Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

SKV logo1Většina německých, amerických a čím dál tím víc i děvčat českých je po příchodu na svět a po pár letech pobytu na něm - většinou svou maminkou - poučena, že na světě existuje kromě nich takové podivné plemeno zvané muži a že je to pakáž, která v minulosti ženy dost usurpovala. Ženy že pro ně musely vařit a vychovávat jim děti, zatím co oni dělili svůj čas mezi hospodu a fotbal.

To se ale změnilo, dnes je vztah mezi mužem a ženou charakterizován pojmem rovnoprávnost. Projevuje se to tak, že žena očekává, že si pro ni jednou přijede princ z pohádky, nejlépe v podobě primáře nějaké renomované kliniky. Jejich soužití že pak bude probíhat tak, že princ bude přes den provádět komplikované operace, zatím co žena se bude seberealizovat, kupř. pobytem v nějakém tom salonu krásy. Večer se pak sejdou doma, kde princ, teď již manžel, rychle uvaří večeři a postará se o děti, zatímco děvče, teď již manželka, se připraví na společnou cestu do diskotéky, kde oba pobudou tak do třetí hodiny ranní.

Tato filozofie klade samozřejmě trochu větší nároky na dospívající chlapce, kteří nejsou primáři. Ti jsou, když se amatérsky ucházejí o nějaké to děvče, většinou odmrštěni, označeni za sexomaniaky a následně terčem posměchu. Mnozí řeší tuto situaci přechodem na homosexualitu, ale jsou i řešení jiná. Stačí se totiž vyhlédnutého děvčete zeptat prostřednictvím advokátní kanceláře, zdali by bylo ochotné se s nápadníkem seznámit. V případě souhlasu je to pak jednoduché, stačí uzavřít smlouvu, jak bude seznamování probíhat, kdy se poprvé vezmou za ruce, kdy proběhne první polibek atp. Pokud by ovšem mělo dojít ke vstupu do společného lože, tak je - vzhledem k číhajícímu hnutí „me too“ - nutné vydat společné prohlášení, že ke vstupu dochází dobrovolně a za jakým účelem, eventuálně kolikrát bude tento účel maximálně nebo minimálně naplněn.

Ukončení takového vztahu je bezproblémové, většina děvčat čeká primárně stejně na primáře. Jsou ale - a to včetně děvčat, která si čekání na primáře shora uvedeným způsobem nekrátí - stále nervóznější, protože tento tak nějak nejde a nejde.

Když po čase pochopí, že se asi maminčina věštba nikdy nenaplní, tak sice zdánlivě zůstanou cool, jako že je jim milejší, když zůstanou sólo, ale doma pak silně brečí do peřin. 0,001 % děvčat, která se prince dočkají, přijde časem na to, že to také není ono, protože většina princů dost pracuje a na večerně-noční aktivity jim zpravidla moc síly nezbývá. Tuto disproporci děvčata pak řeší volbou vedlejších partnerů, se kterými se ale již neseznamují prostřednictvím právníků. Když se tyto vztahy provalí, tak je východiskem rozvod, při kterém je princ obrán o veškeré úspory.

Osobně mi tento způsob vztahů mezi mužem a ženou nepřipadá tak úplně žádoucí, možná, že by mládeži měl někdo vysvětlit, že to jde také jinak. Jenže kdo? No, nabízela by se třeba církev, má lásku tak trochu v náplni práce, má ale také z jakékoliv zmínky o sexualitě obrovský strach, zřejmě s ohledem na své vlastní zkušenosti posledních let.

Vedení sokolské organizace, k práci s mládeží hodně vyzývající, se zase hrozí zaujmout jakékoliv stanovisko k záležitostem jak politickým, tak společenským

Na druhé straně existuje ale velké množství dobře pracujících sokolských jednot, které disponují dobrými a šikovnými funkcionáři jménem vzdělavatelé. Ti by se toho mohli ujmout už proto, že v dnešním Sokole toho jinak až tak moc na vzdělávání není.

A jelikož je před Vánocemi, tak se nabízí mlaďasům prozradit, že třeba taková spontánní láska v zasněženém lese, pokud možno za zvuků koled znějících z blízkého vánočního trhu, že to není zase až tak nepřirozené, a hlavně se na to zbytek života vzpomíná, a to poměrně radostně.

 

Hezké svátky přeje

Karel Pokorný, starosta

 (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

zVěstník SKV SOKOL München, prosinec 2022, číslo 3, ročník XIX

***

"Žádná moc zevní, žádná síla hmotná a surová o sobě nezničí národy...

Též každý národ zhynul jen vlastní svou silou."

Miroslav Tyrš

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2023-01-22 10:03
Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě.
Úplně mi z tý složitosti vybuchnul mozek.

"Trans muž porodil nebinární partnerce dítě díky ženské dárkyni spermatu... " Porozumět světu bude v roce 2023 asi stále obtížnější.

twitter.com/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)