Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.01.2021 16:43
  Naštěstí v Americe máme osobnosti jako je senátor Rand Paul.

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:21
  Fortunately, in America we have personalities like Senator ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:13
  Vielen Dank für die Weiterleitung der Information. Ich konnte ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 15:46
  Vážení, vrhat se z onkologického klidu do neklidu doby je ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 11:18
  Dobrý den pane Šinágle, moc děkuji za Vaše maily, netušila ...

  Read more...

   
 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Korupce_1

Kdo asi "poleti" a kde asi "pristane"...?!

… Zůstává jen problémem, zda části údajných ekologických zátěží také bude financovat EU. Pozoruhodné však je, že se původně jednalo o 7 vrtů MND, pak i 111 vrtů Al.Flachse, později 462 sond od Hodonína po Břeclav, což se dotýká i tohoto článku v LN. Nakonec se bude sanovat 660 sond, aniž by se veřejnost dozvěděla proč se počet likvidací opět navýšil. Všude se v TV, rozhlase, novinách, i ve vládě a parlamentu mlčí… aneb kdo "poletí" a kde "přistane"...?! Občané probuďte se konečně!

 

 

------- Původní zpráva --------

Předmět:

informace

Datum:

Sat, 24 Sep 2011 11:01:52 +0200

Od:

Rudolf Jiříček <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

Komu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vážený pane ministře,

 

Likvidaci sond jsem po tiskové konferenci v Praze diskutoval se svými kolegy, naftovými techniky a technology z MND. Všichni říkají totéž, je to podvod století,  ale nevystoupí na veřejnosti, protože mají strach o svoji rodinu. Při diskuzi vyšlo najevo, že nikdo ani za 40 let zaměstnání neslyšel o úniku zemního plynu nebo ropy ze starých likvidovaných sond. Je to proto, že sondy po vytěžení jsou nejen zavodněny, ale mají hydrostatický tlak, tj. na každých 100m hloubky se zvyšuje i u zvodnělých vrtů o 10 atm., i v těch netěžených.  Nikdy se nemůže stát, aby za tohoto normálního tlaku se dostala už vytěžená ropa nebo plyn či dokonce ložisková voda z různých vrstev na povrch přes cementový sloupec o mocnosti stovek až přes tisíc metrů! Povrchové znečištění kolem sond je z bývalé těžby a z erupcí! Při nich panuje v ložisku takový tlak, že se dostane médium nejen k povrchu, ale vyletí vysoko nad vrtnou věž. V okolí se pak objeví i ropné skvrny. Kdyby ve špatně likvidované sondě panoval ložiskový tlak, který se s postupem těžby snižuje až na normální vrstevní tlak, pak by si nikdo z nynějších ze sanačních organizací nedovolil otevřít sondu, aby nevyletěl do povětří. Ale oni je otevírají a doplňují cementem k povrchu bez obavy, že by se jim mohlo něco stát. To samo dokazuje, že sondy jsou mrtvé a není třeba je znovu cementovat právě v době finanční krize zadluženého státu. Je to osobní akce Mir. Kalouska na základě nesmyslného sdělení laika J.Bednáře, že tyto mrtvé sondy ohrozí kvartér řeky Moravy a Dyje i s ornicí a lužními lesy. Za tuto přihrávku na smeč by se měli oba zodpovídat před komisí naftových odborníků, která k předkládané zprávě vládě nebyla vůbec přizvána a místo ní rozhodovala komise složená z obchodních organizací, úředníků ministerstev, pedagogického dohledu, včetně lékařky.

Podle sdělení Davida Tramba v Lidových novinách z pátku 19.srpna 2011 se likvidace starých vrtů zúčastní :

1.etapa- vítěz sdružení vedené Geosan Group za 689,3 mil.Kč s dokončením 31.12.2014.

2.etapa- vítěz Diamont DSP za 588,5 mil.Kč do 31.12.2014.

3.etapa - vítěz Energie-stavební a báňská za 437,8 mil.Kč do 31.12.2014.

4.etapa-vítěz VW Wachal + Geosan Group za 671,9 mil.Kč do 31.12.2017.

5.etapa- vítěz Klement+Energie- stavební a báňská za 590,9 mil.Kč, do 31.12.2017.

6.etapa- vítěz MND Drilling and Services+ Strabag za 2650,0 mmil.Kč, do 31.12.2017.

