Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2020 15:54
  V Rusku komunisté nejsou u moci, ale jejich manýry jsou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:50
  Kdo má na vlivných úřadech a soudech stále svoje lidi?

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:48
  Vláda ve středu opět vydala z minuty na minutu (pardon ze dne ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:23
  Kristine verlor ein Jahr ihres Lebens in der Hoffnung, in der ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine a perdu un an de sa vie dans l'espoir de travailler ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine lost a year of her life hoping to work at the embassy ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Stížnost na postup a chování ochranky Dolní komory Parlamentu ČR

 ----- Original Message -----

From: Jan Šinágl

To: Miroslava Němcová

Sent: Thursday, September 09, 2010 4:21 PM

Subject: Věc: Stížnost na postup a chování ochranky Dolní komory Parlamentu ČR

Odesílatel: Jan Šinágl, Nejedlých 335, 267 53 Žebrák

 

Příjemce:

Předsedkyně Dolní komory Parlamentu ČR

Miroslava Němcová

Poslanecká Sněmovna

Sněmovní 4

118 26 Praha 1 - Malá Strana

 

Věc: Stížnost na postup a chování ochranky Dolní komory Parlamentu ČR

 

                                                                                                                                                         V Žebráku dne 9.září 2010

 

Vážená paní předsedkyně,

 

Dne 7.září 2010 jsem se chtěl ve Sněmovně jako veřejnost, občan a publicista zúčastnit projevu prezidenta republiky a následně volby ombudsmana. Ani v jednom případě mi nebyl dovolen vstup.

V prvním případě se zdůvodněním pracovníků recepce Sněmovny, že vstup je pouze pro ochranku a diplomatický sbor, pro veřejnost pouze když zbudou místa. Podle pracovníků recepce žádná volná místa nezbyla. Stejně bylo sděleno dalším čtyřem čekajícím občanům. Podotýkám, že na seznamech akreditovaných novinářů, ležících a přístupných veřejnosti na stole recepce, nebyla ani zdaleka podpisem potvrzena přítomnost předem nahlášených pracovníků médií.

Poté, co jsem nebyl vpuštěn jako veřejnost-občan, nebyl jsem vpuštěn ani na svůj novinářský průkaz s tím, že je nedůvěryhodný. Podotýkám, že je zhotoven v souladu s mými Ústavou ČR zaručenými právy. Byl dosud všude a bez problémů akceptován – mnohokráte i v Horní a Dolní komoře Parlamentu - bez jakýchkoliv obtíží.

V případě volby ombudsmana mi již navštívenka byla bez problému vydána. Problém nastal po průchodu kontrolním rámem, kdy pracovníkům ochranky ještě vadila má propisovací tužka, pár prázdných papírků na poznámky a tři kopie parte Milana Paumera, které nosím vždy při sobě pro případné zájemce. Na otázku jakým předpisem se řídí zákaz nošení tužky a prázdných papírků ve Sněmovně, mi nedokázali pracovníci ochranky odpovědět. Podotýkám, že u ostatních návštěvníků byly tužky a jiné předměty osobní či novinářské potřeby bez problémů povoleny.

Jistě pochopíte, že jako publicista nebýt vpuštěn na galerii s tím, že mohu tužkou někoho ohrožovat a navíc i prázdnými papírky, jsem neměl dále chuti být účasten tohoto totalitního jednání ochranky instituce, jejímž jste vy nejvyšší odpovědnou osobou. Připadal jsem si jako v období vlády KSČ, která používala podobné praktiky i když asi těžko někomu na veřejnosti zakazovala používat tužku, pokud se ovšem nejednalo o vězení.

Je velmi smutné, kdy po Vašem projevu v Poděbradech při rozloučení s Milanem Paumerem, si u sebe nemohu ponechat jeho parte, jako návštěvník galerie v budově, kde jste nejvyšší odpovědnou osobou…

Předpokládám, že o takovém diskriminačním jednání nevíte a že má stížnost v rámci Vašich pravomocí a odpovědnosti poslouží k tomu, aby se tyto skandální situace, které jsou nepochybně v rozporu s dobrými mravy a vyspělou demokratickou společností, neopakovaly.

Na www.sinagl.cz ve zprávách s nadpisem „Další mimořádné zpravodajství se závažnými informacemi“ a fotografií zavražděného Pavla Wonky, si můžete poslechnout tři zvukové záznamy, dokumentující toto nedemokratické a skandální jednání pracovníků ochranky Dolní komory Parlamentu ČR. Nemyslím, že to byla jejich vůle, jednali zřejmě dle pokynů svého nadřízeného, který podle mne zneužil hrubým způsobem své pravomoci.

Děkuji Vám předem za vyřízení mé stížnosti. S touto stížností, Vaši odpovědí a případně učiněnými opatřeními, seznámím veřejnost a sdělovací prostředky doma i vzahraničí.

 

                                                 V úctě k Vaší vysoké a neodejmutelné odpovědnosti

                                                                             Jan Šinágl v.r.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)