Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 28.01.2022 18:38
  Je naprosto nepochybne, ze tehotne patri mezi rizikove skupiny ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 12:28
  Dotaz na prof. Hořejšího? Vážený pane profesore, s ohledem ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 11:21
  „Historická olympiáda v nejhorším slova smyslu.“ Peking se ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 10:15
  Vítejte v olympijské Číně: cenzura, ticho kolem násilí na ...

  Read more...

   
 • 28.01.2022 10:10
  Jak mohl znát OS Hodonín veškeré podrobnosti případu, když ...

  Read more...

   
 • 26.01.2022 09:02
  Chování MOV odsoudil také Peter Irwin, programový manažer ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Trojan JosefKos Josef fotografieAktualizováno 11.10.2021: Zdravím, při čtení článku o SNP mě  napadlo poslat Vám foto busty mého strýce a bratra mého dědy Josefa Kosa, nar. 3.9.1878 ve Velvarech, nestaršího bojovníka SNP. Zemřel 1.6. 1959 v Turčanskom Svatom Martině, dnes již jenom Martině. S pozdravem J. Kos

***

So súhlasom Jána Šinágla uverejňujeme z jeho internetového portálu https://www.sinagl.cz/ článok z názvom 75.výročí SNP: Jeden z jeho největších hrdinů kpt. Josef Trojan, správce Baťových statků na Slovensku, stále zapomínán...

Kos Josef busta… Je poľutovaniahodné, že Vojenská kancelária prezidentky Zuzany Čaputovej odmietla návrh Jána Šinágla na vyznamenanie kpt. Josefa Trojana, ktorý bol falošne obvinený, mučený a popravený komunistami. Reportáž z archívu RTVS pod vedením Jaroslava Rezníka, ktorého otec bol evidovaným spolupracovníkom ŠtB, bola odstránená a možno ju nájsť už len na YouTube Jána Šinágla. Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, ktorý od nástupu k moci Roberta Fica v roku 2012 sa stal oficiálnou súčasťou ficovej vládnej politiky a ktorý od vtedy dostáva viac ako dvojnásobne vyššie dotácie od štátu ako politickí väzni, nikdy nemal záujem oceniť skutočných hrdinov komunistami privlastneného SNP a naďalej pestuje falošné mýty o SNP. …

Z dokumentu CIA ze dne 11.7.1950:

 1. Kolem 10. ledna 1950, bylo naplánováno ozbrojené povstání na Slovensku. Záložní kapitán Trojan, manažer firmy Bati v Šimonovany-Baťovany, měl k dispozici 6.000 mužů pod svým velením. Kontakt měl s vojenskými posádkami v Banské Bystrici, Liptovském sv. Mikuláši, Rožumberoku, Levoči, Popradu a Bratislavě. Bylo hlášeno dát Trojanovi k dispozici odhadem až celkem 26.000 mužů. Povstání mělo být podporováno maršálem Titem, důvěrným přítelem Trojana. Během Slovenského povstání v roce 1944, byl Trojan velitelem partyzánské jednotky, známé jako "Velitelství štábu kapitána Trojana."
 2. Dne 6. ledna 1950 byl plán vyzrazen a několik lidí bylo zatčeno, včetně velitele levočské posádky, který pak vyzradil podrobnosti o ozbrojeném povstání. Trojan a jeho tým, stejně jako mnoho důstojníků, členů Baťovy tovární milice a ostatní osoby připravené pro povstání, byli zatčeni 8. ledna 1950.

Svetové združenie bývalých politických väzňov

Preposielam aj tlačovým agenturám a médiam - http://www.szcpv.org/21/trojan.html  

 

S pozdravom

F. Bednar

Předseda SZBPV

2.10.2021

***
Dne 28. 9. 2021 v 10:49:

Vážený pane Bednáři,

děkuji Vám. Všechny texty z www.sinagl.cz [2] jsou k dispozici zdarma pod podmínkou uvedení zdroje. Doporučuji spojit se se signatáři OD. Jistě patří k těm rozumnějším. Většina členů KPV ČR je rozhádaná, neumí věcně diskutovat. Emoce hrají prim a tím i snadná manipulace. Dnes veřejnost zajímají především výsledky, vítězové. Kritiky je všude plno, většina ji instinktivně odmítá číst. V tomto smyslu přeji SZBPV úspěch. Stejná posádka co vraždila na Švédských šancích vraždila i v Petržalce. Připomínám i jednoho z největších hrdinů SNP kpt. Josefa Trojana, manažera firma Baťa za Jana A.Bati - viz odkazy níže. Měla vyjít i kniha pana Marka, už se mi neozývá, snad vyšla? Vojenská kancelář presidentky Slovenska odmítla můj návrh na vyznamenání kpt. Josefa Trojana:"Naša historická komisia je iného názoru." Byl falešně obviněn, mučen a popraven. Pořad z archivu Reportéri ST zmizel, na mém YouTube kanálu je stále k dispozici.

 

Mnoho zdaru!

Jan Šinágl

***

Dne 28.09.2021 v 15:16:

Vazeny pan Sinagl.

Dakujem za odpoved.  Svetove zdruzenie bolo v case studenej vojny registrovane vo Svajciarskom Zurichu. Manzelia Hoffmanovci a byv. prokurator Jiri Setina ma poverili k zalozeniu pobocky na Slovensku. Vo Svajciarsku po umrti starcyh clenov to uz nemal kto robit tak to presunuli do CR. Kym bol predseda Antonin Huvar este to nejako islo.

Vydavali casopis MUkl a MIlo Kominek Svedomi -Consience. Peniaze zo Svajciarska po presune zdruzenia do  CR dostal isty Gracian Tejral, ktory ich  presustroval a cinnost zanikla.  Tak sa stala filialka na Slovensku nastupnickou organizaciou Svetoveho zdruzenia byvalych csl. politickych vaznov. Nakoniec nemal kto zaplatit registracny poplatok za zrusenie zdruzenia v Zurichu a jediny na koho mali urady kontakt bola organizacia na Slovensku.

Nieco z Vasich clankov radi posunieme na FB a na web s uvedenim zdroja samozrejme.

Situacia na Slovensku je mizerna ako ste sam zistil z postoja ku kpt. Trojanovi o ktorom sa na Slovensku ani nevie.

S prezidentkou mame zle skusenosti  o ucast na pietnej spomienke 21. augusta nema zaujem a nepovolila ani ucast cestnej straze. Zato s podvodnikmi z KPVS sa rada ukazuje na Devine.

Situacia v RTVS pod vedeni syna agenta StB Jaroslava Reznika  je taka, ze o obete gulagov a pripady  ako kpt. Trojan nemaju zaujem. V RTVS je redaktorka Sona Gyarfasova a ta nic nemoze pretoze Reznik ju blokuje.

 

S pozdravom

F. Bednar

***

Dne 2021-09-29 v 23:19:

Vážený pane Bednáři,

děkuji Vám. Bohužel je to tak - své boje si musíme vybojovat sami, nikdo to za nás neudělá a už vůbec ne ti, kteří by tak měli činit ze zákona. S panem dr. Jiřím Šetinou jsem se znal a napsal o něm i několik článků, stejně tak o dr. Jaroslavu Andělovi z CH a Milo Komínkovi. Nikdo nezměníme svět, jen sebe, své okolí, tím jej měníme.

Ať se daří!

 

S pozdravem

Jan Šinágl

***

Komunikoval jsem před lety s Vladimírem Markem, který měl vydat knihu o kpt. Josefu Trojanovi. Odmlčel se, knihu Google nenalezl… J.Š.

***

Spolupracovník KGB Jurij Bezmenov o propagandistických metodách Kremlu (1984)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.60 (5 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2021-10-04 15:37
Vdaka za zverejnenie.

Dnes bola u mna pani Anna Jablonovska ktorej otec bol ako partizan komunistami odsudeny v roku 1952 za spionaz k 18 rokom. Zomrel v roku 1975.

Kedze nestihla lehotu nedostala podla zakona o rehabilitaciach ani korunu.

Ma dochodok zo Slovenska 25 eur a 150 eur s Ceskej republiku kedze tam robila.

Keby nemala syna zomrela by od hladu.

Preskenoval som dokumenty a nieco o tom Vam poslem.

Pohrobkovia komunistov na Slovensku nadalej funguju.

S pozdravom

F. Bednar

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)