Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 31.01.2023 20:56
  Deset let za mřížemi až doživotí hrozí třem žákům osmé třídy ...

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:39
  Soukromou konverzaci ruských manželů u stolu v restauraci ...

  Read more...

   
 • 29.01.2023 10:19
  Pane Šinágle, děkuji za zasílání, je to velmi zajímavé. Píšete ...

  Read more...

   
 • 28.01.2023 09:14
  Na volebních lístcích jsou čísla 4 a 7. V numerologii jsou ...

  Read more...

   
 • 25.01.2023 09:42
  K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 10:03
  Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě. Úplně mi z tý ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Iustitia kresbaO otřesné kauze Bc. Jany Bonkové jsem už psal (6.4.2020). Dne 10.9.2021 mi paní Bonková opět napsala o dalším vývoji kauzy:

 ***

Vážený pane Šinágle,

před časem jsem si s Vámi psala o mém synovi, který je vzhledem ke své nemoci a symptomům, které ji provázejí, dlouhodobě šikanován státem a upirany mu jeho základní práva. Jeho nemoc nedokážou ani zařadit do důchodovych tabulek a tak ho musím živit já, samoživitelka.

Dokonce nemá nárok ani hájit svá práva. Před tzv. koronavirovou pandemii byl napaden a zraněn záchranářem Záchranné služby hlavního města Prahy. Policie vše špatně vyšetřila a zametla pod stůl. Nepomohla žádná odvolání, dokonce ani k Ústavnímu soudu, přestože má syn dlouhodobé následky a měl advokáta, který se snažil dát vše do pořádku. Bohužel v našem státě mají ti nadřazení jako jsou policisté, záchranáři, lékaři atd. právo ubližovat těm slabým. Nikdo to neřeší. Tento, dovolím si říci agresivní nacek a mlátička, může beztrestně dál u záchranné služby pracovat a můj syn bude chodit jak Quasimodo se špatně srostlym a bolestivým ramenem. 

Mám tady toho bordelu v České republice opravdu dost. Spravedlnost tady neexistuje.

Posílám Vám v příloze ústavní stížnost a její zamítnutí

Takto se k tomu vyjádřil synuv advokát:

 

Vážená paní Bonková,

přeposílám Vám rozhodnutí Ústavního soudu o odmítnutí naší stížnosti.

Soud v podstatě jen rekapituluje naši argumentaci a dosavadní průběh řízení, ale vůbec se nezabývá jádrem věci, tj. extrémním rozporem mezi provedenými důkazy a skutkovými zjištěními soudu, kdy orgány činné v trestním řízení uzavřely, že záchranář se žádného napadení Vašeho syna nedopustil, přestože z kamerového záznamu zřetelně vyplývá, že na něj zaklekl.

Vzhledem k tomu, jak rychle soud rozhodl, se domnívám, že si ani nevyžádal kompletní spis od policejního orgánu vč. kamerového záznamu.

Proti rozhodnutí Ústavního soudu bohužel již není přípustný žádný opravný prostředek.

 

S pozdravem

Mgr. František Tikal, advokát

***

Usnesení Ústavního soudu je děsivé čtení, poté co si přečtete ústavní stížnost! Jako poslední instance zbývá žaloba k ESLP. Ve věci Roberta Tempela prohlásil ESLP: „Česká justice je disfunkční a porušuje vnitrostátní právo na ostří nože.“  Žijeme v zemi, kde neexistuje nezávislá justice, soudy a policie. Jak dlouho ještě může tento protiústavní stav trvat a kolik toho občané ještě bez odporu dokáží snést a vydržet?

 

Jan Šinágl, 11.9.2021

***

Rozhovor s Danielem Landou - PUBLIKOVÁNO 9. 9. 2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)