Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 09:34
  Podkarpatská Rus je hříčkou totalitních států, kterým jsme ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:27
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:24
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...

   
 • 09.08.2020 17:37
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...

   
 • 09.08.2020 17:28
  To Whom It May Concern It is my great pleasure to write this ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Marl_Radeck… Výtečnou úvodní přednášku pronesl pan poslanec, historik Mgr. Zdeněk Bezecný Ph.D. Hovořil o osobě maršála Radeckého a jeho době, také o aspektech vývoje vztahů mezi národy monarchie a jejich postupném deformování nacionalistickými vlivy. Zdůraznil velikost osobnosti maršála Radeckého nejen jako velitele, ale i jako vojenského teoretika, a  ve své době oblíbeného správce měst Olomouce i Milána. Zhodnotil hraběte Radeckého jako mimořádnou osobnost rakouských, ale především českých dějin. V poměrech druhé poloviny 19. století, kdy se i vlastenečtí vůdcové českého národa plně ztotožňovali s Rakouskem, byl Radecký symbolem tohoto státního vlastenectví. …

 

 

Vážené dámy, vážení pánové,


jak víte, konal se dne 28. února t.r. v budově parlamentu PS pod záštitou Jeho Jasnosti Karla, knížete ze Schwarzenbergu a ministra zahraničí této republiky,  seminář na téma obnovy pomníku maršála Jana Václava hraběte Radeckého z Radče v Praze, s názvem Radecký – dědictví. Seminář byl hodnocen velmi kladně. Dovoluji si zaslat v příloze stručnou zprávu o této události a požádat Vás dle možnosti o její další šíření.

Přeji vám do nadcházejících časů hodně sil a vytrvalosti v naší věci.

Zdravím vás naším heslem FACTA NON VERBA


V úctě Váš

Jan E. Bárta

15.března l.p. 2013


Zpráva o semináři Radecký – dědictví.

… Výtečnou úvodní přednášku pronesl pan poslanec, historik Mgr. Zdeněk Bezecný Ph.D. Hovořil o osobě maršála Radeckého a jeho době, také o aspektech vývoje vztahů mezi národy monarchie a jejich postupném deformování nacionalistickými vlivy. Zdůraznil velikost osobnosti maršála Radeckého nejen jako velitele, ale i jako vojenského teoretika, a  ve své době oblíbeného správce měst Olomouce i Milána. Zhodnotil hraběte Radeckého jako mimořádnou osobnost rakouských, ale především českých dějin. V poměrech druhé poloviny 19. století, kdy se i vlastenečtí vůdcové českého národa plně ztotožňovali s Rakouskem, byl Radecký symbolem tohoto státního vlastenectví. …

http://www.radecky.eu/

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-2 #3 J. Mrzílek 2013-03-27 20:26
Stavění pomníků významným osobnostem je vždy gestem úcty a oslavy od těch, kteří s láskou a úctou svými dary a příspěvky umožní takové dílo realizovat. Pokud je však pomník postaven na státní náklady, tedy z daní, je pomník politickou demonstrací určité politické skupiny a jeho vytvoření je motivováno nízkými zájmy takovéto skupiny. Ta obvykle brání a nepřeje stavbě takových pomínků, které jsem zmínil na začátku. Otázkou tedy je, která doba je vhodná pro stavbu pomníků hrdinům, a která je vhodná k hrdinským skutkům. Víme opravdu jistě, v které době se právě nalézáme??
0 #2 Vrána Jan 2013-03-17 14:17
Souhlasím s názorem, že maršál Radecký je mimořádná osobnost našich dějin. Zaslouží si, aby jeho pomník (resp. z důvodu vandalů) jaho kopie byl postaven zpět na Malé Straně. Případně by se po něm mohlo pojmenovat alespoň nějaké náměstí, když už po něm nejde pojmenovat letiště v Praze. Jeho vojenské výkony v pokročilém věku v roce 1848 byly ohromující.
+2 #1 Mrzílek 2013-03-16 22:29
Nejen o prvním českém maršálovi Radeckém by se mělo znovu vytvářet veřejné mínění, ale také o ikoně britského letectva za druhé světové války o maršálu RNDr.Karlu Janouškovi, kterého komunisté po jeho návratu do vlasti zničili, by se mělo uvažovat o jeho soše na veřejném místě jako příkladu vzorného statečného Čecha a zároveň nehynoucí ostudy činnosti čsl. komunistů, kteří ostouzeli a degradovali.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)