Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.01.2021 16:43
  Naštěstí v Americe máme osobnosti jako je senátor Rand Paul.

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:21
  Fortunately, in America we have personalities like Senator ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:13
  Vielen Dank für die Weiterleitung der Information. Ich konnte ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 15:46
  Vážení, vrhat se z onkologického klidu do neklidu doby je ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 11:18
  Dobrý den pane Šinágle, moc děkuji za Vaše maily, netušila ...

  Read more...

   
 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

 

----- Original Message -----

From: Jan Šinágl

To: Klaus Václav

Cc: Arcibiskupství Pražské ; Ochvat Radim ; Pečená Alexandra ; Pošta hrad ; Weigl Jiří

Sent: Tuesday, September 14, 2010 10:33 AM

Subject: Stížnost na okrádání věřících v Katedrále sv. Víta v Praze

 

Odesílatel: Jan Šinágl, Nejedlých 335, 267 53 Žebrák

 

Příjemce:

Prezident České republiky

Václav Klaus

Praha - Hrad

 

Věc: Stížnost na okrádání věřících v Katedrále sv. Víta v Praze

 

Žebráku dne 14.září 2010

 

Vážený pane prezidente,

 

dne 13.září 2010 jsem si v Katedrále sv. Víta na Pražském hradu ověřil, zda je skutečně umožňován věřícím návštěvníkům Katedrály bezplatný vstup – tak jak bylo avizováno Vaším úřadem. Bohužel jsem neučinil dobrou zkušenost. Pokud jsem hovořil česky a upozornil, že jsem věřící, vstup mi byl bez problémů bezplatně umožněn. Skupině věřících turistů z Belgie, hovořící německy a anglicky a upozorňující, že jsou věřící, byl vstup odmítnut s doporučením, aby si nejprve koupili vstupenku. Je to naprosto nedůstojné, nízké, ubohé okrádání věřících, navíc diskriminující neinformované turisty, zvláště ty co neovládající český jazyk. Pokud správa Pražského hradu tuto možnost věřícím nabízí, jak se o ní mají dozvědět, když na ni na informačním panelu nejsou vůbec upozorněni?! ZDE si můžete poslechnout záznam mého rozhovoru s belgickými věřícími a ZDE můj rozhovor s uvaděčkou, která od nich požadovala zaplacení vstupného.

Věřím, že z titulu Vašeho úřadu a Vaší moci zjednáte brzy nápravu a zabráníte pokračování této mezinárodní ostudy. Boží chrámy tohoto druhu jsou všude ve světě přístupné zdarma. Je ponecháno pouze na svobodné vůli jejich návštěvníků, zda-li dobrovolně přispějí či nikoliv. Pokud přesto, de facto, trváte na vstupném i pro věřící, tak by to také mělo být jasně napsáno na informačním panelu před vstupem do Katedrály a ne neinformované věřící nechat platit za něco za co platit nemají.

Nemyslím si, že by informace o vstupu zdarma pro věřící, byla masově turisty, ať už z České republiky či ze zahraničí, zneužívána. Také věřím, že při rozumné výši vstupného by zdaleka ne tolik turistů zůstávalo nedůstojně u hlavního vchodu v houfech stát a jen zpovzdálí si prohlížet Katedrálu. Dobrou reklamu to naší zemi – ani Vám nedělá.

Na Pražském hradě jsem už nebyl delší dobu. Velmi mne zarazilo, že jsem potkával jen jednotlivé turisty ze Západu, ale zato množství turistů ve skupinách hovořících rusky. Samozřejmě jim to přeji, ale kladu si otázku proč zahraniční turisté viditelně a stále více ztrácejí zájem o návštěvu našeho hlavního města a jeho pamětihodností. Nedivím se jim.

Chtěl jsem o věci hovořit přímo s pracovnicí Vaší kanceláře pro veřejnost paní Pečenou. Bylo mi sděleno, že v rámci úsporných opatření je kancelář každé pondělí zavřena. Nevím, kolik se takto ušetří, ale šetřit na občanech na tomto místě a touto formou, považuji za poněkud nevhodné.

