Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 26.04.2018 20:26
  Pane Vlčku alespoň trochu úspěchu a držím pěsti. Před pár ...

  Read more...

   
 • 26.04.2018 13:26
  Drzim palce .. nam vsem, aby se na chyby v justicnich poukazovalo ...

  Read more...

   
 • 26.04.2018 11:01
  Bohužel pravdivé, ale tato situace je úmyslně vytvořená ...

  Read more...

   
 • 25.04.2018 07:06
  Naprostý souhlas nejsme právní stát a naše justice a policie ...

  Read more...

   
 • 24.04.2018 23:41
  Nejde jen o sedmdesátiletou bábu, která zpívá jak se namane.

  Read more...

   
 • 24.04.2018 18:31
  Sv. Anežka Česká zmizela. Proč ? Byla to příkladná žena. Měli ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Fotovoltajka_v_Rajecku_ohres_Blansko_II_081110Na počátku roku 2013 jsme si již nemohli nevšimnout, že platíme za elektřinu stále více. Z toho zvyšování ceny se stalo již zvykové právo. Nemalou měrou k tomu přispěl záhadný solární boom v letech 2009 a 2010. Průměrnou českou domácnost přijde provoz solárních elektráren na 712,- Kč ročně. ČEZ si u běžného tarifu účtuje 12,5% ceny na obnovitelné zdroje, z čehož solární energie tvoří dominantní většinu. Cena energie se však promítá do všech jiných cen a vstupů ve všech komoditách. Je tedy záhadou, co vlastně Energetický regulační úřad v těch letech reguloval. V ČR připadá nyní na jednoho občana 1 fotovoltaický panel. Velmi krátce jsme se staly nejen korupční, nýbrž i solární velmocí.

 

V r. 2010 byla výkupní cena za megawatthodinu 12.510,- Kč, a to u nově připojených zdrojů nad 100 kilowatů. Tato cena byla garantována zákonem na dobu 20-ti let, s tím, že bude ročně klesat o 5%. Ti, kteří se nestihli připojit do konce roku 2010, měli již smůlu. Stát ex post zasáhl. Výkupní ceny klesly z 12.510,- Kč za megawatthodinu na 5.500,- Kč. A k tomu se přidala srážková daň ve výši 26%.

„Solární barony“ z let 2009 a 2010 to však vůbec netrápí. Ti už mají svůj vejvar pečlivě odkloněn. Krajinu hyzdí předražené a nekvalitní čínské panely, narychlo montované v letech fotovoltaického šílenství. A to mnohdy jako černé stavby na zemědělské půdě, které pak někdo dodatečně legalizoval. Kdo tedy na tom všem vydělal?

Někteří obchodníci, některé montážní firmy, ale především velcí investoři („solární baroni“) a svým způsobem i energetičtí giganti, jako je J&T (respektive EPH), Pražská energetika a ČEZ. Tehdejší šéf Energetického regulačního úřadu pan Fiřt tvrdí, že všechna rozhodnutí jeho úřadu byla v souladu s platným zákonem. A to je jádro pudla.

Jak se to vlastně stalo, že Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR prošel zákon, který stanovoval úplně jinou výkupní cenu, než tu, kterou původně doporučovalo Ministerstvo průmyslu ČR a dokonce také i již zmiňovaný ERÚ? Kdo byl předkladatelem zákona? Kdo a proč pro návrh hlasoval? Není zde náhodou ukryta přímá vazba na záhadné „solární barony“, kteří jsou zahaleni v anonymních akciovkách s akciemi na doručitele?

Anonymní akcie na doručitele jsou dnes všude chápany v první řadě jako nástroj legalizace výnosů organizovaného zločinu a korupce, a proto jsou v civilizovaném světě zakázány. Tyto akcie jsou povoleny jen ve třech zemích světa: v České republice, Marshallových ostrovech a Nauru. Komentáře netřeba. A kdyby náhodou, pak by mohla na řadu přijít nějaká ta amnestie či milost. Lidi se uskromní a „solární baroni“ si budou mlaskat.

Mám je jeden návrh. Podívejme se na to, kdo a jak tehdy hlasoval. A navrhněme těm dotyčným poslancům návštěvu na detektoru lži. Otázka by pro ně byla jednoduchá. Mimochodem, jsou to ti, kteří slibovali, že budou sloužit lidu. Co myslíte? Byla to jenom hloupá chyba anebo rafinovaný úmysl?

P.S. Nic proti přiměřeným vstupům obnovitelných zdrojů, ale o to tady vůbec nejde. Spíše jsme svědky pořádného mega tunelu do našich peněženek.

 

Petr Havlík, 7.2.2013

 

P.S.

Členové KSČM by se měli také zeptat svého předsedy Vojtěcha Filipa, kolik on vydělal na „fotovoltajkách“  v Jižních Čechách…?! Jako čestný a poctivý soudruh jim jistě prokáže, že veškerý majetek který vlastní, nabyl jen poctivou prací a že odpovídá plně hodnotám, které věnoval na "oltář vlasti". J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry