Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2020 15:54
  V Rusku komunisté nejsou u moci, ale jejich manýry jsou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:50
  Kdo má na vlivných úřadech a soudech stále svoje lidi?

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:48
  Vláda ve středu opět vydala z minuty na minutu (pardon ze dne ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:23
  Kristine verlor ein Jahr ihres Lebens in der Hoffnung, in der ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine a perdu un an de sa vie dans l'espoir de travailler ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine lost a year of her life hoping to work at the embassy ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Pechanec_mriz„Svoboda je pocit a svobodní jsme tehdy, když nám na ústech ruku nedrží strach.“ Ondřej Ďurica  (slovenský zpěvák) – „Vyslovit pravdu v epoše všeobecného podvádění je revoluční čin.“ George Orwell – „Tvorba zákonů, jejichž výsledkem je ztráta svobody, je znakem duchovní nemoci národa.“ David Eden Lane.


Pechanec_aversPechanec_revers

 

 

 

 

 

 

 

 

Pechanec_dopis_JS_020912

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Šinágl, 6.9.2012

 

Zprostředkovaný projev Vlastimila „Vlajky“ Pechance

K 7. veřejnému protestu ve Svitavách dne 21. 7. 2012, psaný z věznice Karviná

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

0 #8 garbage 2012-09-09 12:38
Poněkud mě zaráží, že jste ochoten se podobným dopisem honosit, přes jeho evidentní opakované antisemitské narážky o vyvolených a lžidokracii.
+3 #7 Klasický Šinágl 2012-09-08 11:22
Jakže jste to napsal dole v rámečku? Aha, už to vidím: "Diskutujme věcně, mějme úctu k autorům jiných názorů, byť budou odlišné." A kolikrát jste se Vy sám oháněl "etickým kodexem těchto stránek", který zakazuje útočit na autora? A teď nám tu už po kolikáté předvádíte pravý opak. No, opravdu gesto hodné kandidáta na prezidentský úřad. Že Vám to není hloupé, copak si myslíte, že to lidé nevidí?!
0 #6 Honza 2012-09-08 11:21
Bylo by možné kromě dopisu odsouzeného zveřejnit též odsuzující rozsudky? Konkrétně rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové ze dne 17. 10. 2002, sp. zn. 6 T 1/2002, a rozsudek Vrchního soudu v Praze ze dne 4. 3. 2003, sp. zn. 7 To 11/03? Texty těchto rozhodnutí nejsou nikde k nalezení, jediné, co se ve veřejných zdrojích vyskytuje, je usnesení Nejvyššího soudu ze dne 23.7.2003, sp. zn. 5 Tdo 761/2003, o odmítnutí dovolání (viz "http://kraken. slv.cz/5Tdo761/ 2003").
-3 #5 Jan Šinagl 2012-09-08 07:16
Pan „KKK“ nám právě dokázal, že je zaslouženě nositelem svého „jména“, Zvláštní jak mu vadí „nedotahování“ či „nedosledování“ kauz do konce. Kecalů o ničem a zvláště o věcech o kterých nic, nebo jen málo ví se našlo u nás vždycky dost, hlavně když oni sami nic nedělají. I oni jsou vítaným zpestřením komentářů, pokud jejich anonymita a počet nepřevažuje, potom už by to bylo na pováženou, ne s nimi, ale se společností. Dost možná od toho daleko nejsme podíváme-li se, koho už přes 20 let volíme a což má za následek mj. i to, že mnoho nevinných končí ve vězení. Možná také pan „KKK“ jednou ocení, že o určitých kauzách musím mlčet abych dokázal více než popisováním neměnného stavu. J.Š.
+3 #4 Potíže se zrakem 2012-09-08 04:45
