Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 25.05.2018 02:03
  As soon as Ӏ detected thiѕ site I wеnt on reddit tߋ share ...

  Read more...

   
 • 24.05.2018 23:20
  Fantastic beat ! І wish t᧐ apprentice while y᧐u amend your ...

  Read more...

   
 • 24.05.2018 20:43
  Hі theгe to all, hoѡ is all, I thіnk eveгу one is getting ...

  Read more...

   
 • 24.05.2018 18:22
  Ꮤhy viewers ѕtіll make սse of to rеad news papers ᴡhen іn ...

  Read more...

   
 • 24.05.2018 07:49
  Na tvrdo bych dal CSSD do exekuce a obestavil jim celý majetek.

  Read more...

   
 • 24.05.2018 06:55
  Už dlouho přemýšlím o věcech obecných, i o politice. Například ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Zeman_a_HradOd vašich nevoličů s úctou

Vážený pane inženýre, budoucí pane prezidente,

dovolte nám, abychom Vám v hodině Vašeho triumfu srdečně blahopřáli k úctyhodnému volebnímu výsledku a na cestě k přední veřejné funkci Vám popřáli mnoho sil a zdraví. Zároveň se na Vás s důvěrou obracíme ve věci, která je pro nás - řadu Vašich nevoličů - značně citlivá, ale máme za to, že stačí projevit vůli, a i my ve Vás najdeme svého zástupce. Přestože si zatím ještě tak trochu rveme vlasy.

Budoucí pane prezidente, zdvořile Vás žádáme, abyste na nás alespoň chvíli hrál divadlo. Ono se to prý má, být ten státník, když je člověk skoro prezident. Vaši přetvářku bychom ocenili najmě v následujících bodech:

1. Myslíte, že by bylo možné se pár měsíců (než na něj zapomeneme) veřejně nevodit za ruku s panem Šloufem a příbuznými pardy ze staré gardy? Alespoň do inaugurace? My víme, že vaše přátelství přetrvá režimy i přeskupení kontinentů, ale když se nám smějete do ksichtu už na první tiskové konferenci, jsme z toho smutní.

2. Myslíte, že by se nám pan Šlouf mohl přestat smát do ksichtu? Máme dojem, že se Vám trochu vzdálil z dohledu. Máme pochopení pro kompenzaci let sebezapření, ale myslíme si, že lépe zabere, když si založí kapelu a stane se, příkladně, zpívajícím klávesákem.

3. Mohl byste, prosíme, přestat urážet novináře? Dát si takového bobříka, třeba na tři tiskovky, co to udělá? Když jste odporně jedovatý, působí nám to nepohodlí. Místní žurnalisté by se Vám dozajista rádi vyhýbali, ale nemůžou.

4. Bylo by možné, abyste se vystříhal šovinistických poznámek? Česká žena je bytost trénovaná, lecčemu se zasměje, ale ty otrlejší z nás nestačí uklidňovat ty jemnocitné, čímž v našem táboře vytváříte zbytečné tření.

5. Bylo by možné přestat vést ty ohavné národovecké řeči a již nikdy necitovat Emanuela Moravce, byť byl třeba pronesl něco pěkného o jarním kvítí?

6. Mohl byste si své účty s ČSSD vyřídit tak, aby dotyční vyletěli potichu? Vládu už klidně sundejte, to se nenadřete a nikoho to nepřekvapí.

7. Je možné si s panem prezidentem Klausem notovat spíše v soukromí? My se těšili, že ho máme z krku.

8. Zvládl byste veřejná vystoupení bez polibků na ústa, a to zejména Vaší slečny dcery? Je to značně zneklidňující a nefotogenické.

9. Bylo by možné ve Vaší veřejné komunikaci eliminovat či alespoň snížit výskyt nepravdivých či zavádějících výroků? My nejsme hnidopichové, pokud jde o zářné zítřky v kultuře a právu, klidně nám lžete. Viz začátek naší pokorné výzvy.

10. Poslední bod, který nám leží na srdci, je skutečně delikátní, ale věříme, že pro nás najdete pochopení. Tak tedy: zvážil byste možnost zúčastnit se své vlastní inaugurace střízlivý?


Vážený pane budoucí prezidente, nabízíme Vám možnost vydobýt si respekt i u té části národa, kterou jste označil za slabomyslnou. Půjdete nám naproti?

V úctě a s přáním všeho dobrého (za tu druhou, pomalejší část elektorátu),

 

Zuzana Válková, Praha

http://zdvorilavyzva.tumblr.com/

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry