Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 26.04.2018 20:26
  Pane Vlčku alespoň trochu úspěchu a držím pěsti. Před pár ...

  Read more...

   
 • 26.04.2018 13:26
  Drzim palce .. nam vsem, aby se na chyby v justicnich poukazovalo ...

  Read more...

   
 • 26.04.2018 11:01
  Bohužel pravdivé, ale tato situace je úmyslně vytvořená ...

  Read more...

   
 • 25.04.2018 07:06
  Naprostý souhlas nejsme právní stát a naše justice a policie ...

  Read more...

   
 • 24.04.2018 23:41
  Nejde jen o sedmdesátiletou bábu, která zpívá jak se namane.

  Read more...

   
 • 24.04.2018 18:31
  Sv. Anežka Česká zmizela. Proč ? Byla to příkladná žena. Měli ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

CT_logo… Bude se Vám líbit, až na příštím zasedání Rady ČT požádám pana generálného ředitele, aby mi take “poslal pro popelníček.” Pokud by mi snad nebylo vyhověno, tak doufám, že pro příště už budou v prostorách ČT umístěny tabulky s upozorněním: “Vážení návštěvníci ČT, ve všech veřejných prostorách je kouření přísně zakázáno. Kouření je dovoleno pouze prokazatelným opilcům, kterým potřebný popelníček zařídí přímo pan generální ředitel. Děkujeme vám, že mate pochopení pro opilce, ožraly, hulváty, plebejce a primitivy a uznáváte s plným pochopením jejich výjimečná práva v jejich výjimečném stavu. GŘ ČT Petr Dvořák v.r.”

Odesílatel: SODALES SOLONIS o.s., Nejedlých 335, 267 53 Žebrák

 

Příjemce:

Česká televize

Rada ČT

Předseda

Milan Uhde

Kavčí hory

140 70 Praha 4

 

ID datové schránky: weeab8c

 

Věc: stížnost na chování generálního  ředitele a ředitele zpravodajství České televize

 

 

V Žebráku dne 3.února 2013

 

 

Vážený pane předsedo Rady ČT,

 

Jako předseda občanského sdružení podávám stížnost Radě ČT na neuvěřitelné skandální a servilní chování GŘ  ČT Petra Dvořáka a ředitele zpravodajství Zdeňka Šámala. Jejich chování ve spojitosti s návštěvou Miloše Zemana na Kavčích horách, nebylo vůbec projevem nezávislosti a odpovědnosti, jaký od nich veřejnost právem očekává, ale postojem poslušných slouhů, urážkou občanů a všech televizních koncesioářů, o ostudě v zahraničí nemluvě.

Cituji ze článku Sebekastrace Českého rozhlasu:

… Podivný výklad vztahu novinář – politik lze ostatně pozorovat i na videu, kde Miloš Zeman ve vítězném opojení nakráčí do nekuřácké budovy České televize. Generální ředitel Petr Dvořák mu bez námitek zajišťuje popelník, šéf zpravodajství Zdeněk Šámal ho žádá o podpis do památníčku. Když nadřízení novinářů kvůli politikům ochotně porušují svá pravidla, novinářům se jen těžko upozorňuje na porušování pravidel ze strany politiků. Novinář těžko může přistupovat k politikovi objektivně a kriticky, když se k politikovi novinářův nadřízený hodlá chovat lokajsky. …

Je snad Miloš Zeman jiný občan než ostatní? Nemusí respektovat dobré mravy, platná nařízení, přijít do ČT ve značně podroušeném stavu a přes zákaz kouření v budově ČT si klidně a suveréně zapálit?! To, že před zraky veřejnosti na ponižující otázku, bez jakéhokoliv respektu Miloše Zemana vůči nejvyššímu představiteli veřejnoprávní ČT: “Takže kde máme popelníček pane řediteli?”, odpovídá bez upozornění na zákaz kouření obratem, poslušně, servilně, lokajsky a poníženě GŘ ČT Petr Dvořák: “Už jsem pro něj poslal”, nesvědčí o nezávislém postoji nejvyššího představitele veřejnoprávní televize, ale mnohem spíše o naprosto nedůstojném postoji poslušného a oddaného slouhy. Podobný postoj zaujal I ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal, který se vůbec nestyděl požádat opět před zraky televizních diváků o zápis do svého památníčku, podobně jako činí malé děti. Mohou být takovéto nedůstojné, ponížené postoje, zárukou nezávislé služby a nezávislého vedení ČT občanům? Nenaznačují oba ředitelé svými postoji, že slouží především politikům, ne občanům a tolik potřebnému nezávislému informování veřejnosti?

To jsme opravdu stale národem sluhů a slouhů, jak se o nás od nepaměti traduje? Neměli by tak vysoce postavené a odpovědné osoby místo vysílání signálů o své poslušnosti, oddanosti mocným a zřejmě i svém skutečném charakteru, vysílat raději příkladné signály o své nezávisloti a neovlivnitelnosti mocnými a vlivnými?

Bude se Vám líbit, až na příštím zasedání Rady ČT požádám pana generálného ředitele, aby mi take “poslal pro popelníček.” Pokud by mi snad nebylo vyhověno, tak doufám, že pro příště už budou v prostorách ČT umístěny tabulky s upozorněním: “Vážení návštěvníci ČT, ve všech veřejných prostorách je kouření přísně zakázáno. Kouření je dovoleno pouze prokazatelným opilcům, kterým potřebný popelníček zařídí přímo pan generální ředitel. Děkujeme vám, že mate pochopení pro opilce, ožraly, hulváty, plebejce a primitivy a uznáváte s plným pochopením jejich výjimečná práva v jejich výjimečném stavu. GŘ ČT Petr Dvořák v.r.”

Chci věřit a doufat, že alespoň Rada ČT je natolik nezávislá a odpovědná vůči televizním koncesionářům, že bude schopna oba ředitele odpovídajícím způsobem upozornit na jejich nemravné chování, naprosto nedůstojné jejich společenského postavení a jejich společenské odpovědnosti. Jinak si veřejnost bude nucena myslet o chování rady ČT to same, jako o chování obou ředitelů. Pevně věřím, že tomu tak nebude a že stanoviska a opatření Rady ČT zmírní tuto ostudu a hanbu. Ve vyspělých, skutečně demokratických zemích, by bylo něco takového nemyslitelné. Mělo by to za následek okamžitou ztrátu místa – samozřejmě bez “zlatého padáku.”

Děkuji Vám předem za včasné vyřízené mé stížnosti a jaká účinná opatření Rada ČT ve věci účinila.

 

V úctě k Vaší neodejmutelné odpovědnosti

 

předseda SODALES SOLONIS o.s.

Jan Šinágl

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry