Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 06.07.2022 19:01
  Pane Šinágle, mně připravil soud o majetek za asi 60.000.000,-Kč ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 13:24
  Česká televize, je jediná televizní stanice u nás, která ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 11:04
  Předseda vlády Petr Fiala po půl roce oslovil projevem ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:58
  Byť je Hybášková prozatím řízením odboru pověřena jen dočasně ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:53
  Opoziční smlouva 2.0 Ministr Blažek staví s pomocí Hradu v ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

CZS logoJS Planek

Jak se zachová ČZS proti neoprávněnému prodeji svých pozemků?

***

Vážený pane předsedo, vážení představitelé Českého zahrádkářského svazu,

obracíme se na Vás s dotazem, jak postupuje naše stížnost zaslaná 4.5.2021 na Územní sdružení v Chrudimi, která byla přeposlána na Ústředí ČZS.

Tato stížnost se týká převodu nemovitostí ČZS bez toho, aby bylo řádně schváleno členskou schůzí ZO. Tímto došlo k zpronevěření věci a předsedkyně paní Dvořáková nejednala s péčí řádného hospodáře ČZS.  Je zcela evidentní, že došlo nejen k hrubému porušení stanov a zákonů, ale i k zneužití pravomoci předsedkyně.

JS Kupni smlouva 1 Zahradky 15.12.2017JS Kupni smlouva 2 Zahradky 15.12.2017Vyjádření předsedy kontrolní komise pana Pánka je pro nás nepřijatelné, už zejména proto, že poskytl naší stížnost protistraně, tj. paní Uttendorfské (dcera paní Dvořákové) nynější předsedkyně ZO Hlinsko a ještě podotkl, že kromě vyloučení z ČZS jim nic jiného nehrozí. Ostatně paní Dvořáková nás několikrát upozorňovala, že si můžeme stěžovat kdekoliv, ale nebude nám to nic platné, jelikož za svojí dlouholetou činnost má dobré kontakty na nejvyšších místech.

Osobně ovšem můžeme podotknout, že dlouholetá činnost paní Dvořákové, byla především v režii "jejich pravidel" bez ohledu dodržování jakýchkoliv stanov a zákonů. JS Kupni smlouva 3 Zahradky 15.12.2017Z našeho pohledu zde dochází k pozvolnému rozkladu základní organizace ČZS v Hlinsku, kde například na doporučení paní předsedkyně 7 z 8 osad založilo vlastní sdružení. A následně většina zahrádkářů zrušila členství v ČZS. Z našich dlouholetých zkušeností musíme podotknout, že náš případ není ojedinělý.

 Žádáme o dořešení celé situace a trváme na odkoupení podílů na přístupové cestě k našim pozemkům, za stejných podmínek, které jsou obsaženy v kupní smlouvě mezi ČZS a paní Šalamounovou (viz. příloha).

 Předpokládáme, že prioritou nás všech je zklidnit vyhrocenou situaci a předejít podání trestního oznámení.
 
 Děkujeme za kladné vyřízení a přejeme hezký den.

 
 Jana Šafránková a Jindřiška Netolická

12.2.2022

***

-------- Přeposlaná zpráva --------

Předmět:

Fwd: z Hlinska 1

Datum:

Sat, 12 Feb 2022 12:39:13 +0100

Od:

Jana Šafránková <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;

Komu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kopie:

Jan Šinagl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Petr Kočí <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Anna Habalová <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Pavel Adámek <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Ondřej Kozderka <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Ladislav Balogh <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., lida.drahosova <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Roman Bříza <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Svatopluk Janda <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;

P.S.

Svoboda, demokratické, mravní a morální hodnoty, se udržují jen díky občanské aktivitě. Držme palce hlinským zahrádkářům v jejich boji proti zkorumpovaným strukturám v zemi! Jejich míra už přesáhla veškerou mez. Je třeba se jí postavit dokud je ještě čas!

Můj táta byl také dlouholetým členem Svazu čs. zahrádkářů v Žebráku za totality, až do svého skonu v roce 1994. Toto by si tehdejší vedení nedovolilo. Táta by byl prvním, který by se ozval vůči takovýmto zlořádům. 

***

ČSZ Hlinsko: CESTA

***

Připomínám osud bratra Jany Šafránkové - Největší justiční omyl, Jan Šafránek, u soudu opět osvobozen. J.Š.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)