Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 02.02.2023 08:39
  „Reflektuji a přijímám kritiku, kterou vůči mně veřejnost má ...

  Read more...

   
 • 01.02.2023 07:01
  Bez komentáře, aneb jak (ne)závislí novináři oslavují s gen.

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:56
  Deset let za mřížemi až doživotí hrozí třem žákům osmé třídy ...

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:39
  Soukromou konverzaci ruských manželů u stolu v restauraci ...

  Read more...

   
 • 29.01.2023 10:19
  Pane Šinágle, děkuji za zasílání, je to velmi zajímavé. Píšete ...

  Read more...

   
 • 28.01.2023 09:14
  Na volebních lístcích jsou čísla 4 a 7. V numerologii jsou ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

DDL_plakat_a_budova_240313Dobrý den, pracuji jako vychovatel v Diagnostickém ústavu v Dobřichovicích, jeho součástí je Dětský domov Lety, kde se dnes objevil tento transparent. Je to reakce dětí na velmi nepříjemnou atmosféru, která v domově vznikla po nečekaném odvolání vedoucího DD Lety Mgr.Tomáše Řezníčka. Nová ředitelka Mgr. Hrbková Hrudková ho měla právo odvolat z funkce, to jí nikdo neupírá, ale styl a okolnosti mají naprosto nevhodný dopad na děti, které již tak nazýváme ohrožené! Byl odvolán ze dna na den, bez  přípravy, bez odůvodnění především dětem. Důvod byl údajně ztráta důvěry?!? Zajímavé je, že do té doby, byl své ředitelce hlavní oporou viz. jmenování zástupcem ředitelky.

Pan ministr již obdržel tuto petici, ale jeho reakce jsme se zatím nedočkali!! Pouze mě zaslal výčet kroků. které podniklo ministerstvo v této věci, nic však nevyřešilo, ba naopak.

V minulém týdnu byl odsouzen bývalý zástupce ředitelky ing.Zajíc, kterého si loni přivedla do našeho ústavu, jako svoji oporu viz.příloha.

V té době se hodně zaměstnanců začalo bát. V únoru se zde objevil nový vedoucí Mgr. Pacák a bojí se už i děti. Je to naprosto zoufalá situace!!! Předem všechny zúčastněné upozorňuji, že pro nás zaměstnance je na prvním místě dítě a jeho pohoda, rozhodně jsme nikdy nechtěli, aby to zašlo tak daleko!!!


Jan Kubát

Vychovatel

Diagnostický ústav v Dobřichovicích


tel.: 605 265 275

 

Přílohy:

Zápis z porady vedoucích – 1.2.2013

Dopis Mgr. Blanky Hrbkové-Hrudkové Janu Kubátovi – 4.2.2013

Výpověď Mgr. Tomáši Řezníčkovi – 4.2.2013

Odpověď ministra Fialy Janu Kubátovi na petici – 27.2.2013

Odpověď ministra Fialy Janu Kubátovi – 27.2.2013

Dopis ředitelů ministru Petru Fialovi – 4.3.2013

Odsouzení Jiřího Zajíce – 21.3.2013

 

* * *

P.S.

Pana Jana Kubáta znám osobně. Zúčastnil se lednové demonstrace před pražským Magistrátem na podporu prodejny Zlatá Lyra a záchranu divadla Spejbla a Hurvínka. Pan Jiří Zajíc se nedostavil, zato mi poslal několik e-mailů na které jsem nereagoval. Poté se odmlčel. To že byl odsouzen mne nepřekvapuje.

Jan Šinágl, 25.3.2013

 

-------- Původní zpráva --------

Předmět:

Pro info III

Datum:

Fri, 28 Dec 2012 12:36:39 +0100

Od:

Jiří Zajíc <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

Komu:

Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>Pane Šinágle, stále nevidíte, koho jste podpořil? Myslel jsem, že Vás zajímají nespravedlnosti? Dvouleté ničení místostarosty na základě ničeho jiného, než tvrzení dvojice Bonnie&Clyde považujete za OK?

Zdraví
jz

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)