Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.01.2021 16:43
  Naštěstí v Americe máme osobnosti jako je senátor Rand Paul.

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:21
  Fortunately, in America we have personalities like Senator ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:13
  Vielen Dank für die Weiterleitung der Information. Ich konnte ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 15:46
  Vážení, vrhat se z onkologického klidu do neklidu doby je ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 11:18
  Dobrý den pane Šinágle, moc děkuji za Vaše maily, netušila ...

  Read more...

   
 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Tisková zpráva Strany zelených v Praze 8 ze dne 20. září 2011

Vedení radnice v Praze 8 po mnohaměsíčním mlčení včera uvolnilo některé podrobnosti projektu, v rámci kterého má za 1,4 miliardy korun vyrůst na Palmovce administrativně-obchodní centrum s radnicí. Tato investice má být plně financovaná z rozpočtu městské části a bylo o ní rozhodnuto na poslední schůzi zastupitelstva před minulými volbami. Opozice kritizuje dlouhodobou neochotu starostů Noska a Janků diskutovat o tomto projetu s opozicí a veřejností. Také se obává, že projekt je dopředu připraveným tunelem na obecní peníze. Občanská sdružení, kterým chybí dialog radnice s obyvateli Prahy 8, včera uspořádala panelovou diskuzi, na kterou pozvala zástupce všech stran ze Zastupitelstva MČ Praha 8. Jediným absentérem byla ODS, která projekt centra před rokem a půl vymyslela.

 

 

"Všechny strany, které jsou součástí zastupitelstva, souhlasí s obnovou Libně jako přirozeného centra Prahy 8 a s výstavbou nového sídla radnice městské části. Lišíme se v názoru na konkrétní projekt – budovu administrativně-obchodního centra s radnicí na Palmovce, který má být financován z obecních zdrojů. Kritizujeme enormní cenu 1,4 miliardy Kč za dům pro 400 úředníků, nesouhlasíme s utajeným způsobem prosazování výstavby centra i s netransparentním výběrem architekta a realizátora projektu," říká Petr Vilgus, zastupitel za Stranu zelených.

Do debaty se vložila Transparency International

Na včerejší debatě zorganizované sdružením 8jinak a moderované zástupcem Transparency International, vystoupili jak zastánci projektu z TOP09, Suverenity a KSČM, tak odpůrci ze Strany zelených a ČSSD.

"Vedení radnice včera předvedlo, že o skutečný dialog s občany nestojí. Zástupce ODS nedorazil vůbec, místostarosta Michal Šustr z TOP09 opakovaně zdůraznil, že nevidí důvod pro diskuzi o projektu s běžnými občany, kteří nikdy nezpracovávali výběrové řízení za miliardu korun. Arogance a přezíravost k názoru opozice a veřejnosti připomíná politický styl, který jsme v minulosti byli zvyklí vídat na Bémově magistrátu nebo na radnici Prahy 5 vedené Milanem Jančíkem. Nejsmutnější je příběh TOP09, která v kampani před loňskými volbami projekt centra hlasitě kritizovala a několik týdnů na to se zařadila mezi jeho nejhlasitější zastánce," říká Petr Vilgus ze SZ.

Finanční nevýhodnost stavby

Neustále rostoucí plánované náklady na centrum (které za poslední rok a půl stouply z 800 milionů na 1,4 miliardy) a v kontrastu s tím dramaticky se prodlužující doba, za kterou se v ideálním případě projekt zaplatí z výnosů z pronájmu (z 15 na 27 let) jsou pro nás ukázkou, že cílem projektu není revitalizace Palmovky, ale tunel na obecní finance. Perličkou je, že radnice bude za své kanceláře platit vlastní akciové společnosti nájemné. Jinými slovy, pokud bychom do výnosů z pronájmu nepočítali 55% podíl radnice, ke splacení nákladů na výstavbu centra dojde někdy v druhé polovině tohoto století. Pak je zcela reálná otázka, proč si Praha 8 místo prodělečného centra nepostaví nebo nezrekonstruuje budovu, která nebude tak nákladná a přitom vyhoví provozu úřadu.

Ve středu 21. září od 14 hodin bude zastupitelstvo Prahy 8 (U Meteoru 6), na veřejné schůzi projednávat převod více jak jedné miliardy z kapes daňových poplatníků do akciové společnosti Centrum Palmovka. Zelení tento převod nepodpoří.

"Žádáme vedení radnice, které dnes tvoří ODS a TOP09 s podporou Suverenity Václava Musílka, aby přerušilo přípravu projektu administrativně-obchodního centra na Palmovce. Dále doporučujeme, aby se vedení vrátilo k jednacímu stolu a pokusilo se najít shodu s opozicí na projektu, který podpoří všechny strany a především občané městské části. S občany by měla proběhnout otevřená diskuze o tom, zda je nový úřad opravdu potřeba a kolik bychom za něj měli zaplatil. Dále je třeba vyhlásit otevřenou architektonickou soutěž podle českých a mezinárodních pravidel, nové výběrové řízení na firmu, která má centrum postavit a připustit zástupce opozice do dozorčí rady obecní akciové společnosti, která má centrum realizovat," vyzývá radu Prahy 8 opoziční zastupitel

 

Petr Vilgus ze Strany zelených.

 

Kontakt: Petr Vilgus, 602 80 70 82

 

------- Původní zpráva --------

Předmět:

Reakce SZ ke kauze Centrum Palmovka

Datum:

Tue, 20 Sep 2011 12:46:26 +0200

Od:

Petr Vilgus <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

Komu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kopie:

Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)