Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:29
  Vážený pane JUDr. Petře Zemánku, jménem Žateckého vlastivědného ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:19
  Sehr geehrter Herr JuDr. Petr Zemanek, im Namen des Saazer ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 07:20
  Zemřel ruský vědec, kterého na Sibiři zadržela tajná služba.

  Read more...

   
 • 02.07.2022 12:37
  Dieses sechsjährige Mädchen wurde von den Russen getötet, als ...

  Read more...

   
 • 02.07.2022 12:33
  Tuto šestiletou holčičku Rusové zabili když spala ve své ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Vezen… Mohu Vám poskytnout další informace, které dostávám nezávisle i od jiných vězňů, které katastrofální stav základních lidských práv a svobod v českých věznicích konkrétně dokladují. Jistě by k Vaší představě o skutečných poměrech a stavu pomohlo i osobní svědectví vězňů – pokud to umožňuje legislativa. Mimochodem pan Albert Žirovnický už uspěl i u Ústavního soudu a ESLP ve Štrasburku, kdy předmětem jeho žalob jsou právě katastrofální podmínky v českých věznicích v oblasti základních lidských práv a svobod, garantovaných Ústavou ČR a zákonodárstvím EU. O situaci jsem informoval prezidenta ČR, předsedu ÚS ČR, ombudsmana ČR, odpovědné výbory a komise obou komor Parlamentu ČR, ČHV, AI, chystám se po dokončení překladů informovat i orgány EU a VS OSN. …

Odesílatel:

SODALES SOLONIS o.s.,

předseda

Jan Šinágl

Nejedlých 335

267 53 Žebrák

 

Příjemce:

Ministryně spravedlnosti ČR

JUDr. Marie Benešová

Vyšehradská 16

128 10 Praha 2

 

ISDS: kq4aawz

 

Věc: Informace o stavu lidských práv ve věznicích ČR

 

V Žebráku dne 1. srpna 2013

 

 

Vážená paní ministryně,

 

dovoluji si Vás informovat o dopisu vězně pana Alberta Žirovnického – K čemu slouží české věznice, aneb výroba lúzrů v Čechách (II.část). Obsahuje závažné skutečnosti, kterými by se měl i Váš úřad zabývat. K tématu přikládám další tři texty pana Žirovnického:

Další dopis od vraha(?) Alberta Žirovnického o poměrech v českých věznicích!

Albert Žirovnický: O poměrech v českých věznicích a věcí souvisejících

Albert Žirovnický versus Česká republika

Níže připojuji i odkazy na dopis jednoho Australana z českého vězení a článek z týdeníku RESPEKT č.15/2013.

V této souvislosti připomínám projekt již schválený švýcarskou vládou. Reálně hrozí, že vynaložené finanční prostředky nebudou efektivně využity za stávajícího stavu českého vězeňství.

Mohu Vám poskytnout další informace, které dostávám nezávisle i od jiných vězňů, které katastrofální stav základních lidských práv a svobod v českých věznicích konkrétně dokladují. Jistě by k Vaší představě o skutečných poměrech a stavu pomohlo i osobní svědectví vězňů – pokud to umožňuje legislativa. Mimochodem pan Albert Žirovnický už uspěl i u Ústavního soudu a ESLP ve Štrasburku, kdy předmětem jeho žalob jsou právě katastrofální podmínky v českých věznicích v oblasti základních lidských práv a svobod, garantovaných Ústavou ČR a zákonodárstvím EU.

O situaci jsem informoval prezidenta ČR, předsedu ÚS ČR, ombudsmana ČR, odpovědné výbory a komise obou komor Parlamentu ČR, ČHV, AI, chystám se po dokončení překladů informovat i orgány EU a VS OSN.

Děkuji Vám předem za Vaši odpověď.

 

V úctě k Vaší vysoké, neodejmutelné odpovědnosti

 

Předseda SODALES SOLONIS o.s.

Jan Šinágl v.r.

 

Napsal mi Australan z vězení Valdice, návrat nežádoucí…?!

V souvislosti se současným zatýkáním politiků a odpovědných činitelů přináším ukázky z dopisu jednoho Australana… V koncentračním táboře Valdice dne 9.6.2013

… Otevřené vraždění a týrání muklů už si bachaři dovolí málo, ale ponižování a lhaní, spojené s vydíráním a otroctvím jsou o to intenzivnější. Něco asi víte, ale všechno se ven nedostane a nikoho to stejně nezajímá. V Brně jsem málem chcípl hladem a zimou. Sami bachaři mi říkali „reklama na Osvětim“. Mengeleho bratrstvo (lékaři), nechávají mukly zdechnout bez pomoci dnes a denně. Frau Mengele v Brně tvrdí, že to pro mě je spravedlivý trest, na který jsem měl myslet než jsem začal páchat (60 kg, 190 cm, 100 kg při zatčení). Přežil jsem jen náhodou a dík několika muklům. Další nepřežili – Sváťa, Oleg… Signatáři petice za Olega jsou Lagerführerem Machem vyloučeni ze všeho. Sám Mengeleho pohůněk z Prahy mi napsal, že ani pitevní protokol nenaznačuje, že by s Olegem bylo něco špatně (neléčená rakovina a zanedbaná cukrovka). …

V koncentračním táboře Valdice dne 9.6.2013 …

* * *

Tajemné zločiny ve Valdicích

RESPEKT 3.dubna, č.15/2013

Mučení a zabíjení už v Československu 70. a 80. let nepatřilo k běžné praxi totalitního režimu. Až na jednu budovu. Dodnes se o ní moc neví. Její oběti nikdo nezná a pachatelé nerušeně žijí mezi námi. Rozhodli jsme se oživit zapomenutý příběh a vrátit na mapu českých dějin místo, jehož krutost neměla ve své době obdoby. Místo, které ukazuje, co s lidmi dělá absolutní moc a jak těžko se hledá pozemská spravedlnost. Třetí oddělení ve Valdicích. Více se dozvíte v textu Petra Třešňáka v Respektu 15/2013.

http://respekt.ihned.cz/c1-59626570-tajemne-zlociny-ve-valdicich

P.S.

Vězni mi píší: “Přečtěte si článek o Valdicích v Respektu č.15. Ač se již „nevraždí“ otevřeně, nic se nezměnilo. Zarážející je, že nikdo tuto pravdu nechce slyšet, bez ohledu na to „kdo“ a za „co“ ve Valdicích je.“ J.Š.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

+1 #1 Al.Jelínek 2013-08-01 12:09
Chválím vás, pane Šinágle, pro vaši obrovskou aktivitu výše popsanou. Avšak ministryně Benešová za chvíli nemusí být ministryní,(7. 8.). I kdyby prozatímní vláda důvěru získala, Benešová není ta správná ministryně, která by vězeňství správně změnila. Už jen pro její prohlášení:,,na základě zkušeností vězeňské služby". Právě vedení nechvalně proslulé ozbrojené vězeňské služby udržuje vězeňství jako v době feudální, obohacuje se v osobní prospěch na práci vězňů, rozkrádá veřejné finance a celá desetiletí porušuje zákony. Takže jsem velmi skeptický třeba ke změně ze čtyř typů na dva, protože vlády tohoto státu nám za posledních dvacet let ukazují, že za slovy změna, restituce, privatizace, oživení ekonomiky a dalších, je ve skutečnosti pouze rozkrádání státních financí a to na tisíce let dopředu!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)