Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 18.09.2020 14:45
  Uživatel Andrej Babiš retweetnul Tweet uživatele Blesk Zprávy ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:10
  Poslouchá-li v totalitě většina, může být černé bílým a ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:01
  „V Česku přibylo přes 3000 nakažených. Za den tolik, co za ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 12:23
  Pan Vrbík měl rakovinu jazyka. V Liběchově měli podobný případ ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 10:28
  Maročané tvoří spolu s Pákistánci polovinu ilegálních migrantů ...

  Read more...

   
 • 14.09.2020 13:25
  Těžko se nepřipouští myšlenka, že současné dění ve světě může ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zdá se, že se otevřené mediální zdroje začínají nesměle emancipovat. Nejsou už pouhou monotónní glorifikací těch právě mocných. Jako příklad může posloužit článek o solárních miliardách od ČEZ, které končí v kapsách lobbistů. A najdeme zde zajímavá jména – mimo jiné Háva, Rittig či Johanes. A co třeba bionafta a nebo dřevařská štěpka? Resultát by byl podobný. Nikdo za nic nemůže a neodpovídá. Ve finále to platíme my všichni. Stejně jako marže farmaceutických firem, předražené dopravní stavby a mnohé jiné účelové úniky veřejných zdrojů. Ve stejný den se na internetovém portálu ihned.cz můžeme dočíst, že stát na sociální systém dává mnohem méně, než je evropský průměr, ale o to více vybere. Autoři textu jej nazvali „český paradox“. Ale nebojte, on nám to jistě někdo vysvětlí, abychom i my pochopili, že je vlastně všechno OK. Naši vládci potřebují klid na práci, stejně tak jako žháři, kteří hasí vlastní požáry. Máte-li rádi pikantnější a adresnější zprávy, pak Vám jistě neuniklo i to, že si rodina exposlance a exministra Tlustého pořídila luxusní hotel. Hlavní zprávou české televize je „kupodivu“ zásadní spor Heleny a Marty. Určitě je to snadnější a zábavnější, než třeba informace o tom, že nám na výplatu důchodů chybí 20 miliard korun.

V jedné z internetových diskusí mne zaujal názor čtenáře, který způsob vládnutí našich elit nazval českým Diamond race. Řidiči jsou rychlí, zběsilí a unavení. Mají o nás přeci velkou starost. Po skončení představení nasednou do svých maserati a odjedou v klidu relaxovat, aby pak zase a zase mohli páchat obecné blaho.  Konec konců jsou to přeci zástupci lidu, který si je zvolil. Jenže vedle zákonodárné, výkonné a soudní moci máme ještě jednu – moc mediální. A ta je často pod vlivem marketingu, inzerentů a různých lobby. Proto mnohdy nevolíme reálný obraz, nýbrž ten, který je nám umně a draze předložen. Vzepřít se tomu můžeme všichni, i média samotná. Chce to jen více odvahy, pokory a profesionality. Čas už dozrál či spíše přezrál.

Petr Havlík, 14.9.2010

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)