Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2020 15:54
  V Rusku komunisté nejsou u moci, ale jejich manýry jsou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:50
  Kdo má na vlivných úřadech a soudech stále svoje lidi?

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:48
  Vláda ve středu opět vydala z minuty na minutu (pardon ze dne ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:23
  Kristine verlor ein Jahr ihres Lebens in der Hoffnung, in der ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine a perdu un an de sa vie dans l'espoir de travailler ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine lost a year of her life hoping to work at the embassy ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Dnes, 12.7. odvysílala TV Nova ve zpravodajství velmi zkreslenou informaci o údajném rasistickém výroku paní starostky MO Mariánské Hory ... Protože v inkriminované lokalitě "Bedřiška" mám už /teprve/ 2 měsíce domek a vím o čem paní starostka mluví, velmi mě pobouřila vaše jednostranná reportáž, kde jste nedali prostor nikomu jinému než obecně známým zastáncům cikánů a cikánských iniciativ...

Konkrétně cikáni, kteří se k případu vyjadřovali, jsou sousedé, takže mohu zodpovědně říct, že kdybyste na tomto místě s těmito lidmi strávili jen jeden měsíc, měli byste naprosto stejný názor jako paní starostka.

Protože ti, kterých se tento výrok týkal jsou zloději, neplatiči, asociálové a paraziti společnosti. Vím o čem mluvím.

Konkrétně všichni ti lidé co se vyjadřovali ve zpravodajském příspěvku:

1. Nepracují

2. Na černo jsou připojeni na el. vedení

3. Ze své vlastní střechy /obecní/ si kradou okapy, svody a část plechů střechy a vozí to do sběru

4. Rozebrali většinu vlastního plotu do sběru

5. Jejich děti mi zapálili několikrát kůlnu

6. Jen tak pro radost pořezali v okolí několik velkých stromů

7. Vystříhali díru do mého plotu /asi aby se jim lépe kradlo/

8. Oficiálně bydlí v domku 2 lidé, ale ve skutečnosti 14

9. Neustále totálně devastují své domy, vybourávají i nosné zdi

10. Děti nechodí do školy, jen sporadicky, když má přijít sociálka

11. Berou větší sociálku než si slušný člověk bílé většiny vydělá prací

12. Děti /i 6tileté/ oslovují svou matku "ty kurvo zajebaná", rodiče jim láskyplně vrací "ty zmrde já tě zabiju" atd...

13. Občas se se sousedy na ulici pobijí, posekají mačetami

14. Na své /obecní/zahradě zakopávají odpadky pod zem, takže je pozemek kontaminovaný kdoví čím...

15. Není týden aby se mi ze zahrady neztratilo co je z kovu. Zmizí okap, dám nový a za pár dnů zas není...

16. Úřednice na úřadě titulují "ty pičo" atd. atd... je toho ještě hodně.

To platí na velkou většinu cikánů v této kolonii. A já mám už plné zuby protěžování těchto příživníků, rozdávání obecního majetku, tolerování zlodějny, asociálního chování a výchovy jejich děcek z kterých rostou zas jen asociálové, příživníci, násilníci a zloději...

Jak je možné že v právním státě konkrétně tato skupina obyvatel má taková privilegia, takové výhody, může beztrestně dělat co je napadne.

Normální bílé rodině by okamžitě vzali děti do ústavu...

Garantuji Vám, že drtivá většina normálních lidí po zkušenosti s takovými individui, by byla daleko méně zdrženlivá ve svých výrocích než starostka.

Nejsem příznivcem žádné strany, politika mne nezajímá, ani výroky paní starostky ...

Osobně jí neznám, ale jsem přesvědčen, že nešlo o rasistické výroky, ale pragmatické, vycházející z konkrétní situace a bezradnosti vůči této části obyvatelstva.

Pokud něco jen trochu zavání touto problematikou, stahují se politici do ulity, mlží, lezou cikánům do pr.... , aby se zalíbili, protože co naplat, jsou to taky voliči. To, co konkrétně předvedl pan Kocáb opravdu nemá obdoby ...  Naštěstí si ho „nezralí“ zase vzali zpět.

Hlavně neříct pravdu ani to co si naprostá většina lidí myslí. Proto si velmi vážím pana Čunka, který dokázal říct pravdu.. A to jen proto, že má OSOBNÍ ZKUŠENOSTI, které ostatním politikům chybí. Ale abych nebyl jen kritický, je tam i několik jednotlivců z řad cikánů, kteří se snaží žít slušně.

Sice výjimky, ale jsou. A teď mne můžete žalovat nebo rovnou upálit za to, že jsem řekl svůj názor a pravdu. Myslím že by tato problematika stála za zmapování pro pořad Na vlastní oči. Protože téměř nikdo z běžných lidí ani netuší co všechno je možné, jaké privilegia má tato část obyvatel, jak se kolem nich chodí po špičkách. To by Všem opravdu lezly oči z důlků. Já osobně zvažuji kolem svého pozemku betonový plot s dráty pod bezpečným napětím jak se používá pro ochranu dobytka, protože si jak mezi dobytkem připadám. Otázka na závěr: Jak může obec svěřit majetek - rodinný domek /i když fiňák/ lidem, kteří ho během chvilky naprosto vybydlí, zdevastují, a co se dá ještě odvezou do sběru. Co to je za hospodaření se svěřeným majetkem? Má vůbec toto někde ve světě obdoby?!? Určitě  nemá.

Je to jen a jen Česká specialitka, že na každého občana platí jiný metr. Normální člověk musí na domek vzít hypotéku, makat a splácet do konce života, ale cikán dostane domek jen tak a nemusí ani platit nájem ... Je logické že si toho pak neváží ... O nic mu totiž nejde, po výletu do Kanady, kam si zajel protože je tady údajný  „rasismus“ ho kopnou do pr ... a vrátí se do česka. Opět si znovu nárokuje bydlení, dávky atd. atd. A náš stát opět vyhoví, je úplně jedno, že cikán vše předtím prodal, co neprodal zdevastoval, něco prohrál v hernách za zbytek koupil jízdenku (letenku) a jel dělat ostudu do Kanady, Anglie ap., kde nadále pomlouvá českou republiku. Co je to za vládu, která si neváží bílé většiny svých obyvatel, která žije slušně, pracuje, nekrade, neobtěžuje své okolí, platí daně, posílá děti do škol, nedevastuje svěřený ani jiný majetek, nežije na úkor druhých a nepomlouvá po celém světě náš stát.

Kocourkov je vyspělejší ...

A ještě jedna otázka. Cikáni mají své iniciativy a jsou organizace, placené státem, (tedy opět z peněz nás všech), které nic neřeší, hned straší žalobami a drží nad nimi ochranou ruku. Ale kdo před nimi ochrání nás obyčejné a normálně žijící lidi, kteří nejsou menšina a musí na rozdíl od nich dodržovat zákony ??????

Nevím co mi vadí více, jestli chování zmiňovaných občanů, nebo špatné zákony a neuvěřitelně laxní, alibistický přístup státu a jeho úředníků.

Vážená TV NOVO, až zase budete dělat reportáž o čemkoli, hlavně o této problematice, prosím alespoň  o   č á s t e č n o u   objektivitu a soudnost...

Zkuste, alespoň někdy dát možnost se vyjádřit všem ...

Děkuji za pozornost a přeji pěkný den.

 

Petr Zajac - obyvatel cikánské kolonie.

 

Cikánské násilí!

 

Velikán zavítal mezi prostý lid

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentáře

+1 #3 Lenka 2011-09-20 13:48
.. ještě malá poznámka. Napsala jsem, že se vším souhlasím, ale hlavní je to, že panu Zajícovi VĚŘÍM KAŽDÉ SLOVO, které o nich napsal.
+1 #2 Lenka 2011-09-20 13:43
Souhlasím úplně se vším, co píše pan Zajíc a obdivuji se jeho odvaze napsat tak přímo. Snad se jeho soužití se sousedy nezvrtne v pomstu.. A o tom to je. Všichni se bojíme pomsty za jakékoliv upozornění na nepravosti cikánů. Ať už ze strany politiků - to budeme rasisti nebo ze strany cikánů - to nás rovnou umlátí. Panejo, kde my to žijeme....:( Komunikací, která se v médiích neustále melduje, se fakt nic nespraví. Jsou to jen alibistické kecy.
+7 #1 David Dewetter 2011-09-15 23:51
Zmíněnou reportáž jsem neviděl, objektivita televizního zpravodajství (nejen TV Nova) je věcí obecně velmi diskutabilní, důležitej a pravdivej je ale hlavně zbytek dopisu...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)