Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 26.11.2023 09:02
  Pane Habrnále, velmi slušné, velmi -- ovšem s jednou chyběnkou ...

  Read more...

   
 • 25.11.2023 08:36
  Lipavský připomněl odkaz Havla a Schwarzenberga pro českou ...

  Read more...

   
 • 21.11.2023 21:13
  Vláda, a v ní především ministr Jurečka, už v lednu 2022 ...

  Read more...

   
 • 19.11.2023 09:10
  ZDIVOČELÍ PREDÁTOŘI Náš soupeř je velmi silný. Jedná se o ...

  Read more...

   
 • 16.11.2023 22:44
  Ve věku 85 let zemřel Bohemian Karel Schwarzenberg, vášnivý Evropan ...

  Read more...

   
 • 16.11.2023 22:42
  Der Böhme Karl Schwarzenberg, der leidenschaftlic he Europäer ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

PCR varuje pred SMSJiž po dobu cca 3 roků jsou naši občané terorizováni zasíláním zahraničích podvodných SMS, které si nikdo neobjednal, ale i tak je vám váš operátor naúčtuje. Cena za 1 SMS je 99 Kč. Frekvence zasílání je 1 x týdně, alespoň v mém případě. Navíc, než se člověk zorientuje a zjistí, o co se jedná, uteče nějaký ten měsíc. Můžete potom argumentovat vůči mobilnímu operátoru, jak chcete, ale stejně nakonec musíte zaplatit. Operátoři mají svůj mechanismus, jak vás donutit k platbě. Je to špinavý trik, do kterého je zapojen zahraniční podvodný subjekt. Dodávám, že ta firma je z EU. Proto je těžké se tomuto nekalému podnikání „dostat na kobylku“.

Zahraniční podvodná firma tu má dva své tzv. „partnery“. Jedním z nich je mobilní operátor a další česká firma. V našem případě je to firma Advanced Telecom Services (ATS) sídlící na Kubánském náměstí č. 11 v Praze 10. Podvod je založen na tom, že SMS chodí od zahraniční firmy a dva české subjekty o sobě tvrdí, „já nic, já muzikant, jsem jen prostředník“. Na těchto dvou firmách si nic legálně nevezmete.

Jak je možné, že vám chodí zpoplatněné SMS, které jste si nepřihlásili?

Mechanismus funguje tak, že stačí si tu SMS jen otevřít. Tím jako byste se přihlásil okamžitě k odběru nějakých služeb. Jsou nazývány Playtheque. Já, ani ostatní postižení dodnes nevíme, co je podstatou této služby. Není třeba nic mačkat, nic potvrzovat, stačí jen otevřít SMS, a je „vymalováno“.

Zdá se vám, že je to podvod?

Samozřejmě, že je to podvod, který tu funguje 3 roky! Parlamentní podvýbor pro ochranu spotřebitele mi tvrdí, že se s tím nedá nic dělat, že už to tam údajně řešili. Nevzdávám to a zkusím se s těmito „evropskými hodnotami“ nějak popasovat.  

Jak zabránit tomu, abyste neupadli do osidel této podvodné zahraniční firmy?

Nikdy neotvírat SMS, jehož doručovatelem je číslo 90011. Pokud se vám přece jen stane, že SMS otevřete, zkuste okamžitě zablokovat u vašeho operátora platbu třetím stranám. Jde to samozřejmě zablokovat i z domu. Tím dosáhnete toho, že vám operátor vyúčtuje jen jednu SMS. Druhou možnosti je poslat co nejdříve e-mail se žádostí o zrušení zasílání SMS na onoho prostředníka – firmu ATS iTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tato cesta údajně také funguje, ale nechte si od nich potvrdit, že tuto „službu“ zrušili.

Jedna zajímavá věc mě překvapila, dosud mi nikdy žádná SMS nespadla do Spamu, ale v tomto případě mi jich tam napadalo hned 80 %!

Podal jsem trestní oznámení. Pokud už někdo utrpěl škodu, mohu nabídnout radu, jak požádat o vrácení již zaplacených peněz za tyto podvodné SMS. Není to bez šance dostat své peníze zpět. Můžete mě kontaktovat na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Máte pocit, že tento podvodný business nemůže fungovat bez plného vědomí oněch dvou českých zprostředkovatelů? Mám ten samý pocit.

 

Miroslav Kelnar  

2.3.2023

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Jan Šinagl 2023-03-04 18:55
Měl jsem dlouhý hovor s asistentkou poslance Patrika Nachera z Podvýboru pro ochranu spotřebitele. Zná to, také jí to před dvěma roky začay tyto SMS chodit. V Podvýboru pro ochranu spotřebitele se tím zabývali. Přišli údajně na to, že kdyby to chtěli zakázat, tak by prý ztížili přístup k výdělkům dalších prodejců přes mobilní telefony a tak prý to bude fungovat takto dále. Aby pár firem mělo business přes mobily, může tak být zákazník okrádán několika podvodníky. Není toto skandální?! To je jako s ČEZem a těmi drobnými akcionáři. Aby nebylo poškozeno pár drobných akcionářů, tak bude 10 milionů Čechů platit vysoké ceny energií. Jedou v tom všichni tři operátoři, mají z toho business. Z toho, co podvodně naúčtují vám, se podělí tři firmy. Všichni to ví, že je to zlodějina na lidech. Peníze jim nesmrdí a podvodný systém „jede dále“ s vědomím Podvýboru pro ochranu spotřebitele. Chrání tak výdělky těchto podvodných firem než spotřebitele.

Miroslav Kelnar
1.3.2023

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)