Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.01.2019 11:01
  Za Palachem - oběť pouze k připomínání. Tragedií je, že oběť ...

  Read more...

   
 • 11.01.2019 14:39
  Ohledně taktiky byl citován Jan Masaryk. Komunistická ideologie ...

  Read more...

   
 • 11.01.2019 10:48
  Jakmile by se ukázala léčebná metoda MUDr. Fortýna jako ...

  Read more...

   
 • 10.01.2019 09:00
  Způsob jakým se s panem Vonkou jednalo v Česku připomíná ...

  Read more...

   
 • 08.01.2019 16:22
  Uprímný dík panu JUDr. Heinovi a Vám za “Míru humanity”. Je to ...

  Read more...

   
 • 08.01.2019 16:18
  Mohu být hrdý. Hrdý na svého presidenta. Presidenta, který i ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

SolidarnostZahraniční média o masových protestech v Polsku 

Piotr B. Byl na 48 hodin zadržen policií v Lehnici. Důvod – polití pomníku „Vděčnosti sovětské armádě”  červenou barvou. K události došlo při protestní akci na odstranění pomníku symbolizujícího sovětskou okupaci.  Zadržení bylo provedeno díky i informacím od občanů města. Policisté zajistili plechovky od barvy a části oděvu zadrženého,  mj. boty, na kterých je červená barva. Informoval v deníku „Rzeczpospolitą” tiskový mluvčí lehnické policie Sławomir Masoić. Odhaduje se, že škoda kterou ponese obec, překračuje 250 PLN (tj. 1500 Kč). Muži, bude-li mu před soudem prokázána vina, hrozí až 5 let vězení.  

Není to první případ, kdy jsou mladí Poláci stíháni za protest proti existenci pomníků v naší zemi, uctívající Sověty. Podobný případ se stal ve Varšavě. Portál niezalezna.pl nejednou informoval o osudech mladých mužů, kteří 17.září 2011 polili červenou barvou a umístili nápis na varšavské pomníky „Bratrství ve zbrani”. V  červenci t.r. varšavský soud uznal, že dle zákona to pomník není, neboť je pomník symbol útlaku a utrpení, způsobeného komunistickým, represivním aparátem a sovětskou okupací – viz články: Nedlouho na to se obvodní prokuratura Varšava- Praha Sever proti tomuto rozhodnutí soudu odvolala. A Kauza se vrací soudu první instance..
Je s podivem, že pomník stojí v takovém městě, jakým je Lehnice,  jedno z měst, které je symbolem zotročení Polska Sověty. Právě z Lehnice se Rusové odsunuli až 16. září 1993. Zítra tomu bude 20 let.

http://niezalezna.pl/46036-areszt-za-oblanie-farba-sowieckiego-pomnika-i-w-legnicy-symbolu-okupacji

Komentář:

I tohle patří k polské „normalizaci”. Jiný případ: Šéf policie v městě Radomi (Mazovské vojvodství), nařídil odstranit kříže ze služeben policie. Hrozil propuštěním policistů, kteří tak neučiní. Ti se brání a podali trestní oznámení. U soudů a policie v Polsku lze postřehnout zhruba takto: Mnoho příslušníků těchto orgánů koná svou funkci poctivě, jsou nezávislí. Jsou ale i takoví, co vsadili na dnešní Tuskův režim – jako ti, co chtějí trestně stíhat mladíky ať už z města Lehnice, ležícího nedaleko od Krkonoš, tak ve Varšavě. Ještě lze uvažovat i o další „sortě”, která si uvědomuje, že po volební porážce režimu Tuska (která je dost pravděpodobná), ho nemine soud a potrestání těch, co  byli nápomocni nepřátelské mocnosti při v atentátu na polské prezidentské letadlo 10.4.2010 ve Smolensku. 17.září je výročí, na které žádný Polák nezapomene – toho dne v noci na 18.září v roce 1939 bošlevicko-sovětská vojska zákeřně přepadla Polsko jako  HItlerův  spojenec, vpadla do zad Polsku, bránícímu se od 1.září nacistické agresi.

Vl.Kebrle, 15.9.2013 

* * *

Zahraniční média o demonstracích v Polsku  - Takto referovala ČT.

 

Jan Šinágl, 16.9.2013

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (4 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Pavel Šenkyřík 2013-09-17 17:36
Co se to děje v Polsku? To je msta nebo co? Novodobý teror na čí příkaz? Rozum zůstává stát.Je to zastrašování,ne chce se mi tomu věřit.Zdá se mi,že jde o vypuštěnou bublinu a čeká se na reakci.Je to nechutné.Počkám e si.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)