K mému odsouzení stačí zhrzená, manipulativní ženská, která toto neudělala poprvé a věřte tomu, že ani naposledy.

Buď s ní chlap zůstane a bude ji živit nebo prostě"uvidí"

Bohužel v našem příběhu k tomu navíc využila našeho malého Honzíka. Nikdo se neohlíží na něj, že by chtěl tátu vidět a být s ním. To, že toto naruší a ovlivní jeho celý život, že se nestýká s babičkou, tetami, strýci - také s muži a s bratranci. Co udělala moje rodina, co udělal Honzík? Jak ji toto může procházet, nikdo se nad tím nepozastavuje. Dnes už je táta na stejné úrovni jako máma.

Nesouhlasil jsem s psychologickém vyšetření mé osoby - kvůli Honzíkovi jsem šel

Zato přešetření bývalé přítelkyně - novým nezaujatým psychologem či psychiatrem, mi bylo taktéž zamítnuté. Na základě soudního řízení o syna, jsem byl nově vyšetřen a toto vyšetření naprosto vyvrací to, co u prvního vyšetření bylo napsáno. Vše negativní. Dokonce vyvrací i chování a jednání mé bývalé přítelkyně...

Samozřejmě... nikoho to opět nezajímá. Panu soudci jsem nesympatický a s úsměvem mi slíbil, že mě dostane. Tak to splnil. Tento případ půjde ven...jsou jiné organizace, kterým není nespravedlnost jedno.

Já...nebo spíš moje rodina, já už nemůžu dál. Takový život nemá smysl

Ať každý vidí, jak to tady v tomhle státě funguje.. soudy, policie a jaká existuje spravedlnost. Vlastně. vždyť tady žádná není.

Mám vážný problém

Byl jsem neprávem a bez důkazů odsouzený k trestu odnětí svobody na tři roky za týrání osoby v domácnosti, vyhrožování smrti a narušování mravní výchovy dítěte. Ani jedno z toho není pravda. Je to celé zrekonstruované tak, aby z toho vyšel já jako ten nejhorší. Jde o to, že po rozchodu s bývalou jsem si našel jinou ženskou a od té doby bývalá začala chodit po policii a podávat různá trestní oznámení. Jediné o co jí jde je získat naše dítě do výhradní péče a nechat si platit alimenty za které jsem už také odsouzený, ale s podmínkou, kterou mi teď ve výkonu stejně promění.

Toto řešil Nymburský soud

Začalo to výpovědi na policii v Milovicích, kde jsem byl donucen podepsat výpověď se kterou jsem nesouhlasil. Podával jsem na toto jednání a postupy stížnosti na GIBS i ministerstvo spravedlnosti. Nikdo toto neřešil a nezajímal se o to. Bohužel vše mne dohnalo i k myšlence ukončit život a byl jsem i v psychiatrické nemocnici v Bohnicích.

Žádost o milost mi byla zamítnuta ...veškerá pomoc kterou jsem potřeboval,nepřišla a stejně jsem byl odsouzen. V současné době se opět nacházím v psychiatrické nemocnici v Praze.

Rád bych tuto věc chtěl nějak řešit, protože sedět ve vězení za něco co jsem nespáchal mi nepřijde normální a morální

Já dopadne mé dítě ,co s ním bude atd. ... nevím.

Byl jsem neprávem odsouzený za trestné činy které jsem nespáchal.

V době řízení tohoto případu, jsem žádal ministerstvo spravedlnosti, nejvyšší státní zastupitelství, GIBS, ke kontrole nad tímto případem. Bohužel se mi nějak nedostalo žádné odpovědi.

Jde o to že má bývalá přítelkyně se kterou mám již 4 letého kluka Honzíka, začala dělat problémy v době, kdy asi po 5 měsících zjistila že mám jinou ženskou. Co se týče těchto problémů a údajných napadení které uváděla u soudu, jsou lživé a manipulativni. Jen zřídka jsou pravdivé. Každopádně nesouhlasím s tím, že bych jí měl vyhrožovat smrti a že veškeré hádky viděl nás malý syn. Jsem pracující člověk, nekonfliktní s ženskými. Toto mě pouze pošpiňuje moje postavení chlapa a celkově ničí život.

Celá tato událost je zcela dostatečně promyšlená. A sám mohu říci, že je opravdu jako kdyby tohle cwlw bylo předem vymyšlené.

Má bývalá přítelkyně Lucie Frodlová je pouze zhrzená láskou, a tím že jsem dal přednost jiné ženě. I toto mi také řekla. Že jsem dal přednost jiné/cizí rodině a ne té svojí… neprávem obviňuje z tr. činů, které jsem nespáchal a ani na ně nemá důkazy. Všechno jsou to jen slova a domnívání soudu na základě mě komunikace z facebookové konverzace.

Celá tato věc je předem promyšlená a zkonstruovana tak, abych z toho vyšel já jako násilník a kriminálník...

Nikdo se nezajímá o to, že pokud toto trvalo pět let, proč to paní Frodlova začala řešit až ve chvíli, kdy zjišťovala po mých nebo našich kamarádech, jestli jsem ji podváděl a jestli mám nějakou ženskou? Ve chvíli kdy zjistila, že mám, přestala mi dávat syna z jejího vymyšleného důvodu, že má přítelkyně je alkoholička, feťačka, a kurva.

Celý tento problém začal Policii v Milovicich policistkou Vorlíčkovou, která mě donutila podepsat výpověď kterou napsala dle svého uvážení, a řekla že to už přepisovat nebude

A to jen proto jakou mám minulost. Ano, bohužel, ale víc jak 10let starou, se nenechám zavřít za lživé výpovědi a svědectví rodičů Frodlové. V každé její výpovědi a i ve výpovědi svědků se rozchází události a svědectví je pouze nahrané. Až na mé občasné výbuchy kvůli častému stresu z paní Frodlové, která denně pila víno, nepostarala se o domácnost nebo o dítě, věčně byla na Facebooku, jsem byl pracující člověk, který se staral jak měl. Kdyby to bylo tak jak Frodlova tvrdí, tak by se nezaplatil ani nájem, a už vůbec by jsem s rodinou nevyšel co se stravy týče.

Vzdycky mi šlo o dítě, jeho život a jeho výchovu

Mám svědky, fotodokumentaci, ale i část konverzace z mobilního telefonu mezi mnou a moji bývalou přítelkyni, jak mne vydírá tím že se zabije, že malého syna někam odnese, že už ho má dost, ať už drží zobák apod.. I o tom jaký pani Frodlová a náš milovaný syn měli život. Myslím že je to snad i jediné, co může vše vyvrátit.

Ona má psychicky problém. Kamarádky má jen samé rozvedené a i ona sama říkala mě matce a sestře Šárce že by chtěla být matkou samoživitelkou. Což svědčí i o tom jak se celou dobu jen snaží udělat všechno pro to aby to tak bylo. Pokud je dle psycholožky inteligentní, což bych netvrdil, protože lhala ve výpovědi psycholožky, tak by se dalo i uvažovat o tom, že to má dobře promyšlené.

Po dohodě s jiným právním zástupcem budu podávat tr. oznámení na Lucii Frodlovou a její rodiče za křivou výpověď a lež.

Předem se omlouvám že se tu v některých věcech opakuji, ale už si nevím rady.

 

S pozdravem

Martin Baško t.č. PNB Bohnice

3.2.2021

***

P.S.

Bohužel český právní řád umožňuje odvézt odsouzeného do výkonu trestu z veřejné do vězeňské nemocnice, pokud může zajistit stejnou kvalitu zdravotní péče. Netuším, zda má Pankrác i psychiatrické oddělení či Martin Boško převezen jinam. Kupodivu miliardáří Romanu Janouškovi a miliardovému podvodníkovi s daněmi Antonínu Michalovi, zřejmě VS ČR nemohla ve svých zařízeních potřebnou kvalitu péče zaručit… 

O dalším osudu Martina Baško bude veřejnost informována.

 

Jan Šinágl, 8.2.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.36 (11 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)