Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 21:57
  Kritik Kadyrova zastřelen ve Vídni. Tento stát všechno prohraje ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Pachman_Notre_DameTisková zpráva

Dne 8. dubna proběhlo u Krajského soudu v Ostravě líčení odhalující stalkera, který poslední čtyři roky posílal skladateli, zpěvákovi a spisovateli Richardu Pachmanovi výhružné sms, sledoval téměř každý jeho pohyb na cestách, vyhrožoval mu smrtí, přál trvalou invaliditu členům jeho rodiny, vyhrožoval smrtí jeho psů a vyhrožoval útokem na některých z Pachmanových koncertů, které se pak uskutečnily pod dozorem policie.

 

Obžalovaná fanynka Richarda Pachmana se do soudní síně dostavila zahalená a vyhýbala se všem přítomným médiím. Obžalovaná se vzdala možnosti vypovídat. V průběhu hlavního líčení, během výpovědi Richarda Pachmana, který byl k líčení přizván jako svědek, však vstupovala s komentáři.

Žena, která je obžalovaná za spáchání přečinu nebezpečného pronásledování podle § 354 odst. 1 písm. a), písm. c), trestního zákoníku a pokus přečinu porušení tajemství dopravovaných zpráv podle § 21 odst. 1 k § 182 odst. 1 písm. b) trestního zákoníku v období 4 let, se u soudu R. Pachmanovi omluvila za 3měsíční obtěžování v období od května do července 2012.

Soud byl vzhledem k absenci počítačového specialisty odročen na 24.5.2013.

Pronásledování, útoky, výhrůžky smrtí, ztráta hesel k e-mailovým schránkách a webovým profilům a soukromí, policie, vyšetřování, podezírání, bezmoc, strach... To je obsahem páté knihy, autobiograficky laděného románu Richarda Pachmana Kdokoliv, který právě vychází v nakladatelství Knihovnice.cz. I když termín vydání byl naplánován před mnoha měsíci, souhra náhod chtěla tomu, že vychází den po soudu s osobou, jejíž jednání se stalo námětem knihy, která vychází z prožitků úzkosti a strachu z pronásledování, kterými si Pachman prošel.

Richard Pachman, spisovatel, skladatel, zpěvák, malíř, autor historických románů Útes a Notre Dame, autobiografických knih Jak chutná bolest a Jak chutná život, bezmála třiceti autorských CD a stovek olejomaleb přichází s románem KDOKOLIV, ve kterém na příběhu populárního hudebníka Michaela Mana poukazuje na alarmující rysy současné společnosti i na to, jak může být nezdravá láska nebezpečná a do jaké míry jsou v době počítačů a mobilních telefonů hranice našeho soukromí křehké a lehce prolomitelné. Postava Michela Mana je inspirována vlastní velmi psychicky náročnou čtyřletou zkušeností stalkingu Richarda Pachmana, který k románu říká.:

„Může se to stát komukoliv, i vám. Jednou přijdete domů, zapnete si počítač a zjistíte, že nemáte soukromí, že nemáte přístup ke svým mailům, kde jste stovkám přátel psali slova, která patřila jen jim, že někdo vám vidí do života, do vaší práce, do žaludku i do postele. Máte najednou pocit, že s vámi někdo cizí chodí i na toaletu, a přitom nevíte kdo a ani proč to dělá. Víte jen, že vaše soukromí už není soukromé a cítíte jen bezmoc a odporné zlo, jehož původce se skrývá někde v oparu doma u počítače a dělá vše pro to, aby nebyl identifikovatelný...“

Kdokoliv je napínavý příběh o každodenním vyrovnávání se se strachem ze stalkingu a se ztrátou soukromí.

 

Kontakt:

H. Jandová (manažerka R. Pachmana)

tel: 602 318 096

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.pachman.cz

9.4.2013

* * *

TZ 3.4.2013: Skladatel Richard Pachman obětí stalkingu

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)