Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zimola JiriStanislava Blažíčková: „Vinu na mém odstranění má starosta Třeboně Ing. Houdek a hejtman kraje Mgr. Zimola.“ - Stát, který nedbá o kvalitní vzdělání a výchovu, páchá zločin sám na sobě - Nepoučili jsme se!

… Apeluji na Vaši soudnost a pud sebezáchovy a žádám Vás: odstupte z funkce hejtmana. Jako obyvatel Jižních Čech nechci mít lháře v čele kraje. Už jde za Vámi mnoho špatného a teď i podraz svého předsedy. Snad nechcete, aby si lidi na Vás ukazovali prstem. Ještě máte čas zachovat si alespoň pro forma tvář. Jděte dělat poslance a opusťte jižní vody. A ještě maličkost: ony ty Boží mlýny opravdu melou a někdy i rychle. …

Vážený pane Šinágle,

pravidelně sleduji Vaše stránky a také jsem s Vámi loni komunikovala, když mě bezprecedentně vyhodili z místa ředitelky ZUŠ Třeboň, které jsem zastávala 19 let a školu jsem zrekonstruovala, vybavila a hlavně z nejhorší školy v kraji ji dostala tvrdou, obětavou prací na špičku kraje a mezi nejlepší školy v republice. Vinu na mém odstranění má starosta Třeboně Ing. Houdek a hejtman kraje Mgr. Zimola. Školu nyní vede výtvarník bez potřebných znalostí a předpokladů, od desíti k pěti, už nyní je po roce vidět propad a úpadek. Možná to byl i ten cíl. Dnes už jsem se se vším smířila a pociťuji velkou úlevu, že se nemusím handrkovat o každou korunu a můžu žít normální život bez nervů a každodenních starostí o školu. Ale strůjcům mé likvidace a ponížení to nezapomenu. Posílám Vám zajímavý dopis hejtmana Zimoly jako odpověď na apel nespokojených občanů:

Výzva občana hejtmanovi Zimolovi:

Vážený pane,

Apeluji na Vaši soudnost a pud sebezáchovy a žádám Vás: odstupte z funkce hejtmana. Jako obyvatel Jižních Čech nechci mít lháře v čele kraje. Už jde za Vámi mnoho špatného a teď i podraz svého předsedy. Snad nechcete, aby si lidi na Vás ukazovali prstem. Ještě máte čas zachovat si alespoň pro forma tvář. Jděte dělat poslance a opusťte jižní vody. A ještě maličkost: ony ty Boží mlýny opravdu melou a někdy i rychle. Zaplať Pán Bůh. Přeji Vám hodně štěstí v novém životě a nezapomeňte, že i změna je život Váš Miloš

* * *

Odpověď hejmana Mgr. Jiřího Zimoly:

Vážený pane, vážím si Vaší starosti o mou osobu a děkuji za přání hodně štěstí v novém životě. V příštích měsících se budu rozhodovat o jednom z mých dvou současných mandátů, protože zvažuji důvěru, kterou mi dali voliči v loňských i letošních volbách. Rozhodně ale při mém rozhodování nebudu přihlížet k současné mediální hysterii a vyvozování jakési odpovědnosti, k níž mne i Vy vyzýváte, protože jsem nic takového nespáchal. Nelhal jsem, ano, uznávám, neobratně jsem nechtěl odpovědět na dotaz ohledně schůzky, protože jsem se cítil vázán slibem. Bylo by pro Vás lepší mít v čele kraje "práskače" nebo člověka, který nedrží slovo?

Děkuji i tak za Váš názor a k Vašim slovům, že za mnou jde i tak mnoho špatného se nebudu vyjadřovat. Respektuji Váš názor.

S pozdravem a přáním nadhledu při posuzování všeho kolem nás,

J.Zimola

* * *

S pozdravem

Stanislava Blažíčková, 15.11.2013

* * *

DOPISY REDAKCI Nepoučili jsme se

Ad LN 14.11.: Schwarzenberg: Rakousko obětí?

Domnívám se, že tento názor mů­žeme aplikovat i na nás v únoru 1948, ale i na dobu současnou. Po osvobození v květnu 1945 jsme začali směřovat na východ nejen vinou našich i zahraničních politi­ků a geopolitickou situací, ale také vinou velké části především české společnosti. Komunisté u nás vyhráli již v roce 1946 a levi­cové nadšení mezi lidmi přes všechny varovné signály neustávalo. Bohužel, ani dnes se nedá říci, že bychom se z toho, co jsme až do konce roku 1989 prožili, po­učili. Jak průzkumy dokazují, naši lidé slyší velice ochotně na porušení dohody o církevních re­stitucích, na zdanění bohatých. Již dříve to bylo odmítání radaro­vého ochranného systému v Br­dech a občasné protiamerické ná­lady. Prostě vše, co by nás mohlo něco stát, bez ohledu na smlouvy a budoucnost. Současný prezident byl zvolen většinou hlasů a teď se všichni diví, že je takový, jaký je. Což už před volbami a hlavně v jejich průběhu neukazoval na to, co nás s ním čeká? Takže jsme větši­nou spíše obětí vlastní hlouposti, nestavme se stále jenom do pozi­ce těch, kteří byli obětováni.

Vilém Hofman, Libáň, LN, 16.11.2013

* * *

Stát, který nedbá o kvalitní vzdělání a výchovu, páchá zločin sám na sobě

 

Jan Šinágl, 16.11.2013

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)