Celkové výlohy budou 5,628 mld. Kč, které zaplatí stát. Největší zakázku dostaly Mor-naftové doly (MND, a.s., které převzala do své odpovědnosti spol. K.Komárka až v r.1992. To, že se účastní likvidace starých sond vyplývá nejen z jejich odbornosti, ale hlavně zakázky od min. financí, jak sdělil tisku jeho mluvčí Jakub Haas. Další je Viamont DSP, kterou v minulosti z poloviny vlastnil problémový býv. min. dopravy Aleš Řebíček. Zůstává jen problémem, zda části údajných ekologických zátěží také bude financovat EU. Pozoruhodné však je, že se původně jednalo o 7 vrtů MND, pak i 111 vrtů Al.Flachse, později 462 sond od Hodonína po Břeclav, což se dotýká i tohoto článku v LN. Nakonec se bude sanovat 660 sond, aniž by se veřejnost dozvěděla proč se počet likvidací opět navýšil. Všude se v TV, rozhlase, novinách, i ve vládě a parlamentu mlčí..

K naprosto lživému sdělení v LN patří tvrzení, že při "povodních 1997 došlo k únikům ropy ze starých vrtů." Ve skutečnosti nechal Al.Flachs otevřené živé těžební vrty, z nichž pocházely ropné skvrny proto, že byl v té době na dovolené v Turecku! V době povodní tyto vrty pak likvidovali potápěči, kteří vrty uzavřeli. Záznam o tomto případu jsem jako předseda komise ŽP při MěÚ Hodonín poslal písemně prem. V.Klausovi a na MŽP. Sondy na ložisku Nesyt jsou sice staré, ale skvrny nepocházely ze špatné likvidace! Ty staré skvrny na Nesytu jsou z erupcí vrtů za

těžby v minulosti a ne z nezvládnutých likvidací. Naprosto přesvědčivým důkazem jsou písky se "sarmatskými škeblemi" z hloubky několika set metrů, které se nacházejí v ornici. Likvidace se měla zaměřit jen na povrchové znečištění, ale to by se nemuselo cementovat, o které v podvodu jde.

 

RNDr. Rudolf Jiříček

 

P.S. J.Š.

 

PODVOD STOLETÍ: Předkládací zpráva MF a MŽP!

PODVOD STOLETÍ: 18 spoluodpovědných - profesní životopisy!

PODVOD STOLETÍ: Dokument o nových podvodech politiků, které má zaplatit stát !!!

Další tunel na miliardy v Kalouskově režii…?!

Dopis nejvyššímu státnímu zástupci JUDr. Pavlu Zemanovi ve věci tzv. „PODVODU STOLETÍ“ !

NSZ_odpoved_TO_podvod_stoleti_220911.pdf

PODVOD STOLETÍ: Dopis a reakce RNDr. Rudolfa Jiříčka

Kabinet nejvyššího státního zástupce vyhodnotil Vaše oznámení jako podnět k zahájení vyšetřování neznámých

osob z možného porušení povinností při správě cizího majetku.

-------- Původní zpráva --------

Předmět:

PODVOD STOLETI: Kdo "poleti" a kde asi "pristane"...?!

Datum:

Sat, 24 Sep 2011 14:12:25 +0200

Od:

Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

Komu:

Amnesty International <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, Česká politika <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, Aktuálně CZ <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, AMNESTY PRESS <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, Antitotalita <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, AP <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, Arcibiskupství Pražské <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, Balšínek Dalibor <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, Berounský deník <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, BLESK <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, BLICK <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, BRITSKÉ LISTY <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, ĆESKÁ POLITIKA <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, Cesta zmeny <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, CTNAMETY <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, CzechMed <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, Čásenský Robert <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, Česká televize <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, České noviny <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, ČLOVĚK V TÍSNI <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, ČRo 6 <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, ČTK <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, ČTK dispecink <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, DOMACÍ DENÍK <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, E 15 Redakce <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, ECHO <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, "EURO.CZ" <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, FITES <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, FRAGMENTY <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, Frekvence 1 <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

 

https://www.sinagl.cz/z-nasi-korespondence/podvod-stoleti-vazeny-pane-ministre.html

 

--

Jan Šinágl

SODALES SOLONIS o.s.

www.sinagl.cz

 

Odkaz na tento článek jsem rozeslal - viz výše - všem hlavním médiím (tisku, rozhlasu, televizi), desítkám známých novinářů, s žádostí o potvrzení příjmu. Níže naleznete přehled některých „odpovědí“ k dnešnímu dni. Zřejmě má na svědomí tuto „práci“ spamový filtr. Nicméně nepotvrzení ve velké většině znamená, že bylo přečteno. Obávám se, že na takový druh zpravodajství „posametová média“ nejsou ještě dostatečně nezávislá, svobodná, vyspělá – a odvážná. Cenzura je u nás ze zákona zakázaná. Prvně ji u nás zrušil císař Josef II. v roce 1781 s výjimkou bludů, ale i v tom případě se mohl žalovaný odvolat. Kdo asi dnes „censuruje“ zprávy jmenovitě, resp. rozhoduje o tom co se odvysílá či napíše…?! Obávám se, že jména jsou jako za totality nezjistitelná. Navíc jistě spolehlivě funguje i tzv. autocensura, ať už odůvodněná či nikoliv… J.Š.26.9.2011

 

ČT - NE

-------- Původní zpráva --------

Předmět:

Nepřečteno: PODVOD STOLETI: Kdo "poleti" a kde asi "pristane"...?!

Datum:

Sat, 24 Sep 2011 16:24:54 +0200

Od:

Info Web CT <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

Komu:

Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

 

Zpráva byla odstraněna bez přečtení dne 24. září 2011 14:24:54 UTC.

 

ČTK - NE

-------- Původní zpráva --------

Předmět:

Nepřečteno: PODVOD STOLETI: Kdo "poleti" a kde asi "pristane"...?!

Datum:

Sat, 24 Sep 2011 21:59:46 +0200

Od:

Kolman Filip <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

Komu:

Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

 

Zpráva byla odstraněna bez přečtení dne 24. září 2011 21:59:46 (GMT+01:00) Praha, Bratislava, Budapešť, Bělehrad, Ljubljana.

 

MFD - ANO

-------- Původní zpráva --------

Předmět:

Přečteno: PODVOD STOLETI: Kdo "poleti" a kde asi "pristane"...?!

Datum:

Sun, 25 Sep 2011 10:15:16 +0200

Od:

redakcee15 <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

Komu:

Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

 

Zpráva byla přečtena dne 25. září 2011 10:15:16 (GMT+01:00) Praha, Bratislava, Budapešť, Bělehrad, Ljubljana.

 

AKTUÁLNĚ - NE

-------- Původní zpráva --------

Předmět:

Nepřečteno: PODVOD STOLETI: Kdo "poleti" a kde asi "pristane"...?!

Datum:

Sun, 25 Sep 2011 17:52:00 +0000

Od:

Pecak Radek <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

Komu:

Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

 

Zpráva

Komu: Pecak Radek
Předmět: PODVOD STOLETI: Kdo "poleti" a kde asi "pristane"...?!
Odesláno: 24. září 2011 14:12:25 (UTC+01:00) Praha, Bratislava, Budapešť, Bělehrad, Lublaň

byla odstraněna bez přečtení: 25. září 2011 19:51:42 (UTC+01:00) Praha, Bratislava, Budapešť, Bělehrad, Lublaň.

 

TV NOVA - ANO

-------- Původní zpráva --------

Předmět:

PODVOD STOLETI: Kdo "poleti" a kde asi "pristane"...?!

Datum:

Mon, 26 Sep 2011 14:36:50 +0200

Od:

Noviny Televizni <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

Komu:

Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

 

Return Receipt

Your       PODVOD STOLETI: Kdo "poleti" a kde asi "pristane"...?!

document:

was        Noviny Televizni/zpravodajstvi/tvnova/cz

received

by:

at:        26.09.2011 14:36:50

 

 

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

+1 #2 Jan Šinagl 2011-09-28 09:41
Vážený pane Leonardo, děkuji Vám za nabídku pomoci. Nerozesílám mailing takovým způsobem, aby byl vyhodnocen jako spam. Samozřejmě, dle platného zákona, jím obsah mého zpravodajství není. Pokud ovšem není má adresa blokována? Tak tomu nepochybně je u mnoha médií.
0 #1 Leonardo 2011-09-28 06:36
Vazeny pane Sinagle. Mozna, ze delate chybu, ze rozesilate mnoho zprav zajednou. Emailove servery pak mohou Vase dulezita sdeleni vyhodnotit jako spam. Rad bych Vam ve Vasem usili pomohl, ale to je spise na soukromy kontakt.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)