Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.10.2023 21:43
  Gut, dass Sie das Buch von Dr. Schwipper vorstellen! Es ...

  Read more...

   
 • 01.10.2023 14:05
  Ringier in Offensive www.bernerzeitung.ch/.../ ...

  Read more...

   
 • 01.10.2023 13:44
  I don't know the answer. But, if we follow upcoming news ...

  Read more...

   
 • 30.09.2023 12:10
  Potvrzují se domněnky (nemám možnost je ověřit a zdůkaznit) ...

  Read more...

   
 • 25.09.2023 08:49
  Je to nehoráznost. Prý „Nové znalecké posudky presentují spíše ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Mafie

Níže odpovědi ministra obrany (Ing. Michael Hrbata) a financí (povodňová daň) na ZOI ze dne 2.7.2013

Zvítězila justiční mafie! Propuštění trafikantů je pomníkem nové třídní justice! - Dvacet let Ústavního soudu a ještě dvacet dalších let k vypořádání s totalitou - Může být podvodník šéfem Ústavního soudu? - Zásadní demokratický a ústavní princip rovnosti občanů před zákonem byl zničen - Z poslanců se rozhodnutím Nejvyššího soudu stává nová třída nedotknutelných „lidí zvláštního ražení - Kdo z českých byznysmenů má zájmy v Číně, měl by se spojit s hlavní spojkou na tamní trh, kterou není nikdo jiný než někdejší elitní funkcionář KSČ Miroslav Štěpán - Žádné klíčové rozhodnutí ČEZ se neobejde bez konzultace s předlistopadovým místopředsedou Socialistického svazu mládeže Vladimírem Johanesem a tak dále.

Na moji ZOI ze dne 2.7.2013 ministru obrany Vlastimilu Pickovi ve věci Ing. Michaela Hrbaty, odpověděl Mgr. Roman Hrabačka, ředitel kanceláře ministra, dne 17.7.2013, tedy v poslední den zákonné lhůty 15 dnů. Na ZOI ministru financí Miroslavu Kalouskovi ze dne 2.7.2013 ve věci povodňové daně přišla odpověď dnes.

Zvítězila justiční mafie! Propuštění trafikantů je pomníkem nové třídní justice! říká disident … „Zásadní demokratický a ústavní princip rovnosti občanů před zákonem byl zničen. Z poslanců se rozhodnutím Nejvyššího soudu stává nová třída nedotknutelných „lidí zvláštního ražení"," uvádí na blogu Aktuálně.cz s tím, že jsou nyní poslanci postaveni nad zákon. … „Zažíváme antidemokratickou formalistickou kontrarevoluci. Nejvyšší soud rozhodoval podle stejného superformalistického rámce, kterým Miloš Zeman rozvrací ústavnost a komunisté omlouvají zločiny KSČ. Všechno je přece „podle práva". Obsah a smysl nejsou důležité, litera ano," dodává. …

Dvacet let Ústavního soudu a ještě dvacet dalších let k vypořádání s totalitou … Dvacet let poté, co začal fungovat Ústavní soud, je jeho místopředsedou dlouholetý normalizační komunista, jedním ze soudců pak dokonce někdejší komunistický vojenský prokurátor. V nové vládě dosazené predátorem z pradávných časů Milošem Zemanem jsou čtyři bývalí komunisté, sám premiér Jiří Rusnok byl kandidátem členství, sestavu doplňuje syn komunistického ministra zemědělství Miroslav Toman. Bývalí komunisté jsou mezi obyčejnými soudci, samozřejmě v policii, armádě, tajných službách. Kdo z českých byznysmenů má zájmy v Číně, měl by se spojit s hlavní spojkou na tamní trh, kterou není nikdo jiný než někdejší elitní funkcionář KSČ Miroslav Štěpán. Žádné klíčové rozhodnutí ČEZ se neobejde bez konzultace s předlistopadovým místopředsedou Socialistického svazu mládeže Vladimírem Johanesem a tak dále. … Skutečnou očistu začali aplikovat až politici vzešlí ze studentských revolt z osmašedesátého roku, jako byl Joschka Fischer (pro změnu latentní marxista). Definitivní tečku za historií se německá vláda pokusila udělat v roce 2011, kdy zveřejnila kompletní seznam bývalých čelných politiků demokratického Německa, kteří byli nacisty. Gesto, které už nemělo jiný než morální význam.