Šinágle, pan „Kecy, Kecy, Kecy“ napsal docela jasně
...Vpodstatě však je to stále ten samýproblém, jako s jakoukoli jinou kauzou, na kterou se nalepíte (a že jste jich za ta léta svého řádění na internetu vystřídal pěkných pár set a ani jedné jste nevěnoval skutečnou pozornost od začátku do konce...
Vy to ale čtete jako
...Snad tento pán také jednou pochopí, že dotahovat kauzy do konce může ten, kdo k tomu má potřebné pravomoci...
Pan „Kecy, Kecy, Kecy“ ale přece vůbec nemluví o nějakém DOTAHOVÁNÍ do konce, ale o SLEDOVÁNÍ kauz od začátku do konce, což je podstatný rozdíl. Vy, jako "nezávislý publicista" (jak máte uvedeno v hlavičce stránky, hned vedle toho obrázku hlásné/ho trouby) byste měl ten rozdíl být schopen postřehnout.
Pokud totiž myslíte, že gramotný jste, je Vaše reakce ukázkovým příkladem toho, že nejste schoen vnímat ani to, co máte před očima. Ovšem podle toho také vypadají ta Vaše "zpravodajství" .
-3 #3 Jan Šinagl 2012-09-07 11:15
Nepřekvapuje, že pan „Kecy, Kecy, Kecy“ se stydí pod svůj názor podepsat, neuvádí co sám dokázal a současně obviňuje druhé z nekonání aniž by tušil co už druzí dokázali. Jak české, sám nic nedělat a kritizovat druhé co něco dělají, že je to pořád málo a že stále nejsou spokojeni. Možná hlupák, který to co říká myslí naprosto vážně, na každý pád s mezerami ve slušném vychování. Nabízejí se samozřejmě i jiné formy vysvětlení pro tuto reakci – viz podobné komentáře ke stejně závažným tématům. Kupodivu takřka žádné komentáře k aktuálním kauzám Ing. Michaela Hrbaty a klanu Vrecionů, ani od pana „Kecy, Kecy? Kecy“, asi je mu to pořád málo, ale možná o těchto otřesných kauzách ani neví, stejně jako většina občanů, kdy se veřejná média viditelně obávají o těchto kauzách psát. Snad tento pán také jednou pochopí, že dotahovat kauzy do konce může ten, kdo k tomu má potřebné pravomoci a který má také potřebnou vůli a kdy mu v konání nebrání zákon, ale pouze jeho nadřízení. J.Š.
+3 #2 Kecy, kecy, kecy 2012-09-07 01:27
Šinágle, dříve než zase budete vystavovat na odiv svůj nebetyčný intelekt (citací moudrostí někoho jiného), laskavě si ověřte, co troubíte do světa. Vámi citovaný Orwell je totiž podle všeho podvrh, něco co on nikdy neřekl. (Kdybyste ho trochu znal z jeho díla, a ne jen z kdovíkde posbíraných citátů, věděl byste, že on se takhle pompézně nevyjadřoval.) Viz: en.wikiquote.org/.../...
Budiž Vám však útěchou, že nejste jediný, kdo naletěl, stejný citát uveřejňuje na svých stránkách i "Anarchist Age Weekly Review". A jelikož kolem sebe trousíte, jak hrdým jste čechoslovákem, určitě budete znát staré pořekadlo o ptácích stejného peří, co sedají pohromadě.
Vpodstatě však je to stále ten samýproblém, jako s jakoukoli jinou kauzou, na kterou se nalepíte (a že jste jich za ta léta svého řádění na internetu vystřídal pěkných pár set a ani jedné jste nevěnoval skutečnou pozornost od začátku do konce): co konkrétního jste VY sám ve skutečnosti udělal pro to, aby tento nesporně podivný výsledek činnosti orgánů údajně vykonávajících právo byl napraven? Kolik jste přispěl Pechancovi, když sháněl peníze na advokáta?
Ne nemusíte mi odpovídat, stejně Vám nevěřím ani dobrý den, ale možná není od věci, abyste se trošku hlouběji zamyslel sám nad sebou.
+7 #1 . 2012-09-06 21:14
Jděte do p*dele s "lžidokracií".

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)