Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.01.2021 12:17
  Marek Wollner: „Včera sledovalo Reportéry ČT téměř milion ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 17:05
  Otec zakladatele Muzea českého a slovenského exilu XX. století ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 16:48
  Muzeum paměti 20. století chystá letos výstavy či publikace Pražským ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 16:41
  Dobrota a zrada. Dva dědové. Pozor, neplést si dědu Klauze s ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 16:37
  Lokajové ruské moci. Nenechme se unášet různými „pravdami“. Jakékoliv ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 10:30
  Hezký den, Neomlouvejte se. Přibývá lidí, kteří tvrdí, že ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Necas_Kavalirova_1_Hostyn_2011Vypůjčil jsem si titulek ze stejnojmenného článku Parlamentních listů a doplnil otazníkem s vykřičníkem. Situace ve vedení KPV ČR je naprosto neudržitelná. Lze jen doufat, že nadcházející Sněm KPV ČR v Olomouci (14-15.10.2011?), bude positivní v tom smyslu, že toto korupční vedení s totalitními praktikami, bude odvoleno a nahrazeno charakterními osobnostmi. Ne nadarmo se zkratka KPV vykládá jako Klub Pokladačů Věnců (osobně bych použil výstižnější (Klub Pokřivených Vejlupků, resp. vyžírků). Níže přináším čtyři aktuální dokumenty, které obsah řádek výše jen dále dokladují – mluví za vše! Je ostudné, že ačkoliv to všichni odpovědní vědí, je tato „Rudá carevna“, jak ji kdysi výstižně nazval Čechoameričan Jan Beneš, stále předsedkyní Rady ÚSTR, nadále přijímána vysokými představiteli země a ponechána řečnit na pietních místech. Svoji přítomností jen uráží památku obětí a přítomné hosty. Nicméně je nepřehlédnutelný posun v médiích, kdy dostává mnohem méně prostoru než tomu bylo dříve a kdy o to více stoupá kritika její osoby. Vše má svůj čas…

ZDE je zápis ze schůze KPV ČR, konané dne 7.9.2011. Těžko se jeho obsah ztotožňuje s ověřeným zápisem…?!

ZDE je dopis členů pobočky KPV Česká Lípa předsednictvu KPV ČR, datován symbolického dne 21.8.2011.

ZDE dopis plk. Josefa Hejtmánka předsednictvu KPV ČR ze dne 7.9.2011.

ZDE je dopis MUDr. Naděždy Kavalírové, členu KPV Česká Lípa Rudolfu Zahrádkovi ze dne 9.8.2011.

KPV_znakMimochodem skvělé Dokumentační středisko, založené a vybudované politickým vězněm Otou Stehlíkem, už zastavilo svoji činnost – díky vedení KPV ČR a zejména „šedé eminenci“ a místopředsedovi KPV ČR, Jiřímu Málkovi, kdy na to Ota Stehlík doplatil i zdravotně! Dokumentační středisko bylo z prostor KS Praha, kde si nevyžadovalo takřka žádných provozních výdajů (resp. je převzal KS Praha), předáno do Národního archivu. Takže si na zdokumentování našich dalších hrdinů či zločinců z naší nedávné, temné historie, budeme muset opět počkat – díky „zásluze“ vedení KPV ČR. Chovají se přes všechna vzletná slova o morálce ve skutečnosti jako bezcharakterní lůza. Nedivme se, když Rudá carevna šla z vězení (ani její minulost není zdokumentována, je dodnes zahalena tajemstvím?!) rovnou na ministerstvo, místopředseda Jiří Málek si studoval své soudružské doktoráty a další místopředseda a předseda Klubu dr. Milady Horákové, František Šedivý, čestný občan Řevnic,  do Melantrichu. Je ostudou, že takovéto bezcharakterní osoby vyznamenává prezident Václav Klaus Řádem TGM, místo Řádem za Neřádstvo…

Necas_Kavalirova_2_Hostyn_2011Jsem zvědav, jak ve věci mého dovolání rozhodne NS v Brně, kdy mne pan Šedivý nazval veřejně v televizi před statisíci diváky darebákem a soudy to dosud považovaly za normální. Televizní záznam nezajímal ani KS ani VS v Praze, ani to, že zatímco pan Šedivý mé „darebáctví“ nemůže ničím dokázat, já jeho velmi snadno – viz např. kauza rozkrádání Emingerova fondu - prokazatelné. Také u NS v Brně čekají na rozhodnutí mé dovolání proti žalobám na Miroslava Grebeníčka a Haló Noviny. Bude to další zkouška stavu naší demokracie, její síly v porovnání se silou starých struktur a spojení, které rozhodně sami neodejdou a už vůbec ne, zamáva-li někdo klíčky a pronese slova o „pravdě a lásce“.

Není-li zlo potrestáno, šíří se a škodí dále. O tom bude i nadcházející podzim, doufejme…?!

 

Jan Šinágl, 25.9.2011

 

 

 


 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

0 #3 Jan Šinagl 2011-10-09 21:15
Je otázkou, kolik skutečných politických vězňů v KPV ČR ještě zbylo? Mnoho jich odešlo či už zemřelo. Obávám se, že zbylá většina už "neví která bije", nebo se jedná o členy, kteří skutečnými politickými vězni nikdy nebyli. Proto podporují Kavalírovou, aby jimi mohli zůstat i nadále. Už sám fakt jak se dnes bezcharakterně chovají vylučuje, že by mohli kdy být skutečnými politickými vězni. Daleko spíše to byli a jsou kolaboranti za každého režimu, zajímající se jen o osobní výhody.
+1 #2 Jarda Maier 2011-10-09 18:35
Já jsem tu bezcharakterní dámu už dávno prokouknul, mě nebude vodit na provázku vyumělkovanými vzletnými slovy.

11 trestných činů, ze kterých je v trestním oznámení policii podezřelá, nebudou jenom omyly, i kdyby 1 byl pravdivý, stačí to.

Zákon 266/2011 jí vyloučil nedávno 3. odboje jako kolaborantku s okupační mocí SSSR, takže i ta vlastizrada je prý jedním z bodů trestního oznámení na ní.

Spisovateli Honzovi Benešovi taky pomohla svým šikanem do hrobu, tak si vzal život. To tam je prý taky napsané.
+1 #1 Jarda Maier 2011-10-09 18:29
KPV aneb Kavalírová plebejcům vládne.

To, co si od té bezcharakterní soudružky diktátorky nechají líbit bývalí političtí vězni, je opravdu neuvěřitelné. Strach je asi důkladně prostoupen celou KPV ...

A přitom tam bylo tolik statečných a hrdých občanů, kteří se nesklonili před Goottwaldem a Husákem.

Nakonec je zničila 80.letá bezcharakterní nomenklaturní soudružka, která svým dokonale hraným divadlem o "údajném pokání křesťanky plné hluboké pokory" ovládá davovou psychologii lépe než metodici a psychologové z StB.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)