Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2023 08:49
  Je to nehoráznost. Prý „Nové znalecké posudky presentují spíše ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:09
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Strougal Jakes Vajnar

 ‚Klesli bychom na úroveň totalitní moci.‘ Proč žalobce definitivně zastavil stíhání Štrougala a Vajnara?

***

MSZ v Praze 14. 5. 2021: LUBOMÍR ŠTROUGAL A VRATISLAV VAJNAR SE DOPUSTILI ZVLÁŠŤ ZÁVAŽNÉHO ZLOČINU, ALE NEJSOU SCHOPNI CHÁPAT SMYSL TRESTNÍHO ŘÍZENÍ

…Znalecký posudek vypracovali dva znalci, kteří kromě znaleckého slibu složili za minulého režimu vojenskou přísahu, že budou s nasazením života bojovat „po boku Sovětského svazu“.  Jako armádní důstojníci byli v letech 1984-1986 prověřeni vojenskou kontrarozvědkou pro styk se státním tajemstvím. Jeden ze znalců byl sám dlouholetým členem Komunistické strany Československa a podílel se na protivzdušné ochraně státních hranic. Podle státních zástupců však nic z toho jejich znalecký posudek nezpochybňuje…      

***

Městské státní zastupitelství v Praze dne 14. 5. 2021 potvrdilo předchozí závěry Obvodního státního zastupitelství v Praze 1 ze dne 9. 9. 2020, že dva bývalí přední funkcionáři Komunistického strany Československa, předseda federální vlády JUDr. Lubomír Štrougal (nar. 1924) a federální ministr vnitra JUDr. Vratislav Vajnar, CSc. (nar. 1930), se dopustili zvlášť závažného zločinu zneužití pravomoci úřední osoby, ale pro svůj zdravotní stav „nejsou schopni chápat smysl vedeného trestního řízení en bloc“.

Znalecký posudek vypracovali dva znalci, kteří kromě znaleckého slibu složili za minulého režimu vojenskou přísahu, že budou s nasazením života bojovat „po boku Sovětského svazu“.  Jako armádní důstojníci byli v letech 1984-1986 prověřeni vojenskou kontrarozvědkou pro styk se státním tajemstvím. Jeden ze znalců byl sám dlouholetým členem Komunistické strany Československa a podílel se na protivzdušné ochraně státních hranic. Podle státních zástupců však nic z toho jejich znalecký posudek nezpochybňuje.      

Tím je tedy trestní stíhání JUDr. Lubomíra Štrougala a JUDr. Vratislava Vajnara, CSc., pravomocně zastaveno.

Trestnost jejich jednání spočívala v tom, že z titulu své funkce připustili takový systém ochrany státních hranic, že docházelo k omezení svobody pohybu občanů a k používání zbraní proti těm, kteří chtěli Československo opustit.

V současné době je trestní stíhání ze stejného důvodu vedeno proti bývalému tajemníkovi ústředního výboru Komunistické strany Československa PhDr. Janu Fojtíkovi, CSc. (nar. 1928).

Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu zkoumá, zda ještě nežijí další osoby, které spoluzavinily smrt či zranění osob, jež se pokusily překročit československé hranice.

--

 1. 5. 2021 zapsal: L. Müller

***

O minulosti autorů posudku se média nezmiňují, stejně jako o autorech zdravotního posudku Janouška. Doufejme, že na tyto komunistické „dementy“ dává někdo pozor, aby si omylem nezapálili svoji chalupu či les…

Ve SRN se soudí a odsuzují také staletí zločinci. Nejde o to je poslat do vězení, ale odsoudit prokazatelné zločiny proto lidskosti. Tradice nepotrestatelnosti komunistických zločinců tak pokračuje. Měli štěstí, že nebyli nacisté. Za komunistické zločiny nebyl nikdo na celém světě, před válkou ani po ní, potrestán, vyjma Caušesca, který byl popraven díky tlaku občanů.

J.Š. 19.5.2021

***

Za usmrcení elektrickým proudem na hranicích 303 korun!

Vznikne-li v Česku rusko-česká vláda, má EU do budoucna na kahánku.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)