Dovolte mi ještě jenu otázku, která mi nebyla ani po cca 15 minutách telefonování a přepojování na jiné osoby na recepci Pražského hradu zodpovězena. Je pravdou, že jste, jako paní Věra Čáslavská, obdržel od presidenta Spojených států Mexických osobní pozvání na oslavy 200.výročí nezávislosti této země?

Nepochybuji, že tato skvělá žena, velká osobnost naší země, respektovaná, uznávaná a vážená celým světem, se representace naší země - i bez Vaší účasti - zhostí jistě důstojně a dokonale.

Děkuji Vám předem za Vaše stanovisko, odpovědi a ínformaci o učiněných opatřeních vůči diskriminaci a okrádání věřících v Katedrále sv. Víta.

Považujte tento dopis, prosím, za veřejný. I Vaši reakci samozřejmě rád zveřejním.

 

Vaší funkci a k Vaší neodejmutelné odpovědnosti

Jan Šinágl

 

 

Příloha:

Fotografie vstupního informačního panelu před Katedrálou sv. Víta v Praze

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

-2 #2 Guest 2010-09-15 12:26
Dobrý den paní Kalendová,jméno si poškozujeme každý sám, nebo napravujeme. To, že je Vám líto toho co se stalo nic bohužel neřeší. Jednala jste v rozporu s pokyny jak byly veřejnosti presentovány odpovědnými. Není moje vina, že nejste schopna pochopit co zahraniční turisté říkají, ani není moji vinou, že Vás na tomto místě nechal Váš, zřejmě neschopný nadřízený, pracovat, když si neověřil Vaše nedostatečné jazykové vybavení. Výsledkem Vaší neschopnosti je, že zahraniční turisté odešli zklamání a mnozí další platili za co neměli, čili byli okradeni. Ještě jste si nenechala přeložit můj rozhovor z turisty z Belgie? Nemám nejmenší důvod text a stížnost stáhnout - ani žádný důvod k omluvě. Měla byste mi poděkovat, že jsem upozornil na vážný problém a ostudu. Očekával jsem, že jste již sama podnikla kroky k nápravě, aby se situace už neopakovala a okrádání věřících přestalo. Jinak prosím buďte opatrnější ve výrazech, které hraničí s vyhrožováním či vynucováním - i s oslovením "milý", nemá-li pozbýt na upřímnosti. Věřím, že prezidentská kancelář situaci brzy vyřeší ke spokojenosti všech turistů - věřících i nevěřících. O ty jde především. Vy se snažte, kvalitou Vaší práce, aby se domů vraceli s hezkými pocity a spokojeni z návštěvy katedrály a naší země. Dovolím si Vám doporučit naučit se co nejdříve zpaměti slova „věřící, víra, modlit se, modlitba, křesťan, křesťanství a Otčenáš“ v němčině, angličtině a především v ruštině, protože ruští turisté tvoří, jak jsem si všiml, velkou většinu návštěvníků Katedrály. V tomto smyslu Vám přeji dobrou službu - přinese Vám daleko více radosti a uspokojení, jako každá kvalitně odvedená práce. J.Š.
-1 #1 Guest 2010-09-15 10:54
Dobrý den, milý pane Šinágl, chci Vás upozornit, že je mi velice líto, co se stalo, ale poškodil jste moje jméno a to se mi vůbec nelíbí. Ta skupina turistů vyžadovali informace pouze ohledně lístků, o modlení nepadlo ani slovo a pokud jsem špatně rozuměla, tak se hluboce omlouvám, ale jsme přece jenom obyčejní lidé a ne chodící encyklopedie, abychom znali veškerá slova cizích jazyků. Požaduji smazání tohoto textu a zrušení stížnosti, protože chyby dělá každý a to, že jsem nerozuměla jednomu slovu ohledně modlení přeci ještě neznamená stížnost, nebo snad ano? Pochybuji, že vy jste vždy akždému cizímu slovu rozuměl. Tímto vám velice děkuji za potíže, které jste mi způsobil a ráda bych toto co možná nejdříve vyřešila, budu požadovat omluvu. S tím počítejte. S pozdravem a velikými díky Barbora Kalendová

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)