Může být podvodník šéfem Ústavního soudu? - Může být podvodník předsedou Ústavního soudu? Ano, může. V době, když byl Pavel Rychetský jmenován předsedou ÚS, se o jeho angažmá v kauze televize TV3 nic nevědělo. Vše vyšlo najevo až před londýnským arbitrážním tribunálem v  roce 2008. Všechny tyto skutečnosti jsem následně zveřejnil na tiskové konferenci (záznam zde). Česká televize si to celé  natočila, leč neodvysílala z toho ani vteřinu. Nenašel se ani jeden novinář, který by o tom napsal. Jeden významný právník mi k tomu následně napsal: Quod licet Jovi, non licet bovi. Co je povoleno bohovi, není povoleno volovi. Opravdu si tu chceme pěstovat kategorii novodobých bohů, kteří mohou všechno? Aktuálně se rovněž nabízí otázka: Jakým způsobem senátoři prověřují minulost navržených kandidátů na soudce Ústavního soudu? Evidentně dost lajdáckým a každopádně  poněkud selektivním. … Nyní chce prezident republiky Pavla Rychetského znovu jmenovat nejen soudcem Ústavního soudu, ale opět i jeho předsedou. Všechna následující fakta jsou známa ministerstvu financí, v jehož archivu se rovněž nachází nález londýnského arbitrážního  tribunálu ve věci EMV vers. Česká republika. Svědecky mohou věc potvrdit všichni svědci, kteří tehdy v Londýně spolu se  mnou vystupovali (bývalý poslanec ČSSD a někdejší vedoucí úřadu RRTV Miloslav Kučera, bývalý předseda Rady ČTÚ David  Stádník, bývalý člen RRTV a následně národní koordinátor televizní digitalizace Zdeněk Duspiva), právní zástupci České  republiky z advokátní kanceláře Linklaters i příslušní pracovníci ministerstva financí. … Člen legislativní rady vlády napsal za peníze TV3 cinknutý právní posudek s evidentně nesmyslným  právním názorem, který šel ve sporu s Radou pro vysílání plně na ruku soukromé firmě, a místopředseda vlády tenhle kšeftík  svého podřízeného následně přikryl svým dopisem Radě pro vysílání. I jemu ovšem ruku vedli spřátelení manažeři z TV3. Tohle  všechno arbitři vyčetli z korespondence, respektive datování faxů, které dostali do rukou jako důkazní materiál. … Ten místopředseda vlády se jmenoval Pavel Rychetský. Svědectví před arbitrážním tribunálem odmítl. Prý se na nic již  nepamatuje. Obhájit vlastní skutky a pochybná právní stanoviska, která vedla k denunciaci členů Rady pro vysílání, se mu  nechtělo. Nebo se snad bál? … Suma sumárum: Je to docela zábavný paradox. Jedním z důvodů, proč Česká republika arbitráž ve věci TV3 vyhrála, jsou  podvodné praktiky tehdejšího místopředsedy vlády Pavla Rychetského, které ovšem byly arbitrážním tribunálem přičteny k tíži  nikoli České republiky, nýbrž vykutálených manažerů TV3

Byli soudci Ústavního soudu ČR jmenováni nezákonně…?! - Dne 20.července končí volební období ústavního soudce Pavla Hollaendera. Byl jako bývalý člen KSČ (1976-1979) 2x po sobě zvolený soudcem Ústavního soudu jako Pavel Hollaender, nikoliv jako Pavol Hollaender. Je Slovák nar. v Lučenci na Slovensku. Ve spise má pouze fotokopie. Usnesením č. 169 ze dne 16.7.2003 ho Senát zvolil jen na základě fotokopií! Lustrační osvědčení má ze dne 14.6.1993 od českého MV na jméno Pavel Hollaender, nikoliv od slovenského Ministerstva vnitra. Ve spise v Senátu nemá listinu o změně jména. Takže jde o podvod. Na jméno Pavel nemohl být vůbec zvolen. Navíc, všichni soudci Ústavního soudu (od roku 1993 do března 2013) nemají v Senátě originály svých listin, pouze fotokopie!!! Originály Senátu prezident Havel ani Klaus vůbec nedoručily Senátu. Ústavní soudci byli tedy podvodně zvoleni, plat dostávají podvodně a usnesení jsou nezákonná.

* * *

Články výše dobře vystihují situaci v zemi. Nicméně nejsou důvodem věšet hlavu, ale naopak výzvou ke každodennímu úsilí k nápravě nedobrého stavu. I postavení se sebemenšímu zlu má svůj význam a dopad. Měňme sebe, své okolí! Tady začíná skutečná změna. Bude-li postupná pozitivní změna „dole“, bude i postupná změna „nahoře“ – opačně to nikdy a nikde nefungovalo, nemohlo! Zlo se vždy dere nahoru, nenarazí-li na překážky a odpor. Volba je na každém z nás – a neodejmutelná odpovědnost - i vůči těm co přijdou po nás a na jejichž účet si stále nemravně „žijeme“. Skutečný život je o poctivé práci, tvorbě duchovních hodnot. Ty jedině umožňují trvalý pocit životního uspokojení a umožňují klidný spánek - i bez stresu a medikamentů.

 

Jan Šinágl, 18.7.2013